UCIĄŻLIWE FOBIE, czyli jak wyzbyć się lęków?

Fobie tworzą ciemne uliczki… Fobie są motorem napędowym lęku… Fobie to strach wypełniony irracjonalnością…

Fobie małe i duże – praktycznie każdy z nas ma jakieś lęki, czegoś się obawia, a może obsesyjnie od czegoś stroni. Bez większego zastanowienia kroczymy pozwalając na to, by lęki dominowały w naszym życiu…

Cóż zatem uczynić w przypadku, gdy to fobie sterują nami, a nie my nimi? Co w sytuacji kiedy lęk jest obecny zawsze i wszędzie? Co należy uczynić, by rozpocząć świadome życie? Tak wiele pytań, a strach wciąż narasta…

Jak pozbyć się lęków?

Mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość – już dzisiaj poznasz plan redukcji lęku, który przybliży Cię do wyjścia z impasu.

Na samym początku ustalmy:

  • Czego się obawiasz?

Jakbyś mógł/ mogła nazwij i określ to, co wprowadza Cię w dyskomfort. Opisz swój strach, bądź lęki na małej kartce papieru. Ujmij w kilku zdaniach to, co jest nie do przyjęcia. Pamiętaj również o tym, by w opisie zawrzeć w jakich sytuacjach najczęściej lęki się nasilają i jak często oraz z jakim natężeniem odczuwasz owe napięcie.

Zadanie wykonane? Jeśli tak, kontynuujmy…

Spójrz na swój problem z dystansem. Niech problem stanie się pustymi słowami zapisanymi na kartce…

  • Czy jesteś w stanie zamknąć swój lęk w atramencie spisanym na kartce?

Postaraj się – to bardzo istotne, ponieważ kolejne zadanie będzie wymagać od Ciebie ogromnego zaangażowania.

W tym momencie pobudzimy Twoją świadomość do działania. Jeśli mamy zapisany i określony problem, dobrze, by było odszukać dla niego rozwiązanie.

Odpowiedz na poniższe pytania:

  • Jakie jest realne prawdopodobieństwo, że to czego się obawiasz się spełni?
  • Co będzie się działo, gdy problem stanie się rzeczywistością?
  • Jaki jest najgorszy scenariusz tego, co sobie wyobrażasz?

Jeśli będzie Ci łatwiej możesz również odpowiedzi zanotować na kartce. Kontynuujmy…

Jeśli znane są już ciemne strony owego lęku, to najwyższy czas, by się na niego przygotować:

  • Co zatem możesz zrobić, aby temu zapobiec?
  • Co zrobisz, aby rozwiązać owy problem?
  • Co zrobisz, by znacznie ograniczyć jego moc?

Zadając sobie te pytania przybliżysz się do rozwiązania. Właśnie w ten sposób ocenisz realne prawdopodobieństwo tego, co może się wydarzyć, a nie musi. Rozpoczynasz proces tolerowania niepewności…

Pamiętaj, że Twoje lęki to tylko irracjonalne wyobrażenia. Jak mawiają… Każdy problem można rozwiązać. Jeśli nie ma rozwiązania, to znaczy, że nie ma problemu. Jest to zasada, która od dzisiaj towarzyszyć Ci będzie każdego dnia.

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest ewidencjonowanie swoich sukcesów. Jeśli obawiasz się innych ludzi – jeśli Twym problemem jest lęk społeczny rozpocznij proces i ewidencjonuj każdy drobny sukces. Udaj się na zakupy do dużego centrum handlowego, przywitaj się z nieznaną Ci osobą, a może nawet uściśnij dłoń na znak powitania. Jeśli nie spróbujesz nie dowiesz się, czy Twoje lęki są realne.

Tak, jak pisałam powyżej – opisz, co może stać się w momencie, gdy będziesz poznawać nowe osoby i sprawdź słuszność swych mało prawdopodobnych wyobrażeń. Nie unikaj – brnij śmiało do przodu, by pobudzić swoją świadomość do realnego oceniana rzeczywistości.

Pamiętaj, że to nie wstyd poprosić o pomoc. Psychoterapia może okazać niezwykle przydatna w procesie tolerowania niepewności. Zawalcz o siebie już dzisiaj!!!

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /