ZADANIE nr 20 : Równowaga ciała i umysłu – znajdź siebie w sobie.

Czas na dozgonną przyjaźń z własnym cieniem …

Zanim rozpoczniesz : Zrób rachunek sumienia…

Zadanie będzie polegało na odnajdywaniu wewnętrznej harmonii.

Czas trwania: 15-30 minut / 1 dzień w tygodniu

Zadanie: Każdy dzień dostarcza nam emocji, tych gorszych i tych lepszych. Energia zakorzeniona jest w Twoim ciele, duszy i umyśle. By poznać siebie należy skupić się na podświadomości, na połączeniu duszy, ciała i umysłu.

Raz w tygodniu, bądź częściej jeśli możesz, poświęć od 15 do 30 minut na rozmyślaniu. Znajdź zaciszne miejsce, może to być polana w lesie otoczona sosnami, dzika plaża nad jeziorem, czy kamyk przy strumyku. Ma to być miejsce w którym będziesz wyłącznie sam. Musisz mieć pewność, że nic nie będzie Ci przeszkadzać – telefon zostaw w domu. Zabierz ze sobą koc, tak aby było Ci wygodnie.

Usiądź i wycisz emocje – poczuj swoją energię. Dosięgnij jej głębi. Nie musisz nic robić, po prostu skoncentruj myśli. Otaczające Cię dźwięki pomogą rozluźnić organy wewnętrzne, uspokoją umysł oraz emocje. Pamiętaj o oddechu, wykonuj głębokie oddechy – powoli. Zamknij oczy, dzięki temu doskonale się odprężysz. Poproś Twoje ciało, aby się rozluźniło i wyciszyło, a umysł aby pojednał się z duszą. Do niczego się nie zmuszaj, po prostu się przekonaj.

Pomyśl proszę przez kilka minut o czym chciałbyś ze sobą porozmawiać? Jakie pytania chcesz sobie zadać?

Dlaczego jestem nerwowy/a ?

………………………………………………………………………………………………………………

Czy jestem w stanie zachowywać się inaczej ?

………………………………………………………………………………………………………………

Dlaczego ranię moich bliskich?

………………………………………………………………………………………………………………

W jaki sposób osiągnę spokój dla siebie i najbliższych?

………………………………………………………………………………………………………………

Jest to tylko kilka pytań, które warto sobie zadać.

Ogranicz się tylko do jednego problemu podczas medytacji. Zagłęb się w jego budowę. Obserwuj się z boku i zadawaj pytania. Bądź obiektywny. Podziękuj sobie za spędzony czas sam na sam.

W momencie braku możliwości rozmowy i dogłębnej medytacji zachęcam do spotkania się z Bogiem. Usiądź w pustym kościele, rozpocznij modlitwę. Zadawaj pytania. Zapytaj o powody Twojego zdenerwowania i o sposób ukojenia. Nie oczekuj odpowiedzi, ale sam szukaj rozwiązania. Skup się na słowach i biciu serca. Poproś o wybaczenie i dokonaj cudu pojednania ciała, duszy i umysłu. Bądź swym własnym Aniołem Stróżem.

Pamiętaj: Dzięki głębokiemu skupieniu i wyciszeniu jesteś w stanie smakować życie. Kwiaty rozkwitają, ptaki śpiewają, słońce otula nas swymi promieniami – jest tyle powodów, by cieszyć się życiem. Otwórz serce – celebruj to! Zapamiętaj 15 minut medytacji wystarczy, by mieć pogodne usposobienie. 15 minut spędzonych na modlitwie o spokój i pojednania zdziała cuda i zaprowadzi Cię do krainy miłości.

Unikaj gniewu i obwiniania, pokaż ludzkości swoją dobroć. Nie unikaj prawdy, zawsze mów o swoich odczuciach. Nie wymagaj od innych cudu, bądź swoim własnym cudem.

Autor: O MNIE

Od Autora:

Zapraszam Was do ZAKĄTKA POZYTYWNYCH MYŚLI – artykuł pt.: JAK ODNALEŹĆ SPOKÓJ i HARMONIĘ ?

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Design by Trójwizja.pl /