AFIRMACJA PEWNOŚCI SIEBIE – potęga sukcesu…

Pewność siebie jest niezwykle ważna dla własnej świadomości. Samoświadomość wymaga od nas poczucia bezpieczeństwa i opanowania. Wymaga poczucia własnej wartości i dążenia do wzbogacania swych indywidualnych potrzeb. Potrzebuje dobrego samopoczucia, by wzrastać na sile – by udowodnić przede wszystkim sobie, że jesteśmy warci własnej miłości do samych siebie.

Jak poprawić i wzmocnić pewność siebie?

Miłość, która nas buduje potrzebuje akceptacji i przyzwolenia. By pokochać siebie musimy umieć najpierw rozumieć samych siebie. By kochanie było obecne w naszym życiu musimy pokochać idealnego człowieka w całym jego płaszczu niedoskonałości. Nie wystarczy przeprać surdut, by pozbyć się z niego plam – należy dostrzec problem i określić jego płaszczyznę. Głęboka analiza nas samych – potrzeb, wartości i elementów składowych pozwoli na rozpoczęcie drogi ku pewności siebie… Pozwoli na to, by to, co w nas wartościowe i najbardziej pożądane zaświeciło jeszcze bardziej…

Jak zwiększyć samoocenę?

Dobrym sposobem na rozpoczęcie pracy nad własną samooceną jest rozpoczęcie programu z afirmacjami. Afirmacja pewności siebie jest niezwykle priorytetowa w świecie codziennego niedowartościowania.

Co to jest afirmacja?

Afirmacja to świadome tworzenie pozytywnych sformułowań, czy myśli tak, aby przekonać o tym własną podświadomość – są to krótkie pozytywne, powtarzane zdania nadające nowy program dla podświadomości. Głównym ich celem jest stworzenie pozytywnych uczuć i odczuć, aby lepiej funkcjonować w życiu, by poczuć się pewnym i wartościowym człowiekiem. Jest to również jeden z wielu sposobów walki z niskim poczuciem wartości.

By stworzyć swój własny plan zmiany należy pamiętać o tym, że afirmacja :

 • zawsze musi być pozytywna,
 • powinna unikać mechaniczności,
 • musi być wypowiadana w skupieniu,
 • powinna być krótka, a zarazem treściwa.

Choć afirmacje nie wymagają od nas dużego zaangażowania, należy jednak pamiętać o pogłębianiu ich mocy sprawczej. Jeśli podejmiemy pracę z afirmacją powinniśmy świadomie podejść do wyznaczonego celu.

Zastanów się jakie afirmacje pomogą Ci w odzyskaniu siebie oraz w budowaniu pewności siebie.

AFIRMACJE PEWNOŚCI SIEBIE:

Poniższe afirmacje powinny Ci pomóc w podjęciu kolejnych kroków:

 • Jestem pewnym i wartościowym człowiekiem,
 • Jestem wyjątkowy/a – pracuję i zmieniam się. Staję się lepszy/a;
 • Moja świadomość dostrzega mnie – pomaga mi w codzienności;
 • Osiągnę zaplanowany cel – wiem jak to zrobić…;
 • Kocham i szanuje siebie – wciąż się udoskonalam;
 • Rozumiem siebie i swoje odczucia – jestem dla siebie przyjacielem;
 • Doskonale działa u mnie proces pogłębiania własnej wartości – każdego dnia jestem bardziej pewny/a;
 • Pewność siebie jest naturalnym stanem mojego ciała i umysłu;
 • Dziękuję za pewność siebie – jestem wartościowym człowiekiem;
 • Mam prawo do łatwego, lekkiego i przyjemnego życia w godności, pewności siebie i w dostatku.
 • Wierzę w siebie – znam moje mocne strony;
 • Zawsze i wszędzie jestem pewny/a siebie – znam moją wartość;
 • Szanuję i doceniam siebie;
 • Jestem kompetentny w tym, co robię, znam się na tym;
 • Jestem mądry/a i inteligentny/a;
 • Akceptuję siebie – dobrze mi ze sobą.

Afirmacja to nie tylko zdania twierdzące – mogą one być modyfikowane w dowolny sposób tak, aby móc stworzyć swój własny świat pewności siebie. By dopracować swój własny program – analizuj i modyfikuj. Nie bój się dopasować każdą afirmację do swoich potrzeb.

uwierz w siebie

Afirmacje powinny być wypowiadane w ogromnym skupieniu – poświęć na to kilkanaście minut dziennie. Zostań sam na sam i skoncentruj się na wypowiadanych zdaniach. Warto również wprowadzić do programu pewnego rodzaju ulepszenia – zanim wypowiesz afirmację w formie zdania twierdzącego – „Jestem pewny/a siebie…”, wypowiedz ją w formie pytania do samego siebie – „Dlaczego jestem pewny/a siebie?…”. Odpowiedz na to pytanie – doceń siebie. Nigdy nie zostawiaj tego pytania bez odpowiedzi.

Dodatkową metodą pracy z afirmacjami jest wizualizacja – tak samo pobudzaj wyobraźnię w trakcie wypowiadania zdań twierdzących, jak i pytających. Zakończ codzienny proces pewnie wypowiedzianym zdaniem twierdzącym. Dodatkowo zapisz go na kartce i zawieś w widocznym miejscu. Pamiętaj również o codziennym relaksie. Popraw swój stan w odprężeniu i zadumie.

Pamiętaj – by uzyskać pożądane efekty trzeba uzbroić się w cierpliwość i poświęcić bardzo dużo czasu. Praca z afirmacją to długa i żmudna praca. Potęgą afirmacji jest systematyczność. Systematyczność jest narzędziem do osiągnięcia sukcesu. Pozwala krok po kroku realizować wyznaczone cele. Pamiętaj o wierze w moc sprawczą wypowiadanych zdań…

W momencie podjęcia decyzji o rozpoczęciu procesu zmiany przygotuj się na to. Nigdy nie omijaj i nie lekceważ dnia z afirmacją. Wytrwaj w swoich postanowieniach. Rozpocznij podróż ku pewności siebie już dzisiaj – tu i teraz. Bądź aktywnym i świadomym zmiany!!!


Spróbuj afirmacji i opowiedz nam o swoich odczuciach… 


Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Jedna odpowiedź do “AFIRMACJA PEWNOŚCI SIEBIE – potęga sukcesu…”

 1. Mateusz pisze:

  Hm, ciekawi mnie, dlaczego tak wiele ludzi kwestionuje potęgę afirmacji nie dając jej żadnej wartości, a doszukując się w nich samych pułapek. Jakie jest Pana zdanie na ten temat? Pozdrawiam serdecznie

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /