PASIEKA PEŁNA PASJI, czyli zastosowanie i właściwości zdrowotne propolisu…

Każdy mój poranek jest inni. Choć jedno się nie zmienia – uwielbiam wschody słońca i jeśli tylko czas mi na to pozwala, to degustuję pyszną kawkę przy pięknych promieniach słonecznych…

Tak też wyglądał dzisiejszy poranek – dobra kawa, wschód słońca, świeże powietrze, błoga cisza… A w tej ciszy mała pszczółka, która spowodowała, że wróciłam pamięcią do moich dziecięcych lat, do mojego dziadka, którego pasją były pszczoły i wszystko, co z nimi związane. I w sumie to dzięki tej małej pszczółce powstał dzisiejszy artykuł…

Dzisiejszy artykuł będzie o pasji i nie tylko… Będzie przede wszystkim o właściwościach zdrowotnych propolisu, który możesz znaleźć m.in. na stronie https://pszczelnictwo.com.pl/shop/product/propolis-kit-pszczeli-naturalny-100g

Czym jest pasja?

Pasja jest tym czym warto wypełniać codzienność. Jest energią pełną szczęścia. Jest akumulatorem pozytywnego myślenia. I pewnie przyznasz mi rację, że nie ma nic bardziej przyjemnego, niż się jej w pełni oddanie. Oddanie jej kilku chwil swojego życia, by dusza wzrastała, a ciało promieniało.

Pasja nie tylko uszlachetnia zdrowie psychiczne, ale również fizyczne. I tego doskonałym przykładem był mój dziadek, który dożył dziewięćdziesięciu lat i każdy swój dzień wypełniał zamiłowaniem do pszczół. Powiem szczerze, że jako dziecko tego nie rozumiałam. Wręcz wkurzały mnie opowieści o tym, jak wielki dar niosą ze sobą pszczoły, dlaczego warto jeść miód, a przede wszystkim raczyć się propolisem.

I w sumie to nic dziwnego, że jako dziecko nudziły mnie te tematy, bo przecież ile można słuchać o zbawiennym wpływie propolisu. Choć teraz jest inaczej. Dzisiaj sama korzystam z jego wskazówek – mimo, że pszczółkami osobiście się nie zajmuję. Mogę śmiało powiedzieć, że dziadek choć przynudzał, to zaszczepił we mnie zamiłowanie do naturalnych antybiotyków, do naturalnych składników, które poprawiają odporność organizmu. Tak, więc propolis stał się częścią i mojego życia 🙂 Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jaki wpływ ma propolis na zdrowie to poniżej „przynudzę” troszkę jak mój dziadek 🙂

Co to jest propolis?

Propolis nazywany również kitem pszczelim jest substancją żywiczną o brunatnym, czarnym, czerwonym lub żółtym zabarwieniu, zbierana przez pszczoły. Pochodzi z pączków i młodych pędów topoli, brzozy, klonu, kasztanowca, świerka, sosny oraz z innych drzew. Jest potrzebny pszczołom do uszczelniania wszelkich dziur i luk w ulu.

I teraz najważniejsze – propolis wykazuje ogromne, wszechstronne możliwości medyczne, przypisuje mu się ponad siedemdziesiąt właściwości leczniczych. Warto też wiedzieć, że propolis jest nazywany antybiotykiem XXI wieku.

Jakie właściwości ma propolis?

Propolis ma właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Wspomaga leczenie dróg moczowych, a także chorób układu pokarmowego. Działa również korzystnie na układ oddechowy, pokarmowy i krwionośny. A co najważniejsze zapobiega grypie i przeziębieniom, pomaga w leczeniu nadciśnienia tętniczego, koi objawy zapalenia jamy ustnej, leczy odmrożenia oraz oparzenia. Propolis ma także wyjątkowy wpływ na skórę. Pomaga w leczeniu m.in. łuszczycy. Działa też przeciwnowotworowo i utleniająco.

WAŻNE: Nie każdy może stosować propolisu. Propolis jest mieszaniną różnych alergenów, dlatego nie jest polecany osobom, które mają skłonności do uczuleń. Przed jego użyciem należy się upewnić, czy nie jest się uczulonym i zrobić próbę uczuleniową.

A teraz opowiedz nam o swojej pasji – czy również łączysz przyjemne z pożytecznym, jak mój dziadek? Jakimi naturalnymi antybiotykami dopełniasz swoją dietę?

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

2 odpowiedzi na “PASIEKA PEŁNA PASJI, czyli zastosowanie i właściwości zdrowotne propolisu…”

  1. Alina Chabior pisze:

    Z zainteresowaniem czytam newslettera, ale na marginesie pytanie – czemu takie dziwne połączenia wyrazów???
    ACh

    • Psychology of Life pisze:

      Dziękuję za zainteresowanie! Dziękuję, że jesteś! A co do pytania to proszę o przykład, bo troszkę nie rozumiem pytania. Pozdrawiam. Agnieszka

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /