ZADANIE nr 17 : AFIRMACJA MIŁOŚCI

Zagłębienie się w moce sprawcze umysłu jest niezwykle trudnym zadaniem na dzisiejszy dzień tylko Ciebie.

Zanim rozpoczniesz : Skoncentruj się i wycisz.

Zadanie będzie polegało na stworzeniu pozytywnych sformułowań dotyczących marzeń i pragnień.

Czas trwania: kilkadziesiąt razy dziennie do momentu osiągnięcia upragnionego celu, bądź satysfakcji.

Zadanie: Odkryj w sobie negatywne uczucia i nazwij je. Sklasyfikuj problem. Dostrzeż negatywne emocje, myśli i wydarzenia. Dzięki uświadomieniu sobie problemu będziesz w stanie walczyć z nim. Większość czasu poświęcamy na rozwiązaniu problemu za pomocą świadomości. Dzisiaj podziałamy na podświadomość, będzie nam to tego potrzebna afirmacja.

Afirmacje to krótkie pozytywne powtarzane zdania nadające nowy program dla podświadomości. Głównym celem afirmacji jest stworzenie pozytywnych uczuć i odczuć, aby lepiej funkcjonować w życiu, w małżeństwie. Jest to najkrótsza droga do sukcesu w momencie, kiedy nie potrafimy sobie poradzić z trudnościami w związku. Afirmacja to pozytywne zdanie, tworzone w czasie teraźniejszym, bez zaprzeczeń.

Przykład:

Określenie problemu:„Moim problem jest brak uczucia i miłości ze strony żony. Żona traktuje mnie maszynowo. Chcę żyć lepiej.”

Stworzenie pozytywnej afirmacji : „Jestem szczęśliwy. Żona okazuje mi dużo miłości każdego dnia.”

W ten sposób stworzona afirmacja powinna zostać zapisana, utrwalona i zapamiętana. W celu osiągnięcia pożądanych efektów najlepiej powtarzać dane słowa kilkanaście razy dziennie. Rano, w południe i przed samym snem. W każdym miejscu i czasie. Afirmacje powtarza się do skutku, aż podświadomość odczuje, że owe przekonanie jest trwałe i prawdziwe. Podczas afirmowania zwracaj uwagę na swoje odczucia, nigdy nie dokonuj afirmacji mechanicznie. Skoncentruj się nad każdym wypowiedzianym słowem. Głęboko i trwale. Oddychaj pełną piersią. Korzystne jest również stworzenie odpowiedniego wyobrażenia zgodnego z treścią afirmacji. Nigdy nie wypowiadaj suchych słów, niech towarzyszą im kolory, dźwięki, emocje i uczucia.

W Internecie odnajdujemy bardzo dużą ilość metod afirmowania. Afirmacje można pisać, słuchać, śpiewać, a nawet tańczyć. Wybierz metodę, która dla Ciebie będzie najlepsza. Wymyśl swoją nową, unikalną metodę.

Pamiętaj: Bardzo często nasza podświadomość się buntuje. Twoje wewnętrzne „Ja” chce Ci udowodnić, że nie ma to najmniejszego sensu i jest to bzdurą. Chce Ci pokazać, że się okłamujesz. Przeciwstaw się jej, nie pozwól, aby dyktowała Ci warunki. Pokaż, że potrafisz i tak właśnie się stanie! Twoje marzenia staną się rzeczywistością, Twoim życiem.

Autor: O MNIE

Od Autora:

W celu zagłębienia tematu zapraszam Cię do zakładki PUBLIKACJE, tj.AFIRMACJA ZWIĄZKU OPARTEGO NA POTĘDZE MIŁOŚCI”. Jest to materiał do pracy i poznania siebie. Miłej lektury !

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Design by Trójwizja.pl /