MĘSKIE UPODOBANIA, czyli wartości, które cenią sobie mężczyźni.

Dzisiejszy tytuł troszkę przewrotny…

Choć sugeruje tylko i wyłącznie wartości, które cenią sobie mężczyźni u kobiet, to zapewniam, iż kobiety również w dużej mierze wykazują podobne zapotrzebowania w związku.

Zachęcam do zapoznania się z siedmioma cenionymi wartościami w związku nie tylko kobiety, ale również mężczyzn…

Co mężczyzna ceni w kobiecie? Co kobieta ceni w mężczyźnie?

Będąc w związku zwróć uwagę na swoje dotychczasowe zachowanie i zastanów się, które elementy wspólnej drogi, powinny zostać poddane modyfikacjom, a które przeszlifowane.

  • CEŃ SWOJĄ WARTOŚĆ, a i inni będą ją cenić…

Poznaj swoją wartość i ceń siebie. Każdy z nas ceni osoby, które wiedzą kim są i jakie są ich priorytety. Wiążąc się z drugim człowiekiem chcemy dzielić z nim życie, a nie to życie przeżyć za niego. Cenimy sobie wartościowe rozmowy, ale również cenimy wartościowych ludzi. Każdy z nas ma swoje zdanie, opinię – warto dać się poznać, jako osoba znająca swoje potrzeby.

  • PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ – nigdy nie zapomnij o swoim partnerze…

Wiesz już, że warto mieć priorytety, które wpływają na satysfakcję życiową, a co za tym idzie, na wartości, które wyznajesz. Musisz również wiedzieć, że nawet, gdy Twoje plany będą bardzo ambitne, to nigdy nie powinny ominąć Twojej drugiej połówki. Pamiętaj również o tym, że nie możesz zaplanować życia za kogoś, ale warto mówić o swoich marzeniach, które miałyby być realizowane we dwoje. Kompromis i chęć dzielenia wspólnego życia, to ważna cecha każdego związku.

  • NAJWAŻNIEJSZA OSOBA W TWOIM ŻYCIU…

Owa kwestia nie podlega dyskusji… Twój partner jest dla Ciebie najwartościowszą osobą, więc nie zapomnij okazać mu tego. Jeśli nawet Twoje plany są sprzeczne z założeniami partnera – warto pójść dalej i pomyśleć o kompromisie. Kochasz? Kochając, czynisz drugą połówkę najważniejszą osobą w swoim życiu. To właśnie ten człowiek – to właśnie on będzie towarzyszył Ci przez całe życie.

  • SZCZĘŚĆIE ZA SZCZĘŚCIE…

Miłości dar, to szczęścia schron… Gdy Ty jesteś szczęśliwy/a, to i on/a odczuwa szczęście. Licząc się z jego potrzebami, liczysz się również ze szczęściem, które powstaje pod wpływem wspólnych założeń. Jeśli Twój partner kocha przyrodę okaż mu troskę i poczuj szczęście, które go otacza. Szczęście drugiego człowieka niech stanie się Twoim szczęściem – czerp radość z szczęścia swojego partnera. Nigdy nie zapomnij mu o tym powiedzieć. Jest to forma okazania miłości drugiemu człowiekowi.

  • TĘSKNISZ? Mów o tym głośno i wyraźnie…

Jeśli Twój partner oddali się nawet na chwilę nigdy nie zapomnij poinformować go o swojej potrzebie bycia razem. Zwykła wiadomość przesłana przez telefon ze słowami …tęsknię za Tobą… potrafi zdziałać cuda. Oczywiście nadgorliwość i przesada nigdy nie jest wskazana, ale warto o tym prostym słowie „tęsknię” nie zapominać.

  • POTRZEBA BEZPIECZEŃSTWA – siła i moc każdego związku…

Najważniejszym elementem każdego związku, tuż po miłości, jest bezpieczeństwo. Partner dla drugiego partnera musi stać się schronem. Bezpieczeństwo to dopełnienie miłości, zrozumienia i akceptacji. Bezpieczeństwo to nie tylko sama troska o to, co dzieje się w danej chwili z partnerem, ale również zaangażowanie w tworzenie przystani, pewności schronienia. Partner musi czuć się przy Tobie bezpiecznie – musi czuć, że zagwarantujesz mu bezpieczeństwo.

Partner dla partnera powinien stać się przyjacielem. Nie mówię o tym, abyś stał/a się kumplem od piwa, czy koleżanką od pogaduszek. Przyjaciel w związku, to taka osoba, która wykazuje się zaangażowaniem, zaciekawieniem, troską, akceptacją i zrozumieniem. Jest to osoba, której możesz wyjawić swoje sekrety, a ona będzie trwała przy Tobie i postara się Ciebie zrozumieć. Jest to osoba, która zawsze będzie dążyć do wspólnego poszanowania – stań się przyjacielem dla swojego ukochanego partnera…

Gdy zapraszamy Przyzwyczajenie, Miłość wychodzi. ~Michel Quoist

Powyższe wartości są niezbędne do stworzenia związku, który stanie się domem wypełnionym miłością, szczęściem i radością… Zaangażujcie partnera do weryfikacji jego postępowania, a jeśli będzie taka potrzeba przedyskutujcie każdy punkt owego artykułu. Rozmowa otwiera drzwi do serca drugiego człowieka! – warto o tym pamiętać…

Autorka: Agnieszka » O MNIE


A Ty za co cenisz swojego partnera? 


Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /