MIŁOSNE ZAWIROWANIE, czyli jak zakochać się raz jeszcze?

Trwanie i kochanie – jak wiele mówią te słowa… Jednakże, czy są one możliwe zawsze i na zawsze?

Nie popadajmy w skrajności – każdy z nas dobrze wie, że jeśli jesteśmy w związku już kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat to odczuwamy ogromną różnicę między tym, co było na początku, a stanem obecnym.

Tak, jak z upływem czasu my sami się zmieniamy, to i zmianie ulega nasza relacja z partnerem.

Dlaczego nie jest tak jak na początku związku?

Codzienne obcowanie z drugą osobą daje możliwość poznania, a co za tym idzie następuje proces przyzwyczajania się. Przyzwyczajamy się do siebie – pewne sytuacje przestają być nowe. Bywa i tak, że wkrada się rutyna – mówiąc potocznie: „znamy się jak łyse konie”. Coś na zasadzie nic nas już nie zaskoczy, a nawet nie zadziwi…

Przyzwyczajenie wiele zmienia. Wkrada się rutyna, a nawet obojętność…

  • Gdzie się podział ten dotyk, który działał cuda?
  • Gdzie ta melodia, która przyspieszała rytm bicia serca?
  • Gdzie te „motylki w brzuchu”?

Jak znów się w sobie zakochać?

Samo myślenie o miłości nic nie zmieni. W tym momencie liczy się działanie. Zastosowanie dodatkowych „technik wzmacniających” związek może być w tym momencie zbawienne dla uczucia miłości w związku. Budując miłość – przyciągamy nowe uczucia. Nie możemy zapominać o tym, że to nasza postawa świadczy o tym, jak bardzo ponownie się do siebie zbliżymy.

milosc

Odpowiedz proszę na pytania:

  • Co jesteś w stanie zrobić, by odnowić ogień miłości?
  • Co jesteś w stanie zmienić w sobie, by uczucie na nowo wróciło?

Jakie kroki trzeba podjąć, aby miłość wróciła?

W pierwszej kolejności – rozmowa i zaciekawienie. Każdy z nas lubi mówić o sobie, gdy odczuwa, że drugą osobę to naprawdę interesuje. Pewnie uznasz, że wasza rozmowa i tak skończy się na ustalaniu obowiązków domowych, więc lepiej ominąć ten podpunkt… I tu się mylisz!!! Jeśli pozwolisz na to – to tak się stanie. Zaciekawienie, to coś więcej niż pytania o spędzony dzień w pracy. Zaciekawienie, to zagłębienie się w uczuciach drugiej osoby.

Załóżmy, że istnieje taka piosenka, którą oboje znacie i przypomina wam te momenty, które były wypełnione zakochaniem. Włącz ją – niech dom wypełni się jej dźwiękiem. Przytul się do partnera – obejmij go, jak dawniej to robiłeś/aś. Zapytaj o to, co czuje – zapytaj o emocje

Pamiętaj, że praca nad utrzymaniem miłości nigdy się nie kończy. Jeśli kiedyś robiłeś/aś ukochanemu/ ukochanej niespodzianki – to wróć do tej tradycji. Znów poczuj w sobie tę energię.

Komplementy? Jak najbardziej TAK !!!

Prezenty? Wielkie TAK !!!

A teraz coś bardzo ważnego – nigdy, przenigdy nie wolno wam zapomnieć o wspomnieniach. Skonstruujcie niepisaną umowę, że 4 razy w miesiącu – jeden dzień będzie należał tylko dla was. Niech to będzie wypad do kina, romantyczny obiad, spacer w blasku księżyca… A może po prostu wieczór na kanapie w świetle świec. Ten czas ma być wypełniony rozmową i czułością. Sprawy bieżące mają być przełożone na później. Ten dzień ma być inny niż wszystkie. Ma zostać wypełniony wspomnieniami. Niech każde z was przypomni sobie zdarzenie z przeszłości, które sprawiło obydwojgu wielką przyjemność. Zamknijcie oczy niech ten czas wróci… A może zaplanujecie, że znów go powtórzycie? Kreatywność leży w waszych rękach…

Romantyczne wspomnienia rekonstruowane w pamięci działają cuda – warto przekonać się o tym na własnym związku. Choć możesz uznać, że artykuł krótki i banalny, a nawet zbyt prosty to zapewniam Cię, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyś Ty spróbował tych „małych” pomysłów.

Każdy związek jest wart utrzymania ognia miłości – jeśli miłość była prawdziwa, to na pewno jej żar wróci. Wszystkim czytelnikom życzę rozkochania w kochaniu… !!!


W jaki sposób Ty podtrzymujesz ogień miłości? Podziel się z nami swoimi cennymi wskazówkami na życie wypełnione miłością…


Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /