BUDUJĄC SZCZĘŚCIE – czyli jak zwiększyć swoją radość życia?

Wszyscy chcemy czuć się szczęśliwi i pełni radości – szukamy sposobów, by dodać kolorytu szarości dnia codziennego. Choć każdy z nas, inaczej definiuje szczęście, choć każdy z nas wyznaje inne wartości, to pomimo wszystko warto podjąć próbę zbadania nowych sposobów na szczęście…

Zbogacając życie o nowe formy aktywności, ułatwiamy sobie drogę dotarcia do radości. Tak naprawdę to nic nie kosztuje, a jedynie możemy zyskać…

Co należy zrobić, aby zacząć szczęśliwie żyć?

Zapraszamy do zapoznania się z dziesięcioma krokami, które warto podjąć, by polepszyć i zwiększyć swoją radość życia:

  1. ODPOWIEDNIE TOWARZYSTWO

Wypełniaj swoją codzienność ludźmi – pamiętając jednocześnie, by Twoimi znajomi byli ludzie, którzy będą wzmacniać Twoją radość życia, a nie ją pożerać. Wystrzegaj się jak ognia wampirów emocjonalnych – osoby z którymi przebywasz mają emanować energią, szczęściem i radością. Każdy każdego ma zarażać pozytywną aurą życia.

  1. ŻYJ W ZGODZIE Z WŁASNYMI WARTOŚCIAMI

Trzymaj się swoich wartości – nie bój się mówić o tym, co Cię uszczęśliwia, a co tą radość Ci odbiera. Zachowaj sprawiedliwość akceptując wartości innych osób, jednocześnie nie obawiając się żyć tuż obok według własnych zasad.

  1. ZBIERAJ DOBRO

Spójrz na swoje życie z dystansem – czy jesteś w stanie zauważyć małe iskierki dobra, które Cię otaczają? Czy jesteś w stanie zobaczyć dobrą stronę życia? Zachowując dystans jesteśmy w stanie nie tylko zbierać dobro, ale również go ofiarować. Ofiarując zbogacamy naszą wewnętrzny świat radości – samo dawanie zaczyna pobudzać lepsze samopoczucie.

kochac zycie

  1. WIZUALIZUJ

Wyobrażaj sobie wszystko co najlepsze – nie obawiaj się marzyć i w tych marzeniach uczestniczyć. Zacznij od małych celów, które przybliżą Cię do tych naprawdę wysokich pragnień. Nie obawiaj się rozczarowania jeśli napotkasz na porażki – przecież nie ma ludzi doskonałych. Wędrując w stronę marzeń naucz się wyciągać wnioski z pomyłek i nie bój się o nich mówić – staniesz się przykładem dla innych, a to wyjątkowy dar rozsyłania siły w tworzeniu szczęścia.

  1. REALIZUJ SIĘ

Rób rzeczy, które kochasz. Znajdź pracę, która usatysfakcjonuje Twoje ambicje. Rozkochaj w się w hobby, które doda życiu sens. Jeśli choć raz na jakiś czas, będziesz robić to, co tak naprawdę wywołuje Twoją radość odnajdziesz większe szczęście.

  1. ZNAJDŹ CEL

Znajdź wyże priorytety życia – przyczyń się do tego, by inni ludzie, również skorzystali na tym, gdy Ty będziesz bliżej realizacji swoich celów. Marzenia to nie wszystko, należy jeszcze zrobić pierwszy krok, by je spełnić. Pamiętaj osoby, które przyczyniają się do dobrobytu ogółu, czują się lepiej w swoim życiu.

  1. POSŁUCHAJ SWOJEGO SERCA

Wsłuchaj się w swoje potrzeby – Twój organizm ma również swoje potrzeby. Pamiętaj aby zadbać o jego podstawowe funkcje. Nie zapominaj o prawidłowym odżywianiu, aktywności fizycznej… Wszystko, co robisz ma być wykonywane z świadomością potrzeb własnego ciała. Jeśli zapomnisz o nim, to stracisz energię i jednocześnie możliwość realizowania swojej podróży do szczęścia. Zdrowie przede wszystkim.

  1. NAUCZ SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI

Życie w zgodzie z prawdą, dodaje radości – nigdy nie zrzucaj odpowiedzialności za swoje niepowodzenia na inne osoby. Jeśli powinie Ci się noga przyznaj się do tego i wyciągnij wnioski. Obciążając innych swoimi niepowodzeniami, odbierasz sobie szansę głębszego zrozumienia istoty błędu. Zaprzestań obwiniać los za to, co dzieje się w Twoim życiu – zawalcz o nie właśnie teraz.

Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz. ~Phil Bosmans

  1. OTWARTOŚĆ

Stań się otwarty na zmiany. Nie cofaj się do tyłu – nowe nie oznacza gorsze. Trzeba umieć z pełną świadomością iść wciąż do przodu. Jeśli czujesz się źle, jeśli Twoje życie to pasmo porażek i wiecznego bólu, to zapewniam, zmiana to jedyny sposób na to, by się od tego uwolnić. Zmiana musi nastąpić, bo tylko na nią możesz liczyć.

  1. CELEBRUJ CHWILE

Otaczaj się prostymi przyjemnościami. Ceń miłe wspomnienia, głupie żarty, ciepłe dni, gwiaździste niebo… Tak wiele życia wokół naszego życia – małe promyczki szczęścia ofiarują nam w prezencie radość, którą musimy nauczyć się wykorzystać.

Szczęście czeka na Twoje działanie – tak więc nie obawiaj się wzbogacić swojego życie o nowe doznania. Pamiętaj życie to nie tylko dzień i noc to również uczucia, emocje i potrzeba realizacji. Każdy z nas musi brać z życia jak najwięcej – zostało ono nam dane, więc nie obawiaj się… Do szczęścia – start !!!

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /