Komunikacja to my i sposób w jaki odbieramy otaczający nas świat – to nie tylko słowa, ale również mimika, gesty i uczucia…
Tak dużo w ostatnim czasie mówi się o poprawności nawiązywania bliższych relacji – tak wiele czytamy o tym, jak powinniśmy ze sobą rozmawiać, jakimi cechami powinniśmy się wykazywać i do czego dążyć…
Jednakże dzisiaj zajmiemy się krzywym odbiciem poprawnego dialogu. Dzisiaj dowiesz się, co zrobić, aby zniechęcić do siebie ludzi.
Pewnie będziesz się zastanawiać, czemu ma służyć ten artykuł, do czego ma doprowadzić… Już wyjaśniam…
Wielu z nas zapomina o postawach zdrowej relacji – zapominamy o najważniejszych wartościach poprawnego dialogu. Zapominamy o tym jak powinien wyglądać i jakimi cechami się wykazywać. Często również tkwimy w błędnych przekonaniach o swojej nieomylności, dalej kontynuujemy negatywne wzorce porozumiewania się. Niby wiemy już dużo o tym, jak się komunikować i jak dotrzeć do drugiego człowieka, ale wciąż nie wiemy czego należy unikać.
Jak zrazić do siebie inne osoby?
Poniżej przedstawione zostaną podstawowe błędy, które notorycznie popełniamy zniechęcając do siebie ludzi. Jeśli zaś zależy Ci na tym, aby być nielubianym i niegrzecznym, to potraktuj ową listę jako niezawodny sposób na obcesowość:
Po pierwsze PORÓWNUJ – zamiast słuchać, wciąż mów o tym, jak to inny ma gorzej, a to, co mówi Twój rozmówca to „mały pryszcz”. Wciąż porównuj kompana rozmowy do innych osób – szukając i wytykając mu jednocześnie jego słabe strony. Zapewniam – będziesz tak zajęty/a szukaniem określeń i porównań, że nawet niewiele usłyszysz, co zostało powiedziane… A jak pamiętasz to słuchanie jest podstawową, jak i mocną stroną poprawnej komunikacji.
Kolejno CZYTAJ W MYŚLACH – szukaj ukrytego przekazu …hola, hola, Ty wciąż udowadniasz mi, że jestem głupia… Bezsensowne pytania to moc niezrozumienia. Wyimaginowane przeświadczenia, to nie tylko zdania twierdzące, to również ucieczka od prawdziwości przekazywanych słów.
Po trzecie OSĄDZAJ – osądzaj wszystko, co słyszysz. Jako doskonały znawca świata i życia wyrażaj swoją opinię, gdzie nie będziesz szczędził/a na swych osądach. Krytycyzm to priorytet. Mówiąc od razu, co myślisz o danej sytuacji bez poznania faktów i odczuć drugiej osoby. Zapewniam to doskonały sposób na wkroczenie w patologię komunikacji.
Wykaż się WYBIÓRCZOŚCIĄ – przyszedł doskonały czas na filtrowanie. Zwracaj uwagę tylko na to Ci się podoba, co jest zgodne z Twoimi przekonaniami i racjami …przecież jestem najmądrzejszy/a… Doszukuj się potwierdzenia Twoich osądów i nie zapomnij powiedzieć …a nie mówiłem/am… Stracisz rozmówcę szybciej niż myślisz…
UDZIELAJ PORAD – jako osoba wszechwiedząca jesteś znawcą wszystkich problemów świata. Znasz się na wszystkim i jako doskonały specjalista musisz udzielić porady – nawet nieproszony/a. Podkreśl nieporadność swojego rozmówcy i poinformuj, jak należało się zachować…
NIE SŁUCHAJ – baw się rękoma, nuć pod nosem lubioną melodię, patrz przez okno, a gdy Twój rozmówca dokończy zdanie najlepiej powiedz …coś dzisiaj zgaga mnie pali… Najważniejszy jesteś Ty i nikt inny, więc po, co masz słuchać…
POSTAW NA SWOIM – kolejną bardzo ważną kwestią w zniechęcaniu do siebie ludzi jest przekonywanie za wszelką cenę do swoich racji. Nie zapomnij, że to Ty tu jesteś mistrzem i zawsze masz rację. Wszyscy się mylą, tylko nie Ty…
Zasłyń z IRRACJONALNOŚCI – jeśli już nie wiesz, co masz zrobić i jak się zachować to po prostu zachowaj się tak, jak Ty byś nie chciał, aby Ciebie traktowano. Rób i zachowuj się jak osoby, które Ciebie zniechęcają.
Ostatnim elementem niosącym w sobie negatywne skutki złej komunikacji jest GRUBIAŃSTWO – wszystkie delikatne sprawy omawiaj w towarzystwie. Zawsze pamiętaj, by słuchało Cię wiele osób, gdy będzie wyciągać drażliwe tematy, które dotyczą Twojego rozmówcy. Grubiaństwo ostatecznie przypnie Ci łatkę osoby z którą lepiej nie nawiązywać bliższych relacji, a może nawet jakiejkolwiek relacji…
Powyższe pseudo rady to kilka ze sposób na to, by zniechęcić do siebie ludzi i przestać być lubianym, a nawet szanowanym. Warto natomiast spojrzeć na powyższe sugestie z pełną świadomością popełnianych błędów w czasie rozmowy z drugim człowiekiem. Warto również zastanowić się nad tym, co Ty robisz niewłaściwego i jak się tego wystrzec.
Należy również pamiętać, że takie zachowanie niesie ze sobą szereg konsekwencji, za które płaci się nawet latami. Brak racjonalności, empatii, akceptacji i zrozumienia może spowodować ujawnienie się osobowości narcystycznej – zachowaj czujność w kreowaniu własnej osoby, by potem przez lata nie żałować swojego postępowania.
Zachęcam wszystkie osoby do podjęcia zaangażowania w kreowaniu poprawnych relacji…
Ile razy byłeś/ byłaś świadkiem tego typu postępowania?
Autorka: Agnieszka » O MNIE
Podobne wpisy
ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ
SZUKAJ
NEWSLETTER
Zapisz się na naszą listę mailingową Niech nigdy nie ominie cię żadna nowinka
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
ŚLEDŹ MNIE
KATEGORIE
- DEPRESJA
- EMOCJE i NASTRÓJ
- My Lifestyle
- PSYCHOLOGIA ASERTYWNOŚCI
- PSYCHOLOGIA KOMUNIKACJI
- PSYCHOLOGIA KONFLIKTU
- PSYCHOLOGIA MIŁOŚCI
- PSYCHOLOGIA ODŻYWIANIA
- PSYCHOLOGIA OSOBOWOŚCI
- PSYCHOLOGIA PEWNOŚCI SIEBIE
- PSYCHOLOGIA PRACY
- PSYCHOLOGIA PRZEMOCY
- PSYCHOLOGIA RODZINY
- PSYCHOLOGIA ROZWOJU
- PSYCHOLOGIA SEKSU
- PSYCHOLOGIA STRATY
- PSYCHOLOGIA SUKCESU
- PSYCHOLOGIA ŚWIADOMOŚCI
- PSYCHOLOGIA SZCZĘŚCIA
- PSYCHOLOGIA UZALEŻNIENIA
- PSYCHOLOGIA WPŁYWU - AFIRMACJE
- PSYCHOLOGIA ZABURZEŃ
- PSYCHOLOGIA ZDROWIA
- PSYCHOLOGIA ZMIANY
- PSYCHOLOGIA ZWIĄZKU
- PSYCHOTERAPIA
- TECHNIKI NLP
- TOKSYCZNE OSOBOWOŚCI
- WARTO PRZECZYTAĆ
- WARTO WIEDZIEĆ
- WYSOKA WRAŻLIWOŚĆ