PYTANIA ANGAŻUJĄCE, czyli jak osiągnąć wyznaczone cele?

Kolejny dzień przynosi kolejne wyzwania. Dzisiaj zajmiemy się samomotywacją do osiągnięcia wyznaczonego celu…

Zapewne już teraz zastanawiasz się, co należy zrobić? To proste i zarazem banalne – należy po prostu wyznaczyć sobie cel !!!

Pamiętaj, bez jasno sprecyzowanego i określonego celu nic nie będzie takie, jak powinno…

Jak zrealizować to, co sobie wyznaczyliśmy?

Cel sam w sobie motywuje, choć jego osiągnięcie często zostaje ograniczone przez to, co nazywamy szarą rzeczywistością. By do tego nie dopuścić zajmiemy się dzisiaj pytaniami angażującymi.

Pytania angażujące to szereg pytań, które należy sobie zadać, by móc z pełną świadomością swego postępowania przybliżyć się do upragnionego celu…

Zatem – wyznaczmy cel:

  • Jaki jest Twój cel?

Opisz go w kilku słowach, tak, by stał się on dla Ciebie jeszcze bardziej realny. Wyobraź sobie go i otul się marzeniami spełnienia.

Pamiętaj, bez celu nie ma zaangażowania. Każdy z nas ma inny cel: zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, zwiększenie sprawności intelektualnej, a może nawet zwiększenie zaplecza finansowego… Możemy wymieniać tak bez końca. Jednak to Twój cel jest najważniejszy!!!

  • Czy znasz już swoje cele?
  • Czy jesteś w stanie określić cele, które sprawią, że staniesz się bardziej szczęśliwy/a i radosny/a?

Jeśli tak, to świetnie…

W tym momencie znane są potrzeby i oczekiwania – jak zatem zmotywować samego siebie do ich realizacji? Cele są na tyle pożądane, że możemy śmiało przetestować samego siebie.

By móc tego dokonać będzie Ci potrzebny zeszyt i długopis. Zaplanuj, że przez najbliższe 30 dni będziesz aktywnie notować swoje własne zaangażowanie w realizacji wyznaczonych celów. W tym wszystkim pomoże Ci poniższa tabela:

PYTANIA ANGAŻUJĄCE

W pierwszej kolumnie znajdują się pytania angażujące, natomiast druga podzielona na 7 małych kolumienek pozwoli Ci na zanotowanie samooceny, która będzie się mieścić w skali od 1 do 10, gdzie 10 to największa nota uznaniowa. Trzecia i zarazem ostatnia kolumna jest średnią oceną wyników z pracy nad celem przez 7 dni.

Pytania mogą zostać przez Ciebie zmieniane i dopasowane do Twych własnych potrzeb. Pamiętaj jednak, że liczy się rzetelna i prawdziwa ocena. Nie możesz, a nawet nie masz takiego prawa, by oszukiwać oraz okłamywać samego siebie. To na pewno do niczego dobrego nie doprowadzi, a jedynie może Ci tylko zaszkodzić. Pamiętaj również o tym, że trening czyni mistrza, a kontrola pozwoli Ci popracować nad tym, co należy usprawnić i dopracować.

Dlaczego zaangażowanie jest tak bardzo ważne?

W całym procesie samomotywacji niezwykłą rolę odgrywają słowa:

Czy dołożyłem/am wszelkich starań, by…

To one dają Ci wgląd w Twą wewnętrzną motywację. To one są tu najważniejsze – pamiętaj, że nie badamy, czy coś zrobiłeś/aś, a jedynie sprawdzamy, jak wiele trudu poczyniłeś/aś, aby to uzyskać. Zaangażowanie prawdę Ci powie.

Na koniec tygodnia jesteś w stanie sprawdzić, co należy usprawnić, by owe zaangażowanie podniosło się w górę.

Zadaj sobie kilka pytań:

  • Co przeszkodziło Ci w tym, aby móc w pełni się zaangażować?
  • Co należy zrobić w następnym tygodniu, aby poprawić ten wynik?
  • Co należy uczynić, by wyeliminować pewnego rodzaju niedogodności?

Aktywne zaangażowanie doda Ci motywacji. Najważniejszy jest pierwszy krok – kolejne będą coraz łatwiejsze i mniej czasochłonne, a zapewniam już po pierwszym miesiącu Twoja świadomość nabierze innych kolorów. Realizując wymarzone cele stajemy się bardziej promienni, barwni, a co przede wszystkim szczęśliwsi. Nie zapominaj o tym!!! Do dzieła !!!


A co Ty wyeliminujesz ze swojego życia?


Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /