MOJA HISTORIA – dlaczego inni mnie nie słuchają?

Dzisiaj artykuł inny niż wszystkie – dzisiaj artykuł z przesłaniem…

Czytelniku – osoby takie, jak Ty dzielą się z nami swoim przeżyciami – poświęć chwilkę i zmień również swoją historię…

Zachęcam do przeczytania:

Długo zastanawiałam się – czy powinnam napisać. Przecież nie mam nic konkretnego do przekazania – czy moja historia na pewno komuś pomoże…

Zdecydowałam się napisać – tak więc piszę. Moja opowieść będzie pełna refleksji, ale również jest prośbą do innych osób o to, by postarali się odtworzyć swe serca na drugiego człowieka, który równie bardzo oddany jest im samym.

Jestem osobą w średnim wieku – mam dom, rodzinę i kochających bliskich. Jednakże zawsze mi czegoś brakowało. Starałam się odszukać ten mały pierwiastek szczęścia, ale…

Nasz dom zawsze jest otwarty – nikomu nie odmówiłam pomocy, czy ciepłego słowa. Uważałam, że najpierw należy pomyśleć o innych, a dopiero potem o sobie. Tak też było. W moim postępowaniu była jednak ukryta wielka potrzeba. Potrzeba bycia zauważonym i docenionym. Gdybym powiedziałam, że jestem nie doceniana to na pewno, bym zgrzeszyła. Moi bliscy obdarowują mnie różnymi prezencikami, czy też niespodziankami. Jest to miły gest z ich strony. Ale mi wciąż czegoś brakuje…

Długo to trwało zanim zrozumiałam – czego mi tak naprawdę brakuje. W swoim postępowaniu zawsze oczekiwałam wzajemności. Tylko tego, albo aż tego. Słuchając pragnęłam zostać wysłuchana. Udzielając ramienia wsparcia pragnęłam tego ramienia również dla siebie.

Po pewnym czasie zaczęłam zastanawiać się – co jest ze mną nie tak? Przyciągałam ludzi, choć jakbym wciąż byłabym sama. Otoczona najbliższymi, a wciąż jakby sama. Sama ze swoimi myślami – wciąż sama ze swoją historią.

Gdy mąż wracał z pracy zawsze byłam ciekawa, co u niego słychać – co się wydarzyło? Jak się czuje? Moje zainteresowanie było prawdziwe, ale tej prawdziwości nie dostrzegałam u niego. Niby, było pytanie – a co u Ciebie słychać? Niby, było to zainteresowanie, ale wciąż niekompletne. Zanim jeszcze skończyłam zdanie, to już dostrzegałam brak jakiejkolwiek chęci słuchania „o mnie”. Ta sama sytuacja była w kontaktach z innymi osobami – gdy ja chciałam się wypłakać, słyszałam: “ale ja mam znacznie gorzej” i w tym momencie moje problemy nie miały jakiegokolwiek znaczenia, ponieważ skupiałam się na tym, co ma do powiedzenia mój rozmówca – co mówi o sobie i czego doświadcza. Pewnie było, to w jakiś sposób dobre, bo na ten czas zapominałam o swoim „problemie”, a skupiałam się na drugim człowieku.

Jednakże ten „drugi człowiek” w pewnym momencie zaczął mi przeszkadzać. Czułam się samotna – sama ze swoją historią, ze swoimi problemami, czy zmartwieniami.

Poczułam „wewnętrzny niemy krzyk” wiedziałam, że w znacznej mierze jest on podyktowany egoizmem. Nie chciałam słuchać już innych – chciałam i oczekiwałam większego zainteresowania ze strony innych osób. Z czasem nawet stwierdziłam, że chociażby poudawali, że mnie słuchają. Chciałam i pragnęłam mówić o sobie.

Jakiś czas temu przeczytałam artykuł, który mówił o tym, że „ludzie lubią być słuchani” – i teraz to ja mogę powiedzieć głośno i wyraźnie. Ja również lubię być słuchana. Pragnę jakiegokolwiek zainteresowania moją szarą codziennością.

Pewnie zastanawiacie się, o czym ja piszę – do czego dążę. Moją przedstawioną historią pragnę skłonić do refleksji. Abyś to Ty – tak właśnie Ty – Ty, tam po drugiej stronie ekranu, zastanowił się – jak długo czasu poświęcasz na to, żeby wysłuchać człowieka, który słucha Ciebie. Pamiętaj, że otwartość wymaga wzajemności. Twój słuchacz też potrzebuje Twojej uwagi…

Pewnie zastanawiasz się, co ja teraz uczynię – sama jeszcze nie wiem, choć mam pewien plan. Każdego dnia się uczę – uczę się bycia asertywną, a nawet czasem egoistyczną kobietą. Wiem, że moja historia jest ważna i mam prawo o niej mówić. Mam prawo mówić na głos o swoich potrzebach i pragnieniach. Wiem, że niekiedy inni muszą coś w sobie wypracować, a nawet zmienić, by przysłużyć się do szczęścia swych najbliższych.

Na tych słowach zakończę swoją opowieść i liczę, że trafi ona do wielu czytelników – jako motto przewodnie ŻYCIA RAZEM dla SZCZĘŚCIA BYCIA RAZEM !!!


Powyższa historia zachęca do refleksji i zrozumienia. Zanim zamkniesz ten artykuł zachęcam Cię do analizy swojego postępowania. Może istnieje w Twoim otoczeniu osoba, która pragnie zostać wysłuchana, która pragnie Twojej uwagi i większego zaangażowania?

Mówiąc nauczmy się również słuchać. Nidy nie zapominajmy o drugim człowieku…

2

 

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Jedna odpowiedź do “MOJA HISTORIA – dlaczego inni mnie nie słuchają?”

  1. Paolo pisze:

    Super tekst. Cóż więcej napisać???

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /