ŻYJ KOLOROWO – TWÓJ SPOSÓB NA DOBRY HUMOR…

Psychologia kolorów jest obecna życiu na co dzień. Napotykamy na jej obecność wszędzie – niestety wciąż obojętnie przechodząc tuż obok niej. Nie koncentrujemy się na niej, choć tak wiele może zmienić, dać radość podświadomości.

Styczeń… – piękny zimowy miesiąc. Zimno i wietrznie, ale wciąż pięknie. Bialutkie płatki śniegu tworzą piękne kształty na drzewach. A zmrożone jeziora przypominają błyszczące lustra…

Luty, marzec, kwiecień… – z każdym dniem słońce dodaje wartości temu, co już poznane. Świat nabiera intensywności…

Maj… – piękny miesiąc zakochanych, natura budzi się do życia. Każdego dnia witają nas coraz mocniejsze promienie słoneczne. Drzewa otulone zielenią i lekkością swych kwiatów, tulipan za tulipanem barwą swych kolorów cieszą oczy, ptasi trel daje radość zmysłom…

Czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień … – życie wiruje na tęczy barw kolorów. Odczuwane ciepło dodaje energii…

Październik, listopad, grudzień… – teraz Twoja kolej…

Zatrzymajmy się na chwilę – stań – zrób obrót o 180 C … i “posłuchaj”…

Przechodząc zatłoczonymi uliczkami miasta, idąc w kierunku plaży spotkałam wiele nieznanych mi osób. Nieznane osoby, tak bardzo do siebie podobne. Co ich łączyło? Kolor – kolor ich życia. Pędząc nie zwracali uwagi na siebie, gnając w nieznanym kierunku. Głowy opuszczone w dół. Twarze bez wyrazu, bez uczucia, bez radości…

Dlaczego w życiu jest tak wiele szarości?

Większość napotkanych osób cechował kolor szary. Praktycznie, każda napotkana osoba miała ubiór skomponowany w ciemnych barwach. Kolor czarny jest kolorem przeważającym w naszym życiu.

Dlaczego warto zainwestować w różnorodność barw?

Wewnętrzny kolor życia pragnie barw. Żyjąc bez koloru nie dostrzegamy doskonałości otaczających barw. Kolor określa i wpływa na nasze samopoczucie. Odpowiednio dobrane kolory pozwalają rozjaśnić pochmurny poranek, zmienić chwilę i poczuć się radośnie w trakcie spaceru ze samym sobą.

kolorowe zycie

Barwa ubioru staje się naturalnym przekaźnikiem dla podświadomości. Noszone kolory ukazują naszą osobowość. Kolory, podobnie jak muzyka, wywołują uczucia, wyrażając najbardziej subtelne emocje. Mają właściwości terapeutyczne, ponieważ wpływają na system nerwowy.

Co mówią o Tobie kolory?

ŻÓŁTY

 • poprawia nastrój,
 • zwiększają poczucie własnej wartości,
 • kolor optymistyczny,

POMARAŃCZOWY

 • kolor radości,
 • cechuje: komfort psychiczny, ciepło, bezpieczeństwo, wrażliwość, pasję, obfitość, radość, dążenie do osiągnięcia celu,

CZERWONY

 • kolor aktywności emocjonalnej i fizycznej,
 • działa pobudzająco,
 • kolor namiętności,
 • dodaje: odwagę, fizyczną siłę, ciepło, energię, fizyczne przetrwanie, ekscytację, życie, wiarę, odwagę, przedsiębiorczość, energię, pewność siebie, entuzjazm,

RÓŻ

 • działa uspokajająco i wycisza emocje,
 • daje ciepło, łagodność oraz jest kojarzony z bezinteresowną miłością.
 • osoby preferujące owy kolor są bardzo uczuciowe i opiekuńcze,
 • sygnalizuje: spokój fizyczny, ciepło, miłość, wrażliwość,

FIOLET

 • przenosi świadomość na wyższe poziomy, do sfer duchowych,
 • zachęca do głębokiej kontemplacji i medytacji,
 • oznacza: świadomość duchową, wizje, luksus, jakość, prawdę, autentyczność,

BŁĘKIT

 • kolor umysłu,
 • ma działanie kojące, łagodzi stresy,
 • rozjaśniają myśli, uspokajają umysł i wzmagają koncentrację,
 • pomaga w nawiązywaniu nowych kontaktów,
 • osoby wybierające ten kolor charakteryzują się sprawiedliwością, otwartym umysłem,
 • określa: inteligencję, komunikację, pełne zaufanie, spokój, opanowanie, rozwagę, ciszę,

ZIELEŃ

 • kolor relaksujący, o działaniu kojącym,
 • przywraca równowagę i poczucie bezpieczeństwa.
 • działa stabilizująco, uzdrawia i wzmacnia,
 • zapowiada: harmonię, równowagę, świeżość, ciągłą odnowę, uspokojenie, wszechobecną miłość.

Jest to tylko kilka kolorów, które mogą odmienić życie – wpłynąć na samopoczucie. Pozwolą odnaleźć radość wśród szarej codzienności. Nie bójmy się kolorowego szaleństwa, to ono zabierze nas do krainy miłości i szczęścia.

Wybór ubioru niech nie będzie tylko i wyłącznie przypadkiem. Bogata paleta barw w szafie doda uśmiechu i pewności. Otoczmy się gamą barw miłości. Stwórzmy swój własny kolorowy świat, zaraźmy barwnym życiem inne osoby. Uczyńmy świat pięknym i kolorowym.

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /