JADOWITY PODARUNEK – dlaczego nie należy przyjmować prezentów od narcyzów?

jadowityPodarunek

Narcyz to nie tylko piękny kwiat, ale również skomplikowana osobowość…

Świat narcyza jest przestrzenią wypełnioną chęcią samozadowolenia. Osoby, które na swej drodze spotkały osobowość narcystyczną dobrze wiedzą, jak bardzo złożony jest jego świat.

Jaki jest narcyz?

Znajomość z narcyzem może być bardzo intrygująca, a nawet wciągająca. Narcyz potrafi w niezwykły sposób zwrócić na siebie uwagę – jest też niezwykłym manipulatorem i czarodziejem. Będzie czarował i hipnotyzował – będzie dążył to tego byś uwierzył/a w to w, jaki sposób on sam siebie widzi.

Pamiętaj, aby nie mylić osoby narcystycznej z osobą o wysokiej samoocenie. Narcyz zawsze będzie kierował się swym wydmuchanym ego, które zawsze musi stać na piedestale. Najważniejsze jest zadowolenie z samego siebie – to on jest tutaj najważniejszy.

Jak wygląda codzienność z osobowością narcystyczną?

Osoby, które często spędzają czas z narcyzem odczuwają znaczne zmęczenie, a nawet wypalenie. Naruszona zostaje harmonia życia w zgodzie z samym sobą i otaczającym światem.

Narcyz wkracza w przestrzeń psychiczną bazując na emocjach i odczuciach. Narcyz przypomina swym zachowaniem wampira energetycznego – będzie żądny Twej energii i nie odpuści dopóki jej nie zdobędzie.

Dlaczego nie warto przyjmować prezentów od narcyza?

Już wyjaśniam…

Prezent, który jest podarunkiem zaadresowanym do Ciebie w rzeczywistości jest darem dla niego samego. Podarunek od narcyza nie jest umotywowany wewnętrzną potrzebą sprawienia komuś przyjemności, czy zwykłą życzliwością. Naukowcy podkreślają, że prezenty od narcyzów są w rzeczywistości inwestycją w jego własne pragnienia i potrzeby. Prezent ma być jednostką siły i kontroli w relacji z narcyzem. Narcyz nie daje z miłości – daje ponieważ odczuwa rozpaczliwą potrzebę, by kontynuować grę. Grę w której to właśnie on przesuwa pionki.

Prezent od narcyza ma pokreślić jego ważność:

 …spójrz na ten dar – to dzięki mnie go otrzymałeś/aś…

Twój podziw wobec narcyza nie może się skończyć – prezent ma w tym mu pomóc. Gdy go przyjmiesz pozwolisz mu na to, by wzrósł i dalej kroczył swą narcystyczną ścieżką. Nie będzie się liczyć Twoje samopoczucie, ale jaki to właśnie on stanie się wyjątkowy w oczach innych osób – w ten sposób narcyz wzrasta…

Wciąż będzie podkreślał, co dla Ciebie zrobi, jak też wyjątkowe chwile ze sobą spędzacie i to wszystko tylko dzięki niemu. Tracisz na wartości, która przechodzi do narcyza. Jeśli poczuje, że się oddalasz, to na pewno zafunduje Ci kolejną niespodziankę – omami, zaczaruje i znów będziesz jego ofiarą.

Warto wzbogacić wiedzę na temat trudnych osobowości i nie bać się zaszczepić w sobie program obronny, który nie tylko utrzyma się dzięki asertywności, ale również dokona cudu świadomego życia…

Pamiętaj – nikt i nic nie ma prawa panować nad Twoim życiem. Jedynym władcą jesteś Ty sam/a. Zawalcz o swoją wolność !!!

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

2 odpowiedzi na “JADOWITY PODARUNEK – dlaczego nie należy przyjmować prezentów od narcyzów?”

  1. Kaska82 pisze:

    Dziekuje za te artykuły. Rok temu wyszłam z związku z narcyzem i absolutnym egoista. Dopiero teraz pomroki terapii widzę jak znikałam. Teraz widzę jak ważne jest dbanie o siebie i absolutne trzymanie swoich granic.

    • Psychology of Life pisze:

      Kaśka jesteś silną kobietą – kobietą wartą naśladowania! Twoja świadomość weszła na wyższy poziom samozrozumienia. Super, że pokazujesz -> “Że jak się chce, to można” Super. Pozdrawiam, Agnieszka

Dodaj komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

Eliksir pewności siebie Agnieszka Zblewska

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

ZRODLO BRAKU PEWNOSCI SIEBIE

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

toxic2

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

toxic

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

perswazja

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

zburz ten mur

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

wladcaslowa

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

potegazycia

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2020 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Design by Trójwizja.pl /