DROGA NA SZCZYT, czyli co ogranicza osobisty sukces?

Droga do sukcesu nigdy niebyła łatwa – często charakteryzuje się zawiłością i enigmatycznością. W swej podróży napotykamy na wiele przeciwności …droga nie dość, że kręta, wyboista, ale często także zabłocona…

Nie każdy jest w stanie udźwignąć to, co szykuje dla nas owa podróż…

Co ogranicza potencjał?

Choć mamy świadomość trudności, to mimo wszystko nie pozwalamy sobie nawet na to, aby spróbować i na samym już starcie rezygnujemy. Wolimy stanąć z tyłu, schować się w cieniu tłumu, który idealnie zakryje potencjał i tkwiące w nasz możliwości

Zniekształcone poglądy to nie tylko sama kwestia własnej samooceny, ale również tego, jak postrzegamy to, co dzieje się wokół nas.

  • Czy słyszałeś/aś kiedykolwiek, aby człowiek sukcesu podążał za tłumem?

Osoby wybitne uczą się na własnych błędach – to dzięki wytrwałości i mądrości są w stanie przezwyciężyć to, co zostało określone jako porażka. Czy są na nią przygotowane? Nikt i nic nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, ale można przygotować się na pewnego rodzaju nieprzyjemne ewentualności. Choć i to czasem jest bardzo trudne.

Jak myślą i postępują ludzie sukcesu?

Człowiek sukcesu domyśla się, co może się stać i przygotowuje plan awaryjny – jednak i on czasem nie pomaga. Jeśli wystąpi porażka najlepszą metodą na to, by ją pokonać jest po prostu wyciągnąć z niej wnioski i iść dalej. Wyciągając wnioski – uczymy się. Wiemy, co spowodowało upadek i w jaki sposób kolejny raz nie wpaść do tej samej dziury.

Gdzie tkwi problem samorozwoju?

Wielu z nas musi zrozumieć, że to, co nas ogranicza to przede wszystkim my sami. Sami sobie stwarzamy problemy, które w późniejszym czasie wpływają na rozwój.

Tak naprawdę to my sami stoimy sobie na drodze do sukcesu. To, w jaki sposób identyfikujemy siebie, to w jaki sposób analizujemy co tu i teraz. Obawiamy się podjąć ryzyko, ponieważ nasze negatywne myśli nigdy nie pozwolą zdefiniować tej drogi jako sukces. Ryzyko, choć wcale nie jest tak wielkie, w naszych myślach przybiera ogromne rozmiary.

Co robisz, gdy zechcesz jechać rowerem? Co zrobisz, aby Twój rower ruszył? Pewnie powiesz …to chyba oczywiste – zacznę pedałować… W tej chwili jest to oczywiste, ale proszę powiedz mi, dlaczego w takim razie wciąż trzymasz hamulec? Nikt nie rozpoczyna jazdy od hamulca – nikt nie zdobędzie szczytu, jeśli wciąż będzie trzymać hamulec… Hamulec, to Twoje ograniczenia – puść je wolno i wybierz się w podróż swych marzeń, nawet jeśli miała być ona kręta i wyboista. Zapewniam Cię, warto !!!

carpe diem

Jak pokonać ograniczenia?

Zastanawiałeś/aś się, dlaczego ograniczenia mają nad nami tak wielką władzę? Ponieważ na to pozwalamy – to one rządzą nami, a nie my nimi.

Zapamiętaj, ograniczenia są i będą – zaakceptuj je i zrozum swoją własną potrzebę zwycięstwa…

Co należy zrobić aby osiągnąć sukces?

Pamiętaj strach ma wiele twarzy, ale warto podjąć ryzyko i zawalczyć o własne szczęście. Zmień kilka rzeczy, a na pewno poczujesz wiatr w żaglach:

  • nigdy nie myśl w kategoriach – co ludzie powiedzą? Dlaczego, aż tak bardzo zależy Ci na opinii innych osób – oni za Ciebie nie przejdą tej drogi. Jedynie co mogą zrobić, to cofnąć Twój potencjał i stłamsić iskierkę zmiany już w samym zarodku.
  • nigdy nie myśl w kategoriach – na pewno stracę przyjaciół. Wybiegasz do przodu i zanadto skupiasz się wciąż na innych. Jedyną wartą uwagi istotą jesteś Ty sam/a. Ludzie byli, są i będą zazdrośni. Jeśli stracisz przez swój sukces wielu znajomych, to wiedz, że nie byli to prawdziwi przyjaciele. Przyjaciele będą Cię wspierać i dopingować – pamiętaj o tym.
  • nigdy nie myśl w kategoriach – szybki sukces równa się szybki upadek. Jeśli każdy swój sukces będziesz identyfikować z upadkiem, to na pewno tak się stanie. Upadniesz szybciej, niż powstałeś/aś. Sukces wymaga zaangażowaniadlaczego więc chcesz je porzucić? Dlaczego chcesz pozwolić zwyciężyć porażce? Każdy wie, że jeden przebój nie zagwarantuje sukcesu na lata. Jeśli jesteś artystą pomyśl o swoich słuchaczach – jeśli spodobał się im ten utwór, to na pewno kolejne również zyskają swych odbiorców. Liczy się praca…
  • nigdy nie myśl w kategoriach – nie jestem zbyt kompetentny, by utrzymać przy sobie sukces. Nigdy, przenigdy nie wolno Ci tak pomyśleć. Właśnie teraz chcę Ci zagwarantować, że to właśnie Ty jesteś godny i jak najbardziej kompetentny, by odnieść sukces. Nauka jazdy na rowerze nie jest zbyt łatwa, ale gdy już posiądziesz tę umiejętność nawet za kilka lat będziesz w stanie znów wsiąść na rower i wyruszyć w podróż. Nie ograniczaj swojej wiedzy – Ty ją posiadasz, a jeśli wkrada się niepewność przypomnij sobie teorie, czy założenia i kontynuuj swój sukces.

Jest to tylko kilka przykładów nieracjonalnego identyfikowania własnego sukcesu. Sukces nie oznacza porażki, ale za to porażka może stać się sukcesem. Nagroda warta jest ryzyka. Musisz również pamiętać o samospełniającej się wyroczni, która raz uruchomiona ciężka jest do zatrzymania. Uważaj na swoje myśli – to one mają dać Ci siłę i zwycięstwo !!!

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /