10 SPOSOBÓW na miłość…

Miłość jest niezniszczalna. Miłość jest wieczna. Miłość jest zawsze, aż po grób. Miłość jest i musi być. Bzdura! Miłość można zniszczyć bardzo szybko. Miłość nigdy nie była, nie jest i nie będzie wieczna. Potrafi skończyć się jak papier toaletowy, ale w porównaniu z nim – jej nie kupisz w sklepie. I co najważniejsze: W jaki sposób miłość ma być, jeśli jej nie ma!

Miłość to nie monopol na drugiego człowieka. Miłość to nie kajdanki… Ma swój początek i koniec, gdy człowiek o drugiego człowieka przestaje dbać. Miłość umiera, gdy człowiek drugiemu człowiekowi nie gwarantuje bezpieczeństwa. Ulega wypaleniu, gdy człowiek ma „gdzieś” drugiego człowieka.

Miłość to coś więcej niż życie obok siebie. Miłość to uczucie, o które należy dbać. A o tym wciąż zapomina wiele osób. Zapominają i tym samym doprowadzają do wygaszenia miłości…

Co zrobić, aby miłość trwała wiecznie? Jak dbać o miłość?

Jedno jest pewne, symbole kojarzone z miłością, mają ogromny wpływ na drugiego człowieka. Podświadomie dopełniają miłość i stają się małym elementem większej układanki…

Poniżej przygotowałam dla Ciebie, a może dla Was listę małych gestów, którymi warto wypełnić codzienność, aby miłość nigdy nie straciła swojej mocy. Oto ona:

ROZMOWA

Przede wszystkim i nade wszystko rozmawiajcie ze sobą. Jeśli macie taką możliwość to zacznijcie dzień od porannej kawy i miłej rozmowy. A jak nie, to chociaż wieczorem usiądźcie na chwilkę razem i zapytajcie się siebie, o swoje samopoczucie. Rozmowa to fundament związku.

KWIATY, CZEKOLADKI i inne niespodzianki

Choć raz w tygodniu postarajcie się ofiarować sobie mały podarunek. Nie tylko kwiaty, czekoladki, zaproszenie do kina, ale również mała karteczka wrzucona do torby, czy samochodu z napisem: „Kocham Cię! Życzę Ci miłego dnia.” może sprawić wiele radości.

PRZYSIĘGI CZAS

Związek to również w pewnym sensie niepisana umowa. Obiecujemy sobie dozgonność, wierność i przede wszystkim miłość. Na znak tej miłość zakładamy sobie obrączki i pragniemy, aby dzięki nim umowa nigdy nie wygasła. Jednak pamięć bywa ulotna, a obrączki mogą się nieco zniszczyć, dlatego też warto raz jeszcze wygłosić przysięgę i wymienić się obrączkami. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś raz jeszcze oświadczył/a się partnerowi. A jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś/aś to rzucam WYZWANIE 🙂 i podrzucam linka do strony z obrączkami: DM Biżuteria. Może się przyda 😉

WSPÓLNY ODPOCZYNEK

Minimum raz do roku zaplanujcie wspólne wakacje. Nie tylko pracą i obowiązkami człowiek żyje. A odpoczynek jest wskazany dla każdego. Jego brak może bardzo negatywnie odbić się na Waszej relacji. Tak więc, niech co miesiąc do Waszej skarbonki z napisem: „Zbieramy na wakacje” wpadnie kilka złotówek.

CZAS TYLKO WE DWOJE

Ojjj wiem, o czym mówię, a raczej piszę… I na pewno przyznasz mi rację, że każdy z nas od czasu do czasu lubi romantyczne chwile. Minimum dwa razy w miesiącu wybierzcie się na wspólną kolację tylko we dwoje, romantyczny wypad tylko we dwoje za miasto… Róbcie to, co robiliście, gdy dopiero się poznawaliście 🙂

GŁOŚNO MÓWCIE O MIŁOŚCI

Miłość to nie tylko gesty, to także zdania przepełnione słowami uznania, zrozumienia i akceptacji. Nic tak nie zbliża, jak poczucie, że druga osoba nie tylko Cię rozumie, ale również jest w stanie pójść za Twoimi wyborami, abyś Ty poczuł/a się bezpiecznie.

BĄDŹCIE BLISKO

Nigdy nie zapominajcie o bliskości. Postarajcie się jak najczęściej czuć ciepło swoich ciał. Czuły buziak o poranku, masaż karku po ciężkim dniu pracy, wspólna kąpiel i oczywiście pełna namiętności noc…

NIEZALEŻNOŚĆ

Jak już to napisałam – związek to nie więzienie. Dlatego w żadnym wypadku nie można go tak traktować. Każdy z partnerów powinien mieć czas tylko dla siebie. Powinien czuć wolność i nią się otaczać. Jeśli ma ochotę na samotny wieczór, to śmiało niech sobie go zrobi. Jeśli ma ochotę na wypad ze znajomymi, to śmiało… Nikt nie lubi ograniczeń, zaś każdy pomimo swej miłości do drugiego człowieka lubi czuć się niezależny. Warto o tym pamiętać.

KRÓTKI TELEFON W CIĄGU DNIA

Każdy z nas bardzo dużo czasu spędza poza domem. Jeśli mielibyśmy przeliczyć godziny spędzone ze swoim partnerem w ciągu dnia, to zapewne byłoby ich niewiele. Dlatego też moja kolejna propozycja – zadzwoń do swojej miłości w ciągu dnia. Znajdź choć pięć minut, aby zapytać o to, jak mija mu/jej czas w pracy. Tak niewiele, a zarazem tak wiele…

WSPÓLNE PASJE

Kolejny i zarazem ostatni sposób na utrzymanie miłości to odszukanie wspólnych pasji. Nawet jeśli się mega różnicie, to chociaż spróbujcie znaleźć coś co będziecie mogli robić razem. Spróbuj zarazić się pasją swojego partnera.

A jak Ty dbasz o swój związek? Co takiego robisz, aby utrzymać ogień miłości?

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /