SIŁA MUZYKI, czyli jak zwiększyć wydajność w pracy?

Godzina 8:00, a Ty już nie jesteś w stanie działać? Na samą myśl o pracy czujesz się wyczerpany/a i osłabiony/a? Praca zaczyna przypominać Ci „kamieniołomy”?

Każdy z nas w swoim życiu przechodzi okres zwątpienia, a nawet wypalenia. Jest to okres niezwykle trudny i uciążliwy, natomiast dzisiaj zajmiemy się kwestią niedopuszczenia do tego, by praca zakryła nam perspektywy rozwoju i realizacji.

Praca ma przyciągać, a nie odpychać. Praca ma dawać perspektywy… Praca ma porostu pozwolić Ci pracować…

Co daje nam muzyka? Jakie są pozytywne strony muzykoterapii?

Tak, jak już wiesz muzykoterapia jest niezwykłą drogą dającą ukojenie nie tylko ciału, ale również duszy. Muzyka to dar, który wyzwala niezwykłe pokłady energii i siły.

Najnowsze badania wskazują, że już w wieku przedszkolnym muzyka pomaga wykształcić wyższy iloraz inteligencji, jak również uszczęśliwia, uspakaja i dodaje energii… Tak wiele korzyści płynie z faktu słuchania muzyki… Oczywiście pod jednym warunkiem,  że muzyka, którą słuchamy nie należy do utworów przesyconych agresją i nienawiścią.

Jaką wybrać muzykę? Jakie dźwięki dodadzą energii?

Nie zapominajmy, że dobór odpowiedniej muzyki ma tutaj najważniejsze znaczenie. Utwory, które mają służyć pomocą nie tylko powinny być przyjemne dla ucha, ale również powinny wywoływać uśmiech na twarzy. Warto przejrzeć kartotekę i skonstruować swój własny album różności muzycznych.

Proszę pamiętać, że piosenki, które dobierzemy powinny nam przypominać miłe wspomnienia, powinny być przez nas kojarzone z chwilami radości, a nawet miłości. Jeśli istnieje taka piosenka przy której tańczyłeś/aś do białego rana, a nogi dalej idą w rytym jej melodii, to pamiętaj, że jest to jeden z lepszych wyborów… Muzyka ma dodać Ci życia w Twym życiu…

Jeśli już teraz zauważasz u siebie nieodpartą chęć włączenia ulubionej piosenki, to dlaczego tego nie uczynisz? Szybciutko włącz i nie wahaj się poczuć jej moc i siłę…

  • Czujesz, jak zmienia się świat wokół Ciebie?
  • Czujesz muzykę w sobie?
  • Czujesz niepohamowaną energię?

Wykorzystaj ją – wykorzystaj ją nie tylko teraz, ale również w pracy.

Współczesność daje nam tak wiele możliwości odtwarzania ulubionych utworów. Czy to na bieżąco z Internetu, czy to z telefonu komórkowego, a może po porostu z magnetofonu. Mamy tak wiele możliwości – warto je wykorzystać i zacząć działać.

Dlaczego warto połączyć muzykę z pracą?

Obiecaj mi, że zanim jutro zaczniesz pracę Twój odtwarzacz będzie odgrywał melodie, które sprawiają, że poczujesz się szczęśliwszy/a. Obiecaj mi, że muzyka w pracy stanie się Twoim kolejnym zadaniem obowiązkowym. Obiecaj, że od teraz nigdy nie zapomnisz o muzyce…

muzykoterapia

Wydaje Ci się to banalne? Nie obawiaj się – sprawdź !!!

Jaką rolę pełni muzyka w życiu człowieka?

Naukowcy oprócz zbawiennego wpływu muzyki na ciało i umysł podkreślają, że pełni ona jeszcze jedną bardzo ważną rolę. Rolę pojednania i współpracy. Muzyka przyczynia się do dobra publicznego, jak też wpływa na nastrój i jakość współpracy. Stajemy się bardziej otwarci i ciekawi. Stajemy się bardziej gotowi do współpracy i samej pracy.

Gdy słowa już daremne, myśli daremne, a wyobraźni nie chce się już wyobrażać, jeszcze tylko muzyka. Jeszcze tylko muzyka na ten świat, na to życie. ~Wiesław Myśliwski

Wybieraj mądrze – muzyka, która ma polepszyć wydajność w pracy ma być Twym przyjacielem. Ma wpływać na Twój nastrój w taki sposób w jaki Ty sobie tego życzysz. Jeśli pracujesz w chaosie wybierz utwory, które wyciszą i uspokoją. Jeśli, zaś braknie Ci energii, a zawód wymaga ciągłej gotowości wybierz utwory bardziej energiczne. Pamiętaj – dobieraj mądrze…


Opowiedz nam o swojej muzyce – co Ci w duszy gra?


Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /