TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu?

Kup książkę

toxic

Każdy ma prawo wiedzieć, co robić, żeby bronić się przed osobą toksyczną. Od dzisiaj nie musisz już czytać skomplikowanych rozpraw psychologicznych, żeby taką osobę zrozumieć, co jest pierwszym krokiem do tego, aby sobie z nią poradzić.

Kim jest osoba toksyczna?

“TOXIC” pozwoli Ci w pełni zrozumieć, kim jest osoba toksyczna oraz jaka przyszłość Cię czeka, gdy wciąż będziesz obojętny/a wobec takowego osobnika. Wszystko poparte przykładami z życia, które są szczegółowo opisane. Bardzo wiele osób, z którymi rozmawiała autorka, nie zdawało sobie sprawy, że miało do czynienia z osobami toksycznymi.

Czy istnieje toksyczna miłość?

Poradnik ten okaże się niezbędny dla osób, którym nie jest obca toksyczna miłość. Nauczysz się, jak nie dać się wykorzystywać i jak asertywnie reagować w przypadku spotkania z taką osobą. Lektura pomoże uświadomić sobie i innym, co dzieje się z dzieckiem wychowanym w toksycznej rodzinie.

Czy będę w stanie poradzić sobie z wampirem emocjonalnym po przeczytaniu tej książki?

Pierwsza część zawiera ogólną charakterystykę osobowości toksycznej.
W tej części czytelnik uświadamia sobie, że osobą toksyczną może być ktoś, przez kogo czuł się ŹLE od dłuższego czasu i nawet o tym nie wiedział. W tej części pojawiają się również ćwiczenia mające na celu postawienie się w sytuacji bohatera przytoczonej historii i odpowiedzenie sobie na pytanie: czy jestem w stanie zawalcz o siebie?

Część druga opisuje typy toksyczności w środowisku rodzinnym. Większość część tekstu poświęcona jest zagadnieniom z patologii rodziny – alkoholizm i agresja, ponieważ to są najczęściej spotykane przykłady destrukcyjnego środowiska i mają ogromny wpływ na kształtowanie się osobowości człowieka. Ukazane są również inne typy osobowości toksycznych mogące występować w stosunkach z rodziną. Na końcu odnajdziemy kilka rad, jak pomóc sobie w sytuacji gdy przeżywamy traumę. 

Część trzecia poświęcona jest toksycznej miłości. Mowa jest o tym, po czym ją rozpoznać, jakie są jej najczęściej spotykane objawy i jak nie wpaść w jej pułapkę. Znajdziesz tam rady, jak sprawić, abyśmy nie stali się ludźmi toksycznymi dla naszego partnera/partnerki.

Ostatnia część książki skupia się na relacjach w miejscu pracy. Przedstawione zostaną typy osobowości toksycznych, które możesz spotkać w pracy, i dowiesz się, jak sobie z nimi poradzić.

I ty też to możesz odmienić swoje życie!!! Nie pozwól sobie wmówić, że ktoś jest nieszczęśliwy przez Ciebie. Każdy jest odpowiedzialny sam za siebie. I jeżeli natrafisz w życiu na tego typu osobę – bądź ostrożny/a. Bo to jest emocjonalny szantażysta. Im bardziej będziesz się starć, tym gorzej będzie i tym niżej będziesz spadać.

W skrócie… dzięki tej książce dowiesz się:

Czas odmienić swój los i zawalczyć o własne szczęście!!! Czas zmierzyć się z problemem i osiągnąć upragnioną wolność!!!

Zachęcam Cię do lektury!!!

Kup książkę
Poprzednia książka:
«
Następna książka:
»

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

© 2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Design by Trójwizja.pl /