SIŁA ODDECHU – czyli jak pokonać stres w 11 sekund?

Oddychanie to podstawowa funkcja organizmu – bez tlenu nie byłoby życia, a bez życia nie byłoby nas. Oddech to wielka siła – to sposób na zachowanie równowagi i harmonii między duszą, a ciałem.

Wielkie siły drzemiące w sztuce oddychania nadają codzienności inny wymiar.

Co robi stres z oddechem?

Gdy jesteśmy zestresowani nasze ciało ulega paraliżowi, a co za tym idzie podstawowe czynności organizmu zostają zaburzone. Oddychamy nieregularnie, zbyt często, bądź całkowicie zapominamy o tym, aby nabrać powietrza. Nieprawidłowości podczas oddychania potęgują tylko niepokój i napięcia.

Nieodpowiednia ilość tlenu burzy poprawne myślenie, czy odpowiednie reagowanie. Ponadto potęguje poczucie niepewności, a co za tym idzie – stresujemy się jeszcze bardziej.

Jak opanować stres za pomocą oddychania?

Jeśli opanujesz kilka technik oddychania przekonasz się sam/a, jak wiele zmieni się w Twoim życiu. Niektóre ćwiczenia oddechowe nie tylko redukują stres, ale również dodają energii, siły, które sprawią, że Twoje samopoczucie się polepszy, a stres zostanie zniwelowany do zera.

Jeśli narodziły się w Twojej głowie zaprzeczenia i nie dostrzegasz żadnego sensu w dalszym czytaniu tego artykułu, to zachęcam do podjęcia obserwacji samego/ samej siebie. Wystarczy, że zapomnisz o kilku głębokich oddechach, gdy zostaniesz narażony/a na stres – co się dzieje? Czy widzisz jakąś różnicę? Jak reaguje Twój organizm?

Zazwyczaj gdy oddychamy wykonujemy tą czynność bez większego zastanowienia. Mimowolnie nabieramy i wydychamy powietrze – działamy instynktownie. Zatrzymaj się na chwilę i zweryfikuj w jaki sposób proces oddychania przebiega u Ciebie.

  • Czy Twój oddech jest płytki i spokojny?
  • Jaki jest Twój oddech?

Nawet, gdy jesteśmy dalecy od stresu, powinniśmy czasem nabrać powietrza do płuc. Technika wzdychania jest dobrym sposobem na dodanie sobie rześkości i witalności. Napełnij płuca powietrzem, a następnie po prostu wypuść je z westchnięciem. Tego typu postępowanie może uchronić Cię przed nadchodzącym napięciem. Choć może wydać Ci się to niegrzeczne i mało skuteczne, to proszę spróbuj – siła tkwi w prostocie…

Kolejne ćwiczenie zagwarantuje Ci dodatkowe siły w momencie intensywnego napięcia. Zaczerpnij powietrze przez nos – wykonaj to bardzo powoli, niech zajmie Ci to od ośmiu do dziesięciu sekund. Następnie wstrzymaj oddech na pięć sekund i powoli opróżnij płuca wydychając powietrze przez usta w tym samym tempie w jakim zostało ono nabrane, tj. od ośmiu do dziesięciu sekund. Warto dodatkowo wzbogacić owe ćwiczenie o wizualizację – przeistocz powietrze w energię i świadomie wypełnij nią całe swoje ciało. Jeśli zrobisz to w odpowiednim tempie, gwarantuje, że uda Ci się zobrazować energię, która przemieszcza się przez całe Twoje ciało. Warto pamiętać o systematyczności i kilka razy powtórzyć przedstawioną technikę.

Technika 7 – 11 to kolejny sposób, by natychmiast się odprężyć i zacząć świadomie działać. Podczas głębokiego wdechu należy liczyć do siedmiu, a podczas wydechu do 11. Dzięki temu wydech jest dłuży niż wdech i uruchamia proces odprężenia. Wykonaj to ćwiczenie od 3 do 5 razy w ciągu całego dnia.

moc oddychania

Ćwiczenia oddechowe warto wykonywać również w momencie spokoju i odprężenia. Warto wybrać się do lasu – do miejsca rzadko uczęszczanego przez ludzi i tam pozwolić sobie na kilka chwil z oddechem. Odpowiednie ćwiczenia podtrzymają Twoją równowagę, ale również uspokoją i zredukują stres w momencie napięcia.

Wszystko, co związane z prawidłowym oddychaniem uczy jednego – oddech to potężne źródło zdrowia i spokoju. Może być naszym wewnętrznym przewodnikiem, z którym dotrzemy do podświadomości. Oddech to doskonałe lekarstwo, które w dodatku nic nie kosztuje i z którego zawsze możemy skorzystać. A teraz oddychaj i po prostu oddychaj…


Spróbuj i opowiedz nam o swoich doświadczeniach z technikami oddychania…


Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /