NARKOTYCZNA DOLINA NIEWIEDZY – skutki i objawy zażywania narkotyków…

Narkotyki towarzyszą ludziom od niepamiętnych czasów – istnieje wiele udokumentowanych informacji o hodowli i zażywaniu narkotyków jeszcze kilkaset lat przed naszą erą. Również wiele obrzędów religijnych skupiało się wokół środków odurzających. Ludzie z pokolenia na pokolenie stosowali i kontynuowali tradycje bez znajomości jakichkolwiek konsekwencji.

Styl życia, wojny, a nawet moda przyczyniła się do rozkwitu narkomanii – tak naprawdę historia pisana uzależnieniem. Dopiero pod koniec XX wieku, kiedy to nagłośniono i rozpoczęto kampanię antynarkotykową zanotowano spadek stosowania środków odurzających.

Ludzie nieświadomie brnęli w to, co niebezpieczne, jednocześnie trwale uszkadzając komórki mózgowe, jak i nawzajem zarażając się wirusem HIV. Bez jakiejkolwiek wiedzy szerzyli cierpienie i śmierć.

Czym jest narkomania?

Narkomania jest nałogiem odbierającą radość świadomego życia. Jest przebiegły i podstępny – atakuje powoli bez większych oznak. Działa dyskretnie, ale za to dobitnie. Istnieje wiele subtelnych oznak, ale z łatwością można je przeoczyć. Trzeba wykazać się wielką czujnością i spostrzegawczością, aby móc określić to, co nazywamy narkomanią.

Co robią narkotyki z człowiekiem?

Narkotyki wpływają bezpośrednio na psychikę atakując komórkę po komórce. Niszczą to, co w człowieku najwartościowsze – umysł… Świadomość zostaje zrujnowana poprzez regularne przyjmowanie środków odurzających. Oprócz destrukcyjnego wpływu na ludzki mózg wpływają one niszcząco na cały organizm – rujnują doszczętnie cały układ odpornościowy, zabierając jednocześnie prawo do obrony przed jakimikolwiek innymi chorobami. Wiele osób rozpoczynając swoją „przygodę” z narkotykami straciło to, co najważniejsze szansę na świadome kontrolowanie swojego postępowania, swoich potrzeb, własnych decyzji.

Czy narkotyki są potrzebne?

Tak i nie… Warto zaznaczyć, że mają one również swoje “zalety”, które w dużej mierze dotyczą tego, co zażywamy i w jakim celu oraz w jakiś ilościach. W różnych klinikach medycznych na całym świcie specjaliści podają osobom chorym i cierpiącym środki, które otrzymały miano narkotyków i w rzeczywistości nimi są. Jak wiadomo narkotyki działają odurzająco, co jednocześnie powoduje uśnieżenie bólu z którym zmaga się pacjent. Istnieją również środki, które działają uspokajająco i wyciszająco. Jednakże należy podkreślić, że tego typu osoby powinny być pod stałą kontrolą specjalisty i stosować się ściśle do jego zaleceń.

Kiedy możemy mówić o uzależnieniu od narkotyków?

Jak wiadomo bardzo ciężko jest zauważyć problem narkomanii. Trzeba być niezwykle czujnym i obserwować każdą zmianę w zachowaniu najbliższej osoby. Warto również przyjrzeć się własnemu postępowaniu – ze szczerością samemu przed sobą przyznać się do własnych słabości.

Jak rozpoznać uzależnienie od narkotyków?

Przyglądając się z bliska osobie uzależnionej przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jej zachowanie. U osób uzależnionych często pojawiają się zmiany zachowania. Nagle i całkowicie zmieniają swoje nawyki, porzucają dotychczasowe zainteresowania.

Pojawiają się również wahania nastroju oraz aktywności – od nadmiernego pobudzenia i nadmiaru energii, aż do apatii, zobojętnienia i niechęci do wszelkiego działania. Często również taką osobę można złapać na kłamstwach i oszustwach. W pewnym momencie będzie również unikać jakichkolwiek kontaktów. Osoba uzależniona będzie szukać osób, które również się narkotyzują, tylko przy nich będzie czuć się dobrze i swobodnie.

Narkomania w pewnym momencie staje się stylem i sposobem na życie. Oprócz specyficznych zmian w zachowaniu możemy również dostrzec zmiany w wyglądzie. Osoby te często mają rozszerzone lub zwężone źrenice oraz przekrwione oczy. Inną oczywistą oznaką używania narkotyków są widoczne nakłucia oraz siniaki. Skóra staje się blada, ziemista i sucha – należy zwrócić uwagę na każdy element niebezpiecznej układanki.

Uzależnienie od narkotyków wywołuje również chęć sięgania po coraz większe dawki. Uzależniony odczuwa nieodpartą chęć pogłębienia swojego stanu odurzenia – dotychczasowe zażywanie określonej dawki narkotyków nie spełniają już swoich oczekiwań. Pragnienie to potrzeba zażywania większych ilości i jeszcze większych dawek. Co może doprowadzić do przedawkowania i silnego zatrucia, a nawet do śmierci!

Narkotyki zabierają chęć do życia. Osoba uzależniona może się starać z całych sił, to i tak w pewnym momencie straci pracę, dom, oszczędności – dotychczasowe życie… Uzależniony traci swój cały dobytek – owe środki uzależniające nie należą do tanich i łatwo dostępnych. Możemy również zauważyć kradzieże i napaści rabunkowe – wszystko to po to, aby zdobyć dodatkowe fundusze na kolejną działkę…

Reasumując – długotrwałe nadużywanie narkotyków staje się trucizną dla organizmu, która powoli niszczy cały system.

Narkotyki wpływają nie tylko na funkcjonowanie poszczególnych narządów, lecz także zmieniają psychikę człowieka. Jeśli zależy Ci na własnym świadomym życiu – zawalcz o siebie. Nie tłumacz, nie szukaj wyjaśnień dla swojego postępowania, bo może być zbyt późno, aby odzyskać to co zostało utracone… Twoje życie jest w Twoich rękach…

Zachęcam do obejrzenia:

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /