Na czym polega MAGIA ŚWIĄT?

magiaswiat

Święta to wyjątkowy czas – pełen uroku i przyjaznych chwil. To otwarte serca i moc zrozumienia. Święta to nie tylko dom pełen gości, bogato zastawiony stół, wielkość i wartość prezentów pod choinką, to coś więcej niż telewizor włączony non stop.

Święta to my to spojrzenie na nas samych przez pryzmat całego roku. To przyzwolenie na wspomnienia i wielkie marzenia. Zatrzymajmy się na chwilę – doceńmy skromność. Zwolnijmy i odpocznijmy…

Jak poczuć prawdziwą Magię Świąt?

Stwórz nowy – swój własny pomysł na te święta. Stwórz własną wyjątkową tradycję… Niech będą one wyjątkowe. Spędź je w gronie najbliższych osób. Wyłącz telewizorowy, komputery i telefony – a najpiękniejsze kolędy niech zabrzmią wokół nas.

Nie gońmy i nie prześcigajmy się w pomysłach na prezenty. Poświęćmy jeden wolny dzień na to, by samemu je stworzyć – niech dzieci staną się Mikołajami dla swych rodziców, a rodzice wyjątkowymi Gwiazdkami dla swych pociech. Własnoręcznie, a może nawet w ukryciu zrobiony drobiazg ma większą moc niż wartość pieniądza. Podarunek ofiarowany prosto z serca z wielkim uśmiechem na twarzy – uśmiech wywoła. Prezentem może być słowo przepraszam – nawet wobec nas samych.

Daj temu roku większą moc tworzenia – wyczarujmy szczęście i płomyk radości…

Niech najwartościowszym prezentem staną się życzenia – przemyśl, co komu chcesz życzyć, a może po prostu powiedzieć. Niech te słowa płyną z głębi serca…

Zanim zrobisz listę zakupów potrzebnych do świątecznego poczęstunku pomyśl o znikomych ilościach – zastanów się:

  • Ile w poprzednim roku zostało jedzenia?

Może wystarczy jeden produkt, który smakuje każdemu. Owoce, orzechy – co dawniej było nieosiągalne dzisiaj zostaje zapomniane. Na świątecznym stole, nie może zabraknąć najważniejszego – podarunku miłości. Pięknie ozdobiony stół, pachnąca choinka wszystko to jest piękne w swej prostocie. Pamiętajmy minimalizm jest najważniejszy i coraz bardziej pożądany. 

Aromatyczna kawa wypita o poranku w cieniu błyszczących lampek wśród najbliższych jest największym prezentem nadchodzących świąt. Okażmy sobie czułość – złapmy się za dłonie, przytulmy się… Tak niewiele, a zarazem aż tak wiele.

By w pełni poczuć magię świąt pomyślmy o odstawieniu używek na ten czas – obiecajmy sobie sami, że ten czas poświęcimy w pełni świadomi rodzinie i sobie. Nic i nikt nam tego nie zabierze. Złóż sam/a sobie obietnicę abstynencji… Zweryfikujcie sprawy ważne, pilne i najpilniejsze…

Choć za oknem szaro i buro – wybierzmy się na świąteczny spacer w gronie całej rodziny. Ubierzmy się cieplutko i wyruszmy w głąb magii, ozdobionej świątecznym pyłem radości. Głęboko oddychajmy i poczujmy w sobie świeżość nowego jutra. Nie wstydźmy zachowywać się jak dzieci – skaczmy, śpiewajmy, tańczmy. Niech cały świat zawiruje wokół nas…

Tak mało czasu mamy na to, by w pełni spędzić kilka chwil razem… Uszanujmy ten dar i wykorzystajmy go najlepiej jak potrafimy…

W życiu bywa i tak, że świąteczny czas przysłonięty jest samotnością. Pomyślmy o najbliższych – kto tak bardzo samotny ucieszyłby się z zaproszenia. Wystarczy ciepła herbata i szeroki uśmiech od ucha do ucha, by ofiarować to, co najpiękniejsze. Zdefiniujmy również własną samotnię – jaką wartość jej nadać i co dzięki niej zyskamy. Pomyśl o tym, by otworzyć swe serca… Tak wielu samotnych wśród nas – złączmy się w tym dniu. Jedno wolne nakrycie czeka…

Zaplanujmy te dni w pełni efektywnie – niech każda chwila będzie wypełniona dobrą zabawą. Śpiewajmy, tańczmy, a może przeczytajmy na głos ulubione opowiadanie. Wyszukajmy gry planszowe – niech każdy odnajdzie w sobie odrobinę dziecka.

Zwolnijcie tempo – śpijcie do której chcecie i wszystko dwa razy wolniej róbcie. Podarujcie sobie ten czas…

Magia świat to wyjątkowy czas, który ma dodać refleksji całemu naszemu życiu i dopełnić chwilę, by skupić się tylko i wyłącznie na tym, co wyjątkowe i prawdziwe. Bądźmy dla siebie przyjaciółmi – pozwólmy sobie siebie zrozumieć… Niech magia płynąca wśród nas dopełni się naszą energią…


 


Autorka: Agnieszka » O MNIE


Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Dodaj komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

Eliksir pewności siebie Agnieszka Zblewska

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

ZRODLO BRAKU PEWNOSCI SIEBIE

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

toxic2

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

toxic

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

perswazja

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

zburz ten mur

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

wladcaslowa

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

potegazycia

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2019 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Design by Trójwizja.pl /