Dlaczego warto nauczyć się emocjonalnej pierwszej pomocy?

Od najmłodszych lat uczymy się przywiązywać ogromną wagę do własnej higieny osobistej – wielką wagę przywiązujemy do tego, aby nie tylko zdrowo się odżywiać, ale również o to, aby przez długie lata utrzymać sprawność fizyczną na wysokim poziomie. Dbamy o swoje ciało i wygląd zewnętrzny, a tak często zapominamy o tym, że równie ważne dla naszego zdrowia jest zaszczepienie w sobie właściwego nawyku dbania o umysł.

Wszyscy dobrze wiedzą, co należy zrobić, gdy pojawi się próchnica… Czym prędzej umawiamy się do dentysty, by nie czuć coraz to większego bólu. Nie tylko zapobiegamy próchnicy codziennie myjąc zęby, ale również szybko działamy, gdy pojawia się zagrożenie. Jest to tak naturalne, że wielu z nas zapomina o tym, że nasza wewnętrzna równowaga również tego od nas oczekuje…

Każdy z nas i to bez wyjątku powinien, a nawet musi nauczyć się nowego spojrzenia na siebie jako całości – zintegrowanego zewnętrznego i wewnętrznego świata, który potrzebuje odpowiedniego, ale również zrównoważonego zaangażowania na obu tych płaszczyznach. Dbając o ciało nie obawiajmy się również zadbać o umysł, o własne zdrowie psychiczne…

Szczęśliwe życie to nie tylko siłownia o poranku i bogato białkowy obiad, to również pierwsza pomoc emocjonalna w momentach tak bardzo obciążających nas wewnętrznie…

Poniżej mam dla Ciebie kilkunastominutowe nagranie, które pozwoli Ci spojrzeć na pewne kwestie wewnętrznej równowagi z innej strony. Z tego nagrania dowiesz się m.in.:

 • Dlaczego tak trudno zadbać o zdrowie psychiczne?

 • Dlaczego wciąż zapominamy o higienie emocjonalnej?

 • Dlaczego tak często działamy poniżej swych możliwości?

 • Czy i dlaczego warto pracować nad przekonaniami?

 • Dlaczego samotność jest niebezpieczna?

 • Dlaczego odrzucenie jest tak bardzo bolesne?

 • Dlaczego poczucie porażki nami manipuluje?

 • Dlaczego tak łatwo zaprzyjaźniamy się z „wewnętrznym krytykiem”?

 • Dlaczego pozwalamy, aby „wewnętrzny krytyk” rządził naszym życiem?

 • Dlaczego tak bardzo pielęgnujemy wewnętrzne urazy?

A przede wszystkim na podstawie tego video nauczysz się:

 • Jak zadbać o higienę emocjonalną?

 • W jaki sposób udzielić sobie emocjonalnej pierwszej pomocy?

 • W jaki sposób przestać pielęgnować wewnętrzne rany?

 • Jak wyleczyć psychiczne urazy?

 • Jak zaszczepić w sobie zdrowe nawyki psychiczne?

Zapraszam do obejrzenia:

 

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

6 odpowiedzi na “Dlaczego warto nauczyć się emocjonalnej pierwszej pomocy?”

 1. Soul pisze:

  Fantastyczny opis ujmujacy wazne aspekty zycia kazdego z ludzi. Warto obejrzec szczegolnie polecam tym ktorzy czuja sie samotnie depresyjnie bezsilni czy mocno siebie “krytykuja”wewnetrznie.
  Dziekuje pani administrator za przekazywane informacje na tej stronie wierze ze wielu czytelnikom uswiadamia fakty z zycia codziennego.
  Bardzo pozdrawiam

  • Psychology of Life pisze:

   Soul dziękuję Ci, że jesteś z nami i zachęcam do dalszego komentowania 🙂 Pozdrawiam i gorąco ściskam 🙂

 2. Sylwia pisze:

  nie można dac tłumaczenia: napisy lub lektor?

  • Psychology of Life - Agnieszka pisze:

   Trzeba wejść do ustawień YouTuba i wybrać napisy, a potem tłumacz na język polski. Opcja dostępna w prawym rogu okienka. Pozdrawiam, Agnieszka

 3. celina pisze:

  Bardzo madry wyklad , zdrowie psychiczne to bardzo wazny krok do zdrowia calego naszego organizmu . Dziekuje bardzo P. Agnieszko i prosze o wiecej takich artykulow , pozdrawiam 🙂

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /