BUDZIKOM ŚMIERĆ, czyli jak zaczynasz tak kończysz?

Przebudzenie to najważniejszy etap dnia – to początek nowego Ciebie. To początek Twojego samopoczucia, z którym będziesz się identyfikować przez cały dzień. Tak, jak w tytule artykułu – jak zaczynasz, tak i skończysz.

Przebudzenie to forma odrodzenia świadomości – to nadanie jej nowego pędu. Otaczając je troską i życzliwością dodamy sobie energii i wigoru na cały dzień. Budzenie powinno przypominać “wschodzące słońce”. Wschód słońca jest pięknym etapem dnia – za horyzontu wyłania się ognista kula, której każdy promień przenika przez napotkane elementy przyrody. Słońce wita swoje „dzieci”, otaczając je swym ciepłym promieniami życia…

Jak zacząć dobrze dzień?

Podczas pierwszych minut Twój umysł jest bardzo podatny na zewnętrzne wpływy. Przypuszczalnie, gdy nad Twoim uchem rozlega się hałas budzika, Twój umysł odbiera go ze zdwojoną siłą – do tego, czas wydłuża się w czasoprzestrzeni. Nie jesteśmy w stanie zidentyfikować jego długości – głośne dźwięki towarzyszące przebudzeniu trwają w naszym umyśle w nieskończoność.

Odpowiedz sobie na pytania:

 • Jak wygląda Twój poranek?
 • Jak wygląda Twoje przebudzenie?
 • Co czujesz, gdy się budzisz?
 • Jakie rodzą się w Tobie emocje?
 • Czy coś należy zmienić?

Wielu na pewno odpowie …przede wszystkim potrzebuję więcej ilości snu… Tak i to jest bardzo ważne. Ilość snu jest niezwykle ważna dla zdrowia i powinna stać się priorytetem. Nigdy o tym nie zapominaj.

Wróćmy do tematu dzisiejszego artykułu – skupmy się na samej kwestii przebudzenia. Najważniejszy jest plan, systematyczność i chęci. Zaplanuj swój czas, który poświęcisz na przebudzenie.

Zastanów się:

 •  Jaki budzik najbardziej Ci odpowiada?

Pamiętaj, aby był on cichy, subtelny i najlepiej skonstruowany z pozytywnych afirmacji. Jeśli lubisz słuchać śpiewu ptaków, szumu fal – skontruj właśnie taki dźwięk budzika.

Jak się budzić, aby zyskać więcej energii?

Przebudzenie musi również mieć swój czas – poświęć na nie kilkanaście minut. Nie wyrywaj się z łóżka, jakby cały dom się palił. Otwórz oczy, skoncentruj się na oddechu, a jak przyjdzie pora, spokojnie podnieść głowę… Usiądź, spójrz w okno – podziękuj za dar życia. Nigdy nie zapominaj o dobrym słowie. Spraw, aby Twój umysł nastroił się na dobry dzień. Poczuj wdzięczność – wdzięczność za nowy dzień.

Wyznacz cel, niech Twym celem stanie się dobre samopoczucie, jak i dobry humor. Jest to forma programu, który aktywujesz już na samym początku swojego dnia. Pamiętaj, że podjęte rano decyzje, będą trwać przy Tobie przez cały dzień…

Bądź dobry/a dla siebie i zaoferuj swojej świadomości nowe możliwości. Włączaj się do życia ze spokojem i miłością, a na pewno odczujesz dar zrozumienia. Zrozumienie swoich potrzeb to najwartościowsza iskierka przebudzenia. Nie obawiaj się zawalczyć o własne bezpieczeństwo. Zapamiętaj – pierwsze chwile są niezwykle cenne, a nawet „święte”… Zatroszcz się o siebie !!!


A ile Ty potrzebujesz snu? Co pomaga Ci zasnąć?


Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

3 odpowiedzi na “BUDZIKOM ŚMIERĆ, czyli jak zaczynasz tak kończysz?”

 1. Huldra pisze:

  Ciekawy tekst. Zastanawia mnie dlaczego często budzę się z uczuciem silnego lęku? Który aż zapiera dech w piersiach i chwile zajmuje mi żeby zorientować się że nic się nie dzieje, takie rozchwianie utrzymuje mi się czasem kilka godzin a czasem już cały dzień. Jest to bardzo uciążliwe. Zastanawiam się czy przyczyna takiego stanu jest tylko i wyłącznie psychologiczną czy może to być związane z np podwyższonym poziomem kortyzolu który normalnie rano jest wysoki a później maleje? Bądź może istnieje inną przyczyna fizjologiczna lub związana z higiena snu?

  • Psychology of Life pisze:

   Droga Huldra – na to, jak się czujemy wpływa bardzo wiele czynników (od tych zewnętrznych, po te wewnętrzne). Na początek warto zbadać swój organizm – podstawowe badania lekarskie są bardzo ważne. Warto sprawdzić, jakich witamin i mikroelementów domaga się organizm. Warto na początek zająć się ciałem, aby móc działać dalej i zagłębić się w to, co próbuje nam przekazać umysł… Serdecznie pozdrawiam!!!

 2. Huldra pisze:

  Bardzo dziękuję za odpowiedź:)
  Organizm w rozsypce- to wiem… pracuje nad tym aktualnie. Zastanawiam się tylko co było pierwsze, złe samopoczucie czy problemy fizjologiczne. Chociaż pewnie to nie ma znaczenia 😉
  Fakt że zmiana nawyków, dieta,aktywność fizyczna, farmakoterapia bardzo poprawiły moje samopoczucie. Mam nadzieję że umysł chce mi przekazać w końcu coś miłego;)
  Pozdrawiam serdecznie:)

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /