CICHE DNI – jak przełamać milczenie i otworzyć się na drugiego człowieka?

Związek, czy partnerstwo to nie tylko sposób na przeciwdziałanie samotności, ale również głębia relacji łącząca dwie różne osobowości

Łącząc się z drugim człowiekiem jesteśmy oczarowani jego enigmatycznością i fantazją, która jednocześnie jest częścią nas samych. Początkowy etap każdego związku opiera się na zauroczeniu, zaś kolejne fazy związane są z formą poznania, jak i odczarowania. Poznajemy się – dostrzegamy mankamenty i rozpoczynamy walkę o dominację…

Czym jest przywództwo w związku?

Przywództwo nie jest przypisane każdemu z nas, zaś wiele osób wykazuje jego cechy i na nim opiera swój związek. Forma zwycięstwa to pokazanie partnerowi, jak wielką siłą dysponujemy. Siła o której w tym momencie mówimy nie jest w żaden sposób związana z przemocą…

To siła, która chce i pragnie dominacji, a jak wiadomo wielu z nas uważa, że kompromis to sytuacja w której ta druga strona godzi się na nasze założenia. Kompromis w tym wypadku choć tak jest określany, nim nie jest – wiele osób zabija jego podstawowe wartości, nawet nie próbując zrozumieć tej drugiej strony. Jest to okrutny błąd popychający nas w stan braku zrozumienia.

Czym są ciche dni w związku?

Brak zrozumienia często jest również podsycany cichymi dniami. Spoglądając wokół dostrzegamy, że praktycznie w co trzecim domu praktykowane są ciche dni. Wielu partnerów dostrzega potencjał w cichych dniach, zaś nie widzi zagrożenia jakie ze sobą niosą.

Ciche dni z pozoru są sposobem na wyciszenie emocji, ale czy możemy mówić o spokojności, gdy niewyjaśnione konflikty potęgują nieprzyjemne emocje? Potęgują wewnętrzny konflikt, który zbiera się jak lawa, która czeka na wybuch. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie szkody wyrządza nam milczenie.

rozmowa

Związek w którym budowany jest mur milczenia skazany jest na pewnego rodzaju niepowodzenia, które w późniejszym czasie mogą nawet prowadzić do rozłamu więzi…

Mur milczenia nie przedstawia się wycofaniem, ale typowym żądaniem – poprzez milczenie wiele osób chce pokazać swoją dominację w związku. Jeśli drugi partner będzie próbował przełamać mur spotka się z jeszcze większym oporem …a masz ja Ci pokażę… Poczucie satysfakcji wzmacnia jego konstrukcję.

Osoba szukająca porozumienia napotyka na ignorancję, która wyklucza jakiekolwiek emocje – tak więc okres usłany cichymi dnia to obraz odrzucenia.

Na czym polega emocjonalna niedostępność?

Emocjonalna niedostępność podyktowana jest chłodem i obojętnością. Nie każdy jest w stanie sobie z nią poradzić – uczucie bólu i cierpienia staje się katorgą… W końcu ulegamy – bierzemy na siebie wszelkie winny i robimy wszystko co zechce „obrażony” partner. Jednakże tego typu postępowanie ma również i swój kres – w końcu pęka cienka nic… Partnerzy zaczynają się od siebie oddalać – nikt już nie dąży do tego, by złamać milczenie. Pojawiają się nowe przyjaźnie, a w końcowym etapie nawet romanse.

Ciche dni zabiją miłość i zrozumienie, najważniejsze elementy budulcowe bliskiej relacji. Brak komunikacji to wystawienie związku na rozłam. Pojawia się frustracja – milczenie potęguje konflikt. Milczenie staje się niemą agresją – jest tym dotkliwsze im dłużej trwa. Staje się trucizną, która niszczy wszelkiego rodzaju uczucia.

Ignorancja jest również przejawem narcyzmuniebezpiecznej osobowości, która nie musi nikomu z niczego się tłumaczyć. Narcyz będzie rządny władzy dla własnej satysfakcji, a milczenie będzie jednym z wielu sposobów na pokazanie swej wielkości. Mania wielkości zabija oraz niszczy wszystko i wszystkich…

Zdarza się również tak, że partnerzy celowo wybierają milczenie. Milczenie ma być sposobem na przemyślenie, ale powiedz mi szczerze, co masz przemyśleć jeśli nie wiesz, co myśli Twój partner? Czy znasz jego motywy postępowania? Milczenie w tym wypadku zabije podstawowe prawo każdego człowieka – prawo zrozumienia…

Co zrobić, by uniknąć zagrożenia?

Przede wszystkim należy zrozumieć, na czym polega prawidłowa komunikacja i czego należy wystrzegać się podczas kłótni. Prawidłowa komunikacja przyczynia się do poznania i zrozumienia, zaś wiedza na temat kłótni uczy czego należy się wystrzegać.

Zamknięcie się na porozumienie to skazanie swojego związku na niepowodzenie. Nie ma miłości bez dialogu… Nie ma dialogu bez komunikacji… Zanim pojawi się w Twym domu po raz kolejny milczenie zaproś partnera do lekcji komunikacji – potraktujcie to jako dobrą zabawę, która nauczy Was nowych wzorców postępowania. Do dzieła – zawalczcie o swoją relację…


A jaki jest Twój sposób na małe spory w związku?


Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

2 odpowiedzi na “CICHE DNI – jak przełamać milczenie i otworzyć się na drugiego człowieka?”

  1. Anonim pisze:

    Co zrobic, jak przetrwac ciche dni, gdy partner twierdzi, ze ich potrzebuje aby wyciszyc emocje. Nie zmieni sie pod tym wzgledem. Uwaza ze to ja musze zrozumiec jego potrzebe nie rozmawiania ze mna w tym czasie zeby nie potrzebnie nie powiedziec czegos przykrego.

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /