PŁYNĄĆ POD PRĄD i nigdy się nie poddać…

Los zsyła na każdego z nas bomby udręki. Jedne mniejsze, drugie większe. Otaczają nas, jak wirusy w czasie sezonu grypowego. Tworzą pole minowe ciągłego smutku i cierpienia. Tylko człowiek będący ich zakładnikiem wie, jak wielki ból sprawia mu każda sekunda, minuta, godzina… Jednak Ty…

Jednak Ty i tylko Ty masz w sobie tak wiele siły i determinacji, aby się temu przeciwstawić. Jednak Ty i tylko Ty masz moc tworzenia lepszego jutra. Jednak Ty i tylko Ty masz prawo pójść drogą wolności. Jednak Ty i tylko Ty możesz więcej, niż dotąd się wydawało…

Bez względu na to, gdzie teraz jesteś, nigdy nie porzucaj płomienia nadziei. Nigdy nie zaprzyjaźniaj się z bezradnością. Nie poddawaj się. Dopóki masz pragnienie, aby żyć w pełni i uwolnić się od stresu, masz całą moc, jakiej potrzebujesz.

Jak się nie poddać i odzyskać szczęście?

Po pierwsze nigdy nie akceptuj bezradności. Ona nie jest dla Ciebie. Musisz, chociaż zacząć, ponieważ może się okazać, że zrobisz coś, co zadziała. Musisz próbować wydostać się z rozpaczy, nawet, jeśli czujesz, że nie masz solidnego oparcia. Możesz tracić energię podejmując wiele prób wyjścia ze strefy bólu i cierpienia, ale to właśnie próba jest jedynym wyjściem. Bez tego, ani rusz. Bez tego nic się nie zmienia. Bez tego Ty nie odzyskasz siebie. Zaś, jeśli się poddasz i nawet nie spróbujesz to wiedz, że rozpacz i bezradność staną się Twoim życiem. Czy tego dla siebie chcesz?

Próba dokonania zmiany w obliczu tak dużej ilości cierpienia może być trudna, ale nigdy nie będzie nieskuteczna. Wymaga odrobiny wiary w siebie lub przynajmniej gotowości do dokonania zmian. I wymaga świadomości, ponieważ musisz zidentyfikować coś, co możesz zrobić, czego jeszcze nie próbowałeś/aś. Musisz dostrzec siłę w procesie, który później pozwoli Ci całkowicie porzucić bezradność. Ona nie jest dla Ciebie.

Innymi słowy, jedynym sposobem na oduczenie się bezradności jest nauczenie się, że możesz wpływać na zmianę. Jeśli nie możesz tego zrobić sam/a, poproś o pomoc.

Po drugie zmień swoje myśli. Jeśli uznasz, że nie możesz wpłynąć na zmianę to wiedz, że na pewno nie spróbujesz. Jeśli stwierdzisz „Nie mogę nic zmienić”, to na pewno nic nie zmienisz. Czas, abyś zrozumiał/a tę patologiczną zależność i w końcu postawił/a się własnym negatywnym myślom. Zamiast w duchu mówić do siebie: „Nie mogę nic zmienić, taki jest mój los”, powiedz: „Mogę przynajmniej spróbować”. Ten sposób przewartościowania myśli zbliży Cię do siebie, jak również pozwoli Ci uwierzyć, że masz prawo wpłynąć na zmianę.

Po trzecie wciąż próbuj. Próbuj i próbuj ponownie. Jeśli pierwsze rozwiązanie nie działa, to zdobądź siłę na kolejną próbę, tylko tym razem inną. Wypróbuj coś innego, a jeśli to nie zadziała, znów spróbuj czegoś innego. Wytrwałość jest kluczem do pozbycia się bezradności, ponieważ jeśli spróbujesz tylko raz, a to nie zadziała, możesz tylko wzmocnić swoją wyuczoną bezradność. Spróbuj, więc wszystkiego, o czym myślisz, nawet, jeśli w to nie wierzysz. Każda próba jest lepsza niż żadna próba. Pamiętaj, że możesz wciąż umacniać swoje działania i nieustannie pracować nad zbudowaniem własnej siły.

Każdy z nas potrzebuje poczucia nadziei, że może nauczyć się opanowywać stres i przezwyciężyć wszelkie stresujące warunki. Musimy zmusić się do podjęcia pierwszych kroków. Podobnie jak dziecko uczące się chodzić, każdy z nas musi kontynuować podróż pomimo wielokrotnego upadku. Dziecko upada, ale już za chwilę się podnosi, nigdy nie rezygnuje. Ma w sobie nadzieję i wizję tego, że ten mały cel całkowicie zmieni jego życie. Wierzy, że zmierza w odpowiednim kierunku i że pewnego dnia będzie chodzić z łatwością. Ważne jest, abyś i Ty zobowiązał się do tego, aby dobro i zdrowie stało się priorytetem Twojego życia.

Natomiast zawsze pamiętaj, że zmiana wymaga czasu. Łamanie przyzwyczajeń i tworzenie nowych nie jest łatwe, a my wszyscy potykamy się, gdy rozpoczynamy proces zmiany. Takie jest życie. Wszyscy czasami upadamy. Zaś Ty działaj i nie wahaj się, nawet jeśli doświadczasz porażek. Nieustannie rzucaj wyzwanie sobie, a zobaczysz, jak wielkiej poprawie ulega Twoje samopoczucie i zdrowie psychiczne, jak również to fizyczne. Rozwijaj w sobie miłość do życia i świadomość chwili obecnej. W końcu wyczujesz, że zaczynasz naprawdę ustanawiać nowy sposób życia. Naprawdę poczujesz to.

Odwaga polega na próbowaniu. Nigdy nie zapominaj – nie jesteś sam/a. Rozwijaj swój płomień nadziei. Nie poddawaj się. Nigdy nie poddawaj się!!!

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

2 odpowiedzi na “PŁYNĄĆ POD PRĄD i nigdy się nie poddać…”

  1. Krzysiek pisze:

    Kropla drąży skałę nie przez swoją siłę, lecz przez wytrwałość.

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /