NAWYK SZCZĘŚCIA, czyli szczęście zaczyna się w Twojej głowie…

Każdy człowiek wie i potrafi zdefiniować szczęście. Wiemy czym jest szczęście, a tym samym pragniemy, aby było zawsze obecne. Niestety nazbyt często gubimy się w drodze do jego osiągnięcia…

Wydawałoby się, że wszystko jest tak oczywiste i realne do osiągnięcia – dlaczego zatem tak często gubimy się w tym, co jest, aż tak oczywiste? Szukamy, podążamy za wskazówkami jednocześnie zatracamy się w ciągłych poszukiwaniach…

Gdzie mieszka szczęście?

Pragnę Ci powiedzieć, że nie istnieje jedna droga do szczęścia. Nie ma gotowego przepisu na radość. Każdy z nas ma swoją drogę, która staje się celem sama w sobie. Droga nie doprowadzi Cię do szczęścia, dopóki Ty sam/a nie zrozumiesz, że to właśnie droga sama w sobie jest szczęściem!!!

Jak rozpoznać swoje szczęście?

Wszystko, co nas otacza ma swoją wartość – ma swoje znaczenie. Poznanie i zdefiniowanie pozytywnych odczuć w kontakcie z danym obiektem przybliży Cię do głębszego zrozumienia potrzeby szczęścia.

Pamiętaj, że to Ty sam/a decydujesz o dawkach radości, które otrzymujesz. Dzieje się tak, kiedy zaczynasz świadomie decydować o kierunku swoich myśli i energii, która w znacznym stopniu utwierdza Cię w tych odczuciach.

Czas na to, by przewartościować dzień po dniu – czas na to, by przewartościować myśli, które pojawiają się w Twojej głowie. Określ już teraz w skali od 1 do 10, ile czasu w ciągu dnia zajmują Ci pozytywne myśli, gdzie jeden to bardzo rzadko, a 10 oznacza ciągłe myślenie pozytywne. Wiesz już jaka to liczba? Czy jest ona dla Ciebie wystarczająca?

Wielu z nas wciąż nazbyt skupia się na sytuacjach, które są dla nas nieprzyjemne i niekomfortowe. Idąc tą drogą skupiamy się na cierpieniu, tak jakby samo myślenie miałoby nas od niego oddalić. Przyciąganie negatywnych myśli stanie się Twoją rzeczywistością i wszystko, co będzie Ci się przytrafiać nie będzie niczym innym niż ohydną egzystencją wśród bólu i ciągłego rozczarowania.

 

Jak odzyskać radość życia?

Czas na zmianę!!! To Ty decydujesz o swoim myślach, tak więc przejmij odpowiedzialność i nie szukaj kozła ofiarnego. Nie rzucaj odpowiedzialności za swoje cierpienia na kogoś innego. Zawsze masz wybór!!! Zawsze!!!

Pierwszym bardzo ważnym krokiem jest uważność. Zobacz w swoim życiu rzeczy za które jesteś wdzięczny/a. Zauważ rzeczy, które Cię uszczęśliwiają. Powiąż wdzięczność z uszczęśliwianiem i określ to, co powoduje te dwa odczucia jednocześnie. Pobudź świadomość – poczuj te małe i duże pozytywne emocje, które Ci towarzyszą. Zapamiętaj i powtarzaj je!!!

Radość można poczuć tu i teraz. Właśnie dzisiaj – otwórz szeroko oczy, wsłuchaj się w dźwięki Cię otaczające. Nawet tak oczywisty i mało zauważalny śpiew ptaków może Ci sprawić radość. Szum drzew, czy odbijające się krople deszczu od szyby mogą Cię przenieść w wymiar szczęścia. Spójrz na swoich bliskich – oni są i potrzebują Twojej obecności. Doceń ich potrzebę i czerp z tego radość. Nawiąż kontakt ze sobą – czerp radość z bodźców dnia codziennego.

Drugim niezwykle ważnym krokiem jest doszukiwanie się konstruktywnych rozwiązań problemu z którym się zmagasz. Przypomnę Ci, że każdy problem na swoje rozwiązanie, a jeśli rozwiązania brak, to znaczy, że problemu nie ma. Skup się na pozytywach danego rozwiązania. Konstruktywny plan wyjścia z impasu ma swoją pozytywną definicję. Brak pozytywów jest jednoznaczne z brakiem planu.

Po trzecie działanie i praktyka… Działaj według wytyczonych założeń i powtarzaj te czynności, które Cię uszczęśliwiają. Naucz się czytać swoje myśli i podążać za tymi pozytywnymi. Negatywne, choć będą obecne mogą zostać wyparte przez te pozytywne. Wykorzystaj swój potencjał weryfikacji i selekcji. Masz do tego prawo – jednak nie zapominaj o praktykowaniu. Wszystko przyjdzie z czasem, jeśli oczywiście będziesz z sumiennością i konsekwencją przystępować do codziennego życia z pozytywnymi myślami.

Zmiana następuje z czasem – praktyka staje się nawykiem, a nawyk codziennością. Pamiętaj, że nikt nie zrzucił kilkunastu kilogramów w ciągu jednej doby – na wszystko potrzeba czasu…

Ofiaruj sobie ten czas, a gwarantuję Ci zmianę – działaj, a sukces będzie na wyciągnięcie ręki!!!


A jak Twoje szczęście – dbasz o nie odpowiednio?


Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Jedna odpowiedź do “NAWYK SZCZĘŚCIA, czyli szczęście zaczyna się w Twojej głowie…”

  1. Czemu mam problemy z wyświetlaniem komentarzy

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /