W KRZYWYM ZWIERCIADLE – jak zrazić do siebie ludzi?

Komunikacja to my i sposób w jaki odbieramy otaczający nas świat – to nie tylko słowa, ale również mimika, gesty i uczucia…

Tak dużo w ostatnim czasie mówi się o poprawności nawiązywania bliższych relacji – tak wiele czytamy o tym, jak powinniśmy ze sobą rozmawiaćjakimi cechami powinniśmy się wykazywać i do czego dążyć…

Jednakże dzisiaj zajmiemy się krzywym odbiciem poprawnego dialogu. Dzisiaj dowiesz się, co zrobić, aby zniechęcić do siebie ludzi.

Pewnie będziesz się zastanawiać, czemu ma służyć ten artykuł, do czego ma doprowadzić… Już wyjaśniam…

Wielu z nas zapomina o postawach zdrowej relacji – zapominamy o najważniejszych wartościach poprawnego dialogu. Zapominamy o tym jak powinien wyglądać i jakimi cechami się wykazywać. Często również tkwimy w błędnych przekonaniach o swojej nieomylności, dalej kontynuujemy negatywne wzorce porozumiewania się. Niby wiemy już dużo o tym, jak się komunikować i jak dotrzeć do drugiego człowieka, ale wciąż nie wiemy czego należy unikać.

Jak zrazić do siebie inne osoby?

Poniżej przedstawione zostaną podstawowe błędy, które notorycznie popełniamy zniechęcając do siebie ludzi. Jeśli zaś zależy Ci na tym, aby być nielubianym i niegrzecznym, to potraktuj ową listę jako niezawodny sposób na obcesowość:

Po pierwsze PORÓWNUJ – zamiast słuchać, wciąż mów o tym, jak to inny ma gorzej, a to, co mówi Twój rozmówca to “mały pryszcz”. Wciąż porównuj kompana rozmowy do innych osób – szukając i wytykając mu jednocześnie jego słabe strony. Zapewniam – będziesz tak zajęty/a szukaniem określeń i porównań, że nawet niewiele usłyszysz, co zostało powiedziane… A jak pamiętasz to słuchanie jest podstawową, jak i mocną stroną poprawnej komunikacji.

Kolejno CZYTAJ W MYŚLACH – szukaj ukrytego przekazu …hola, hola, Ty wciąż udowadniasz mi, że jestem głupia… Bezsensowne pytania to moc niezrozumienia. Wyimaginowane przeświadczenia, to nie tylko zdania twierdzące, to również ucieczka od prawdziwości przekazywanych słów.

Po trzecie OSĄDZAJ – osądzaj wszystko, co słyszysz. Jako doskonały znawca świata i życia wyrażaj swoją opinię, gdzie nie będziesz szczędził/a na swych osądach. Krytycyzm to priorytet. Mówiąc od razu, co myślisz o danej sytuacji bez poznania faktów i odczuć drugiej osoby. Zapewniam to doskonały sposób na wkroczenie w patologię komunikacji.

Wykaż się WYBIÓRCZOŚCIĄ – przyszedł doskonały czas na filtrowanie. Zwracaj uwagę tylko na to Ci się podoba, co jest zgodne z Twoimi przekonaniami i racjami …przecież jestem najmądrzejszy/a… Doszukuj się potwierdzenia Twoich osądów i nie zapomnij powiedzieć …a nie mówiłem/am… Stracisz rozmówcę szybciej niż myślisz…

UDZIELAJ PORAD – jako osoba wszechwiedząca jesteś znawcą wszystkich problemów świata. Znasz się na wszystkim i jako doskonały specjalista musisz udzielić porady – nawet nieproszony/a. Podkreśl nieporadność swojego rozmówcy i poinformuj, jak należało się zachować…

NIE SŁUCHAJ – baw się rękoma, nuć pod nosem lubioną melodię, patrz przez okno, a gdy Twój rozmówca dokończy zdanie najlepiej powiedz …coś dzisiaj zgaga mnie pali… Najważniejszy jesteś Ty i nikt inny, więc po, co masz słuchać…

POSTAW NA SWOIM – kolejną bardzo ważną kwestią w zniechęcaniu do siebie ludzi jest przekonywanie za wszelką cenę do swoich racji. Nie zapomnij, że to Ty tu jesteś mistrzem i zawsze masz rację. Wszyscy się mylą, tylko nie Ty…

Zasłyń z IRRACJONALNOŚCI – jeśli już nie wiesz, co masz zrobić i jak się zachować to po prostu zachowaj się tak, jak Ty byś nie chciał, aby Ciebie traktowano. Rób i zachowuj się jak osoby, które Ciebie zniechęcają.

Ostatnim elementem niosącym w sobie negatywne skutki złej komunikacji jest GRUBIAŃSTWO – wszystkie delikatne sprawy omawiaj w towarzystwie. Zawsze pamiętaj, by słuchało Cię wiele osób, gdy będzie wyciągać drażliwe tematy, które dotyczą Twojego rozmówcy. Grubiaństwo ostatecznie przypnie Ci łatkę osoby z którą lepiej nie nawiązywać bliższych relacji, a może nawet jakiejkolwiek relacji…

Powyższe pseudo rady to kilka ze sposób na to, by zniechęcić do siebie ludzi i przestać być lubianym, a nawet szanowanym. Warto natomiast spojrzeć na powyższe sugestie z pełną świadomością popełnianych błędów w czasie rozmowy z drugim człowiekiem. Warto również zastanowić się nad tym, co Ty robisz niewłaściwego i jak się tego wystrzec.

Należy również pamiętać, że takie zachowanie niesie ze sobą szereg konsekwencji, za które płaci się nawet latami. Brak racjonalności, empatii, akceptacji i zrozumienia może spowodować ujawnienie się osobowości narcystycznej –  zachowaj czujność w kreowaniu własnej osoby, by potem przez lata nie żałować swojego postępowania.

Zachęcam wszystkie osoby do podjęcia zaangażowania w kreowaniu poprawnych relacji…


Ile razy byłeś/ byłaś świadkiem tego typu postępowania?


Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /