ZADANIE nr 18 : SIEDMIONIOWA ZMIANA

Zmiana zawsze i wszędzie jest wypatrywana …

Zanim rozpoczniesz : Nie dopuszczaj do siebie negatywnych myśli, myśli o niepowodzeniu, rozczarowaniu, krytycyzmu, niechęci, czy zazdrości. Ustal godzinę i datę rozpoczęcia Twojego siedmiodniowego wyzwania.

Zadanie będzie polegało na pozytywnym nastawieniu do wszystkiego i wszystkich, bez względu na jakiekolwiek okoliczności.

Czas trwania: 7 dni

Zadanie: Siedmiodniowa zmiana myślenia jest dla Ciebie tygodniowym wyzwaniem. Przez siedem dni musisz być skoncentrowany/a tylko i wyłącznie na pozytywach. Jeśli przemknie Ci przez głowę jakaś negatywna myśl, podaruj sobie trzy sekundy, aby ją zmienić i skupić się na zaletach.

Wiele destrukcyjnych wiadomości dotrze do Ciebie za pośrednictwem innych osób. Widząc coś negatywnego, odwróć się od tego, kiedy usłyszysz negatywną uwagę, nie komentuj jej. Jedyną Twoją reakcją może być nauczenie się akceptacji do tego typu rozmów, energii, emocji czy postaw. To wszystko nie będzie mieć dla Ciebie znaczenia, jeśli nie będziesz myślisz o nich. Musisz od razu w tym momencie skupić uwagę na walorach i zaletach. Gdy ulegniesz i dasz się ponieść, będziesz musiał/a zacząć od nowa.

„Powinieneś zapomnieć o wszystkich złych myślach tak szybko, jak szybko pojawiły się one w Twoim umyśle.

Przez siedem dni i siedem nocy z Twoich ust nie powinno wyjść nic negatywnego. (…) Pamiętaj, że wszystkie problemy znikną, a wielkie wyzwania staną się banalne, kiedy będziesz starał się podchodzić do nich w pozytywny sposób. Nie mów, że to problem nie do rozwiązania. Myśl o tym jak o wyzwaniu, które może Cię wiele nauczyć i przynieść Ci znaczne korzyści.”

Stale powtarzaj:

„Myślę pozytywnie, myślę pozytywnie.”

Pamiętaj: Nawet jeśli w tym czasie Twój mózg będzie Cię próbował oszukać, Twoje serce będzie Ci nadal służyć. „Pamiętaj, że żaden z nas nie jest perfekcyjny. A zatem nasze działania nie mogą być perfekcyjne. Bądź najlepszy, ale nie perfekcyjny. (…) Nie oceniaj innych. Nie znasz motywów, które skłaniają ich do tego, a nie innego działania, nie wiesz nic o ich przeszłości czy środowisku, z którego się wywodzą. Daj każdemu szansę, niech każdy człowiek będzie dla Ciebie czystą kartą.
Staraj się odnaleźć pozytywne rzeczy w negatywnych sytuacjach i negatywnych ustosunkowanych ludziach. Wyrób w sobie nawyk znajdowania w człowieku lub sytuacji czegoś dobrego i doceń to.

Pamiętaj też o mowie ciała. Kontroluj swoje ciało, nie krzyżuj rąk, ani nóg i nie podpieraj brody. Barki i łopatki wypchnij do tyłu, a brodę noś ciut wyżej niż zwykle. Ułatwi Ci to kontrolowanie Twojego nastroju oraz pozwoli odrzucić negatywne emocje.”

Autor: O MNIE

Od Autora:

Nikomu nie mów o siedmiodniowym teście. Zachowaj to w tajemnicy. Musisz natomiast wytrzymać przez te siedem długich dni, nie dopuszczając do siebie nic negatywnego.

W kolejnym tygodniu pokaż i zaproś Twoją rodzinę, przyjaciół i znajomych do ich własnej siedmiodniowej próby. 

Miłego tygodnia 🙂 !!!

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Design by Trójwizja.pl /