Zanim dokonasz wyboru… Analiza świadomego wyboru prawdziwej miłości…

Między myśleniem o miłości, a wyborem prawdziwej miłości istnieje ogromna otchłań…

Możesz wybrać między miłością niedorzeczną, a prawdziwą miłością – miłością partnerską. Możesz wybrać i prowadzić swoje życie do nadrzędnego celu, albo pozwolić, aby narodziło się prawdziwe uczucie i podążało z Tobą. Możesz wybierać i wierzyć tym teoriom, albo im nie wierzyć…

Jak dokonać świadomego wyboru?

Wspólnym mianownikiem jesteś Ty – to Ty decydujesz o swoim życiu.

Twój wybór jest najpotężniejszym narzędziem sprawowania kontroli, jakim dysponujesz w życiu. Wybory Twojego życia są niebezpieczną bronią. Czasami tylko jeden wybór decyduje o Twoim życiu. Twoje wybory są wrażliwe i bardzo delikatne.

Na zdradzieckich drogach życia zawsze pali się zielone światło. Ludzie toną w nieszczęściu, spowodowanym jednym złym wyborem. Wystarczy przekręcić kierownicę życia w nie tą stronę, co trzeba, a być może pokierujesz swoje życie na ścieżkę nieszczęścia i bólu.

Zwróć uwagę, że to każdego dnia dokonujesz wyborów, których fale będą rozchodzić się przez lata. Powstaje pytanie, czy echo tych wyborów doprowadzi Cię do szczęśliwej miłości, miłości partnerskiej, czy do niedorzecznego ubóstwa emocjonalnego?

Nie wolno Ci poświęcić życia na wybór drogi z której wychodzi się latami. Nie poświęcaj się, nie poświęcaj ludzi, którzy otaczają Cię prawdziwą miłością. Droga do szczęścia zawsze jest otwarta. Nie pozwól komuś innemu kierować Twoim życiem. Nie pozwól, aby to ktoś inny wybierał za Ciebie drogę, którą powinno się iść.

Na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru?

Nie ufaj słowom lecz czynom. Słowa sprzedają się lepiej niż czyny. Słowa to potężne zagłuszacze. Ufamy słowom choć to czyny świadczą o człowieku. Nie odkrywaj prawdy o drugim człowieku przez lata, nie żyj w bólu.

Nasze wybory mają konsekwencje, które przetrwają lata. Każdego dnia Twój dyskomfort, Twój ból, Twoja frustracja będą Ci przypominać o tym fatalnym dniu, w którym dokonałeś wyboru życia, właśnie takiego życia. Życia bez prawdziwej miłości. Pamiętaj, że każdego dnia będziesz spłacać raty nie udanej miłości. Raty, które nigdy się nie zmniejszą, a kredyt będzie tej samej wartości. Wartości bez wartości.

Jak zmienić swoje życie?

Zmiana Twojego życia zaczyna się od zmiany twojego wyboru. Przydatnym narzędziem do podejmowania wyborów jest analiza konsekwencji gorszego życiorysu, czyli wyprzedzenie myślą wydarzeń.

Analiza konsekwencji gorszego scenariusza ma pokierować Ciebie jak najdalej od ryzyka objazdów i zdradzieckich wyborów. Ma ona za zadanie pomóc Ci w podjęciu lepszych wyborów, z wieloma możliwościami. Strategia działań zapobiega zgubnym decyzjom oraz wspomaga te jak najbardziej właściwe.

Istnieje kilka najważniejszych pytań jakie powinniśmy sobie zadać:

 • Jaka jest najgorsza, najokropniejsza konsekwencja tego wyboru?
 • Czy ten wybór jest warty tego ryzyka?
 • Czy owe ryzyko nie jest zbyt wysokie, a jego rezultaty mogłyby zmienić wszystko raz na zawsze i nie koniecznie, tak jak tego oczekiwano?

Przejmij kontrolę nad swoim życiem, bądź w pełni świadom swoich wyborów i decyzji. Pamiętaj o tym, że zawsze masz możliwość podjęcia wyboru lepszego jutra. Droga jest tam, gdzie zaczyna się Twoja podróż do szczęścia. Droga szczęścia zawsze prowadzi do prawdziwej miłości, miłości bezwarunkowej. Zaprogramuj umysł tak aby wiedzieć kto jest Twoim przeciwnikiem, a kto Twoim “miłośnikiem”.

Zdemaskuj złe siły, które będą knuć przeciwko Twojemu szczęściu. Czas ruszyć w drogę. W drogę do szczęścia i poczucia bezpieczeństwa.

Dlaczego nie Ty? Czekanie nic nie daje, tylko zaostrza ból i cierpienie. Szansą jest Twój wybór. Szansa to rozwiązanie niewygody. Szansa jest uczuciem. Szansa to komfort. Szansa to lepsze życie. Szansa jest ukojeniem bólu. Szansa to usunięcie cierpienia.

Podaruj sobie szansę, szansę wyboru lepszego życia!

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

4 odpowiedzi na “Zanim dokonasz wyboru… Analiza świadomego wyboru prawdziwej miłości…”

 1. Aga pisze:

  Bardzo pomocne publikacje – porządkują, wyjaśniają, pomagają kształtowaniu samoświadomości.

 2. Kinga pisze:

  Fakt sami podejmujemy drogę jaką chcemy kroczyć i mamy jakiś tam wybór. Niestety życie pisze różne scenariusze i nie zawsze jest tak jakbyśmy chcieli, zwłaszcza w sferze miłości. Oczywiście każdy pragnie pragnie prawdziwej miłości, lecz często okazuje się ona niedostępna. Ile razy jest tak, że zakochujemy się bez wzajemności. Schniemy z tęsknoty do ukochanej osoby, patrząc jak jest szczęśliwa z kimś innym. Czy wtedy mamy wybór ? Musimy zrezygnować z naszej miłości , czesto wybierając kogoś na pocieszenie , nic do tej osoby nie czując.
  Co to za wybór, jeśli nie możemy być z osobą , z którą chcemy. Moim zdaniem zdarza się tak, że nie całkiem ten wybór zależy od nas, zdarze się że to życie inpewne sytuację zmuszają nas do podjęcia takiej czy owej decyzji

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /