Miłość – związek dwóch serc…

Miłość stara jak świat… zawsze warta kochania i bycia kochanym…

“Zapytałam mędrca:
Co jest ważniejsze – kochać czy być kochanym?
Mędrzec odpowiedział:
A co jest ważniejsze dla ptaka – prawe czy lewe skrzydło?

———————————————————————

Czy to jest miłość, czy kochanie?

Miłość to ciężka praca. Praca nad partnerstwem, nad nami samymi. Nie bójcie się ciężkiej pracy, a ona nas na pewno wynagrodzi. Czym prędzej rozpoczniecie pracę, tym szybciej odniesiecie sukces. Stańcie się dla siebie partnerami, a niewolnikami… Stańcie się dla siebie worem niezależności – zapragnijcie partnerstwa opartego na równości i lojalności…

Nie szukajcie wyjścia awaryjnego, Wasz związek jest tego wart.

Kluczem do zmian jest ciężka praca…

Zacznij zmianę od siebie. Pracując nad sobą – lepiej zrozumiesz drugą połówkę. Mapa i kompas dla Waszego związku, to siła przewodnia ukryta za Twoimi działaniami. Kierowcą Twojego życia są decyzje. Najlepszym rozwiązaniem jest wydanie na świat innej, lepszej wersji samych siebie. Pamiętaj, zmień się tak, aby pomóc partnerowi w jego przemianie.

Rozpocznij walkę o Was już dziś !

Jak uratować miłość?

Pierwszym krokiem do zmiany jest nauczenie się słuchania. Słuchaj i analizuj. Analizuj każde wypowiedziane słowo swoje i partnera (nie śpiesz się, pośpiech zaprowadzi Cię w ciemny zaułek). Zwróć uwagę na ton głosu, na spojrzenie, czy na gesty. Spokój to jedyny ratunek.

Nauczcie się ze sobą rozmawiać. To rozmowa buduje. Nigdy nie podejmujcie rozmowy jeśli nie macie oboje na to ochoty. Umawiajcie się na rozmowę. Rozmowę rozpoczynaj wtedy, gdy jesteście spokojni i wyciszeni. Mów starannie, powoli, dobieraj słowa tak, aby druga osoba zrozumiała, co chcesz przekazać. Mów krótko i konkretnie. Wyrażaj się tak, aby partner każde życzenie odbierał jako prośbę. Określaj swoje potrzeby, a nie krytykuj, używając np. „czuje się bardzo samotna”, zamiast „nigdy Ciebie nie ma”. Nie bójcie się ćwiczyć.

Pamiętaj, nie mówcie do siebie równocześnie. Nauczcie się rozmawiać bez krzyku. Trzymajcie język za zębami i nie krzyczcie. Krzyk wywołuje kłótnie, co gorsza awantury.

Rozpocznijcie naukę dialogu od tematu rozmowy. Spróbuj i zaraź partnera. Pomówcie o tym, co wzajemnie u siebie cenicie. Nie bójcie się komplementów, WARTO.

Co może pomóc miłości?

Chwal, doceniaj, szukaj pozytywnych cech.

Kiedy będziecie bez problemu prawić sobie komplementy, przejdźcie do rozmowy o trudniejszej tematyce. Pamiętaj o zachowaniu spokoju i ciągłym używaniu komplementów, a także co chwilkę upewniaj się, czy druga osoba zrozumiała, co chciałeś/aś jej przekazać.

Za nic nie wolno Wam się nawzajem ranić.

Poczucie bezpieczeństwa jest podstawą związku. Niezwykle ważnym krokiem jest zbudowanie przystani bezpieczeństwa. Bez bezpieczeństwa nic się nie zmieni. Każdy z nas powinien powiedzieć drugiej połówce co dla niego oznacza bezpieczeństwo. Spróbujcie zweryfikować, co Wam potrzeba.

Ostrożnie stawiajcie kroczek za kroczkiem. Wkrótce odkryjesz, jak wiele radości sprawia Ci rozmowa z partnerem, który rozumie i wyzwala poczucie bezpieczeństwa.

Cud !!! Nagle słońce mocniej świeci, drzwi stoją otworem w kierunku lepszego jutra. Mija strach, przygnębienie i otępienie – na końcu tunelu zauważasz ile Cię łączy z partnerem. Nie zapominaj, że to dialog uczy słuchać.

Czego należy wystrzegać w miłości?

Kolejnym rzeczą, której powinniście się wystrzegać jest krytyka.

Krytyka ma różne oblicza. Krytyka to przemoc słowa i gestów, na które zawracałam już uwagę. Jednym z powodów krytyki jest fakt, iż każdy partner chciałby, aby druga połówka była uosobieniem ich samych. Nie krytykuj partnera za to, że nie jest Tobą. Takie postrzeganie wcale nie pomaga.

Jesteśmy tylko ludźmi, każdy z nas ma różne preferencje, zwyczaje i sposób na życie. Taka nasza natura. Zamieńmy krytykę na pozytywne bodźce. Takim bodźcem może być zainteresowanie myślami, uczuciami, poglądami drugiej połówki.

Pytaliście partnera o to kiedyś ?

Jeśli budzi to obawę przed kolejną kłótnią, to proponuję zastosować taktykę dopieszczania.
Polega ona na przymykaniu oczu na wszystkie wady ukochanego i takie postępowanie, jakby ich nie było.

Mimo, że pierwsze myśli pojawiają się instynktownie i nic na to nie możesz poradzić, to jednak kontroluj następne. Otaczaj partnera pozytywną energią.

Skupianie uwagi tylko i wyłącznie na zaletach sprawia, iż codzienność daje nam tych zalet coraz więcej i więcej. Nie zapomnij, jedna zmiana pociąga za sobą kolejne. Naucz się odnajdywać również zalety życia codziennego, a przekonasz się, jak wszystko się zmienia.

Co potrzeba miłości?

Odrobina czułości, dlaczego nie?
Obiecaj, że kiedy przeczytasz powyższe wskazówki spróbujesz codziennej czułości.
Zadanie dla Was. Od tej pory każdego dnia (załóżmy przez 2 tygodnie) będziecie się do siebie tulić, poświęcając na to 15 minut w ciągu dnia, np. na kanapie, przed TV, gdzie tylko będziecie mogli. Wtulcie się w siebie, złapcie się za rękę.

Odrobina codziennego humoru, dlaczego nie?
Kolejne ćwiczenie… Spróbuj, codziennego humoru. Śmiech to zdrowie, to radość życia.
Śmiejcie, wygłupiając się, każdy z nas ma w sobie odrobinę dziecka.
Wróćcie pamięcią do dziecięcych lat, jakie zabawy sprawiały, że śmieliście się do utraty tchu?
Śmiejcie się, kiedy tylko możecie – na kanapie, w sypialni, czy też przy wspólnej kąpieli.
Korzystajcie z dobrodziejstwa darów radości. Chwile wspólnego humoru dają niewiarygodne efekty.

A teraz coś bardzo ważnego. Czy pamiętasz ile czasu spędzaliście kiedyś na randkowaniu? Myślisz, że to było i nie wróci więcej, mylisz się!

Czas na RANDKĘ…

Kolejne zadanie jest wyzwaniem. Namów partnera na randkę, na randkę tylko we dwoje.

Może to być restauracja, kino czy zwykły spacer, ale proszę poświęć te chwile tylko dla partnerstwa. Randka to moment na odnajdywanie wspólnych, pięknych i miłych wspomnień. Chwil pełnych uroku, tak jakby problemy nigdy nie istniały. Do dzieła!

Krótki poradnik partnerstwa wypełnionego miłością…

Krótki poradnik pokazuje, że nie jesteście w stanie kontrolować zachowań innych. Dlatego też niezwykle ważne jest panowanie nad swoimi uczuciami, myślami, reakcjami i działaniami. Skoncentruj się na tym, co można zmienić. Obudź w sobie optymizm i pokazuj go światu. Nie traktuj nikogo przedmiotowo. Mów wprost o swoich potrzebach. Nie zakładaj z góry, że każdy powinien wiedzieć o czym myślisz. Nie kryj swoich marzeń. Każdą zmianę zacznij od siebie.

„Droga do samodoskonalenia jest treningiem cierpliwości w związku. To duchowa ścieżka, która wymaga, byśmy się nauczyli naprawdę kochać partnera, na dobre i złe. A co to oznacza ? Przede wszystkim to, że doceniacie … i rozumiecie, dlaczego postępuje tak, a nie inaczej – nawet jeśli jego zachowanie nie ma dla Was sensu.”

Naucz się żyć z każdym na równych prawach. Zmieniając postawę wobec nas samych, zmieniamy nastawienie otoczenia do nas. Zdrowe partnerstwo gwarantuje zdrowe społeczeństwo. Gdy oponujecie tajniki samodoskonalenia, uczcie innych.

“Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku”.

Małżeństwo, partnerstwo wymaga ciężkiej pracy, ale uwierz jeśli nawet coś wygasa, to jest gdzieś mały promyk nadziei, że można to naprawić.

Nie poddawajcie się bez walki. Przełom w związku jest możliwy, ale dokona się tylko, gdy rozerwiemy krąg izolacji i tajemnic. Rozmawiaj szczerze. Doceniaj szczerość. Podziękuj za nią i zanalizuj co ona oznacza. Zacznij zmieniać swój związek, a przekonasz się, że Twoja połówka dołączy do Ciebie. Kiedy Twoje starania przyniosą efekty, uczcijcie to. Uczcijcie to tak, aby zapadło Wam to w pamięci na wieki…

Autor: O MNIE


SERDECZNIE ZAPRASZAM

do

EXTREMALNEGO ZASOBNIKA,
to tam postaramy się przedstawić kolejne tajniki ratowania związku.

Bardzo dziękujemy za to, że jesteś i masz w sobie wolę walki!!!

Trzymamy kciuki !!!


Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /