BĄDŹ SOBĄ – TWOJA ROLA NA KAMERALNEJ SCENIE ŻYCIA …

Chwyć mocno nitkę swojego życia i nigdy nie wypuszczaj jej z dłoni. Bądź jak bohaterka owego scenariusza i uświadom sobie, iż to Twoje życie jest najważniejsze…

Kilka lat temu poznałam młodą dziewczynę o imieniu Ola. Ola była osobą pełną życia. Zawsze dążyła do realizacji swoich marzeń. W wieku 19 lat rozpoczęła swoją karierę zawodową, wciąż nie rezygnując z marzeń. Była ambitna – studiowała i pracowała. W pierwszej pracy wciąż udowadniano jej, że jest mało wartościową osobą. Buntowała się. Z biegiem czasu znalazła inną pracę. Stanowisko, które objęła sama kształtowała. Pracowała nad doskonałością. Poświęcając się całkowicie dla pracy, zabrnęła w ślepy zaułek. Powoli ale skrupulatnie zanikała jej radość życia. Koncentrowała się tylko i wyłącznie na pracy. Jej wewnętrzne „Ja” zostało ukryte pod płaszczem powagi i rygoru. Wewnętrznie cierpiała. Jej dusza płakała. Nikt nie znał jej tak naprawdę, a może nikt tak naprawdę nie chciał jej poznać?

Dziewczyna z szerokim uśmiechem i niezwykłym poczuciem humory zmieniła się w oziębłą i poważną starszą Panią. Do czasu, gdy powiedziała sobie STOP!!! Powiedziała sobie, że takiego życia nie chce dla siebie i znów rozpoczęła nową pracę, ale tym razem pracę nad samą sobą. Pozwoliła na nowo narodzić się swojej osobowości.

Zmieniła się. Otworzyła się na ludzi. Znów zapragnęła żyć. Pozwoliła dawnej Oli wrócić. Uznała, iż zawsze będzie sobą i nikt nie będzie wstanie tego zmienić!

Życie każdego z nas jest niepowtarzalne!!! Będąc wyłącznie sobą będziemy naprawdę szczęśliwy. Nie bój się wyjść poza granice…

uwierz w siebie

Jak być sobą?

Każdy z nas ma nawyk zachowywania się w taki sposób, aby owe postępowanie nie ukazywało wad – poddaj się, okaż słabość, ale bądź szczęśliwy. Bądź szczery i postępuj tak, jak podpowiada Ci dusza i serce, bo one zawsze mówią prawdę. Nie bój się, że zostaniesz oceniony i tak jesteś oceniany. Bądź oryginalny i jedyny w swoim rodzaju.

Pamiętaj nigdy nie będziesz doskonały mimo, że będziesz dążyć i koncentrować się tylko i wyłącznie na perfekcji. Otwórz się na świat, na ludzi. Nie uciekaj od bycia sobą. Zdejmij maskę. Maska, którą nosisz doprowadzi Cię do samozagłady. Zmień rzeczywistość już dziś i mimo wszystko zawsze bądź sobą!

Co należy zrobić, by zacząć prawdziwie żyć?

Piękne słowa Gayle Spanier Rawlings ukazują cud bycia sobą:

Złączeni w niewidzialny sposób z własnymi obawami, jesteśmy równocześnie kukiełkami i aktorami ciągnącymi za sznurki, ofiarami własnych oczekiwań. 

Jedwabne wstążki kierują rękami i nogami, upadkami i wzlotami. 

Tańczymy do muzyki naszych obaw. Ciała nasze skurczone, jesteśmy jak dzieci chowające się pod skałą, za drzewami, nie kontrolujemy życia, które płynie obok nas.

Wyzwól się ! Przejmij kontrolę nad swoim życiem i tańcząc w jego rytmie, przetnij krępujące cię więzy.

Wyciągnij ręce ku nieznanemu, pójdź dalej, otwórz się na pocałunek wiatru, a Twoje ramiona niech będą jak skrzydła, na których polecisz w dal.

Zapamiętaj nikt inny nie może żyć Twoim życiem, odczuwać tego, co Ty czujesz, przeżywać chwile w taki sposób, jak Ty je przeżywasz. Udawanie kogoś kim nie jesteś doprowadzi Cię w ciemny zaułek. Masz tylko jedno życie i jest ono zbyt cenne, by je budować na nieszczęściu. Pamiętaj, że masz wybór – zawsze masz wybór żyć inaczej…

Celem życia jest osiąganie zadowolenia oraz radości. Zostań bohaterem swojego własnego prawdziwego scenariusza. Nie żyj życiem innych – to Twoje jest najważniejsze…


Jeśli się odważysz podaruj nam kawałek swojej historii – opublikujemy ją na naszej stronie…

Stań się drogowskazem, przykładem dla innych… 

2

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

2 odpowiedzi na “BĄDŹ SOBĄ – TWOJA ROLA NA KAMERALNEJ SCENIE ŻYCIA …”

  1. Anna pisze:

    Jak mam być sobą, skoro mnie premoderują?

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /