REALISTYCZNE WYOBRAŻENIA – w jaki sposób Twoje myśli tworzą rzeczywistość?

Umysł ludzki to narzędzie do tworzenia świata zewnętrznego, jak i tego wewnętrznego. Myśli krążą między światami jednocześnie wpływając na nie. Obraz wewnętrzny przekłada się na wizerunek zewnętrzny. Twój umysł ma niezwykłą siłę, która niekiedy staje się samosprawdzającą przepowiednią…

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś…

  • Ile czasu poświęcasz swoim myślom?
  • Jak wiele znaczą dla Ciebie Twoje własne myśli?
  • Czy badasz je i analizujesz?

Jeśli należysz do większości, to prawdopodobnie zbyt rzadko, bądź wcale nie angażujesz się w pracę własnego umysłu – we własne myśli. Jest to dość naturalne, bo kto myśli o myśleniu?

Czym są myśli?

Twoje myśli są jak magnez, który przyciąga samonapędzające się proroctwo. Wirujące myśli mają bezpośredni wpływ na to, jak się czujemy i na to, jak się zachowujemy.

Sposób, w jaki myślisz o sobie zmienia się w Twoją rzeczywistość. Jeśli wyciągniesz błędne wnioski na swój temat to znacznie ograniczysz swój potencjał.

Więc jeśli myślisz, że masz bardzo dużo defektów to tak naprawdę tylko się na nich skupisz i tym samym nimi się staniesz. Będziesz zachowywać się jak „defekt”, który tylko wzmocni Twoje przekonanie, że „trzeba być porażką”.

Tego typu zdarzenia często występują w naszej rzeczywistości. Nie raz byłam świadkiem, gdy ktoś podważał swoje walory, albo tylko i wyłącznie skupiał się na swoich ułomnościach

…przecież ja się do tego nie nadaję… ,

…to nie jest dla mnie – ja nie mam takich kompetencji… ,

…nie jestem zbyt dobry w tej dziedzinie, by nią się zająć…

i tak dalej…

Powyższe założenia są zagrożeniem dla Twojego rozwoju. Myśląc w ten sposób tłumaczysz swoje własne zaniedbanie – zniechęcasz się do podjęcia jakiegokolwiek wysiłku, od razu stawiając się na przegranej sytuacji. Właśnie w ten sposób będzie się zachowywać – jak osoba przegrana…

Czy myśli mogą skrzywdzić?

Jeśli w Twojej głowie pojawią się myśli ubrane w słowa:

 …nie należę do osób towarzyskich… ,

…mam problem w odnalezieniu się w większej grupie osób…

to zauważ proszę, co się dzieje?

Tego typu osoba nie tylko wydała negatywną opinię na swój temat, ale również na pewno się postara, aby ją udowodnić. Negatywne myśli na swój temat stały się słowami, a słowa staną się czynami. 

rzeczywistosc

Po wyciągnięciu wniosku na własny temat szukamy dowodów na potwierdzenie owej tezy, co może wzmocnić naszą wiarę, lub całkowicie ją zniszczyć. Jeśli będziesz się rozwijać w przekonaniu, że jesteś nieudacznikiem, to Twoje myśli będą się skupiać tylko i wyłącznie na błędach, które popełniasz – będziesz szukać dowodów na to, by potwierdzić swoje założenia. Jeśli zaś spotka Cię coś dobrego, to uznasz to za łut szczęścia.

Z jakimi konsekwencjami wiążą się negatywne myślenie?

Zastanów się przez chwilę – Twoja opinia na własny temat nie musi być potwierdzeniem braku jakichkolwiek umiejętności czy talentów. Ona Cię tylko powstrzymuje od tego, byś je dojrzał/a. Twoje błędne przekonania wstrzymują Twój potencjał, by móc odnieść sukces i w końcu znaleźć się na szczycie swych własnych możliwości.

Jak zmienić myślenie? Jak odszukać konstruktywne myśli?

Pamiętaj – tworzenie pozytywnego nastawienia prowadzi do lepszych wyników. Optymistyczne myśli prowadzą do zachowań bardziej produktywnych, co zwiększa Twoje szanse na powodzenie.

Zatrzymaj się na chwilę i właśnie w tym momencie zastanów się, jak Ty sam/a siebie postrzegasz? Spójrz na swoją wewnętrzną metkę i sprawdź etykiety.

Znajdź niewłaściwe treści i wypisz je na kartce… Zapisz każdą negatywną informację na swój temat dużymi literami i poświęć im troszkę czasu…

A ja mam dla Ciebie w tym momencie bardzo dobrą wiadomość – w każdej chwili to, co zostało zapisane i oznaczone za niewłaściwe możesz zmienić. W każdej chwili możesz odmienić swój los. Możesz zmienić swoje postrzeganie i całkowicie odwrócić złą karmę. Oto trzy sposoby, abyś mógł/ mogła zakwestionować swoje błędne przekonania:

  • Poszukaj dowodów przeciwstawnych. Musisz wziąć pod uwagę każdą minutę swojego życia – cofnąć się w wstecz i poszukać argumentów za tym, że Twoje treści są błędne. Sprawdź kto i kiedy wpłynął na to, że powstały tego typu postrzegania. Skup się na odczuciach i postaraj się im zaprzeczyć.Przecież masz prawo odszukać swoje mocne strony i wyeliminować swoje negatywne założenia. Nikt nie ma prawo odebrać Ci tego. Cofając się w wstecz stajesz się antropologiem swych błędnych założeń – badaj i analizuj. Wyciągnij wnioski i postaraj się podważyć stare już nieaktualne założenia, które wciąż trwają w Twoim umyśle.
  • Zmierz się z błędnymi przekonaniami. Jeśli już wiesz kiedy powstały – kto i co wpłynęło na to, że one powstały. Skup się teraz na tym w jaki sposób możesz odmienić to, co od lat zakorzeniło się w Twojej głowie. Jeśli czujesz się niekomfortowo w towarzystwie, to zadbaj o to, by uczestniczyć w jak największej ilości spotkań i baw się. Zaangażuj się w proces badawczy.Wyjdź ze swojej strefy komfortu i zmuś się do zrobienia czegoś, co na początku sprawi, że poczujesz się nieswojo. Jeśli nie zbadasz tego od zalążka oświadczam Ci, że nie masz żadnego prawa, by przypiąć sobie określoną etykietę.
  • Jeśli udało Ci się podważyć określone założenia, to rozpocznij proszę pracę nad tym, by teraz je wzmocnić. Wypracuj w sobie nawyk pozytywnego myślenia i podnoszenia swoich umiejętności, czy kwalifikacji. To praktyka czyni mistrza – dobre nawyki dają pozytywne przyzwyczajenia.

Pamiętaj – ćwicz swój umysł i zacznij od swoich myśli. To właśnie w nich tkwi ukryty potencjał własnych możliwości. Myśli są fundamentem postrzegania siebie i otaczającego nas świata. Jeśli będą zbudowane z samych negatywów w końcu zaczną się psuć i zbudowane na nich mury upadną. Jeśli zaś już dzisiaj rozpoczniesz pracę nad własnym umysłem tylko wzmocnisz konstrukcję swojego wewnętrznego domu. Buduj z głową!!!


Czy dostrzegasz, jak wielki potencjał nosisz w sobie? Czy wiesz, jak posługiwać się myślami?


Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /