ZAWSZE jest czas na MIŁOŚĆ…

Walentynki to nie tylko czas romantycznych spotkań, czułych gestów, czy słów pełnych poezji. Walentynki to czas na prawdziwą miłość, to czas na chwilę zadumy i refleksji. Tak, więc zabieram Cię w podróż do Twojego serca…

Miłość to nie tylko bliska relacja dwojga osób, to przede wszystkim pewna bardzo specyficzna forma uczucia okazywanemu samemu sobie. Skupiamy się na miłości do innych a tak często zapominamy o sobie. Miłość to nie tylko akt umiłowania drugiej osoby, to proces budowania pozytywnej relacji ze sobą samym. Jest to forma zrozumienia własnych potrzeb i pragnień, a także sposób na zatroszczenie się o siebie.

Choć dla wielu osób może wydać się to mega egoistyczne, to jednak dzięki wypełnieniu własnego serca miłością do samego siebie, jesteśmy w stanie wzbić się na wyższy poziom kochania i tym samym ukochania. Idąc tą myślą, przypomnę jak wielkie znaczenie mają słowa hinduskiego filozofa Jiddu Krishnamurti: „Tylko, jeśli odnajdę siebie, to będę mógł pomagać innym. Ale żeby pomagać muszę w pełni zrozumieć i przede wszystkim, poczuć bezgraniczną miłość”. Tak, więc zanim pokochasz innych prawdziwie okaż miłość sobie.

Pamiętaj o jednym najważniejszym założeniu potęgi miłości – każdy z nas jest wart kochania. Zacznij od siebie, by wzbić się na wyższy poziom miłości – naprawdę warto!!!

Miłość jest darem, który dostaliśmy w prezencie w momencie narodzin. Można powiedzieć, że miłość jest wrodzonym elementem życia każdego z nas. Miłość, zatem jest drogą, która rozgrzeje serce, wzmocni duszę i stanie się idealnym kompanem życia pełnego wzlotów i upadków. Daje nam poczucie bezpieczeństwa, a tym samym przestrzeń do rozwoju i wzrostu. Jest bezpieczną przystanią zrozumienia i akceptacji własnego życia – własnej osoby.

„Pokochaj siebie, bo jeśli nie pokochasz siebie, nie pokocha Cię nikt inny. Nie możesz kochać kogoś, kto nienawidzi siebie.” ~ Osho

Choć to pragnienie jest w nas głęboko osadzone, to jednak wciąż wiele osób uzależnia to uczucie od opinii innych osób. Zbyt często doszukujemy się miłości na zewnątrz, szukając uznania poza nami samymi. Stawiamy poprzeczkę bardzo wysoko i tym samym pozwalamy, aby opinia innych osób stała się naszą rzeczywistością. Bardziej dbamy o innych niż o samych siebie.

„Możesz się dzielić z innymi tylko tym, co masz. Jeśli jesteś nieszczęśliwy, będziesz dzielić się nieszczęściem. A kiedy dwie nieszczęśliwe osoby są ze sobą, to ich cierpienie nie podwaja się, lecz staje się kilkakrotnie większe. To samo dotyczy stanu błogości…”  ~Osho

Pierwszym krokiem do jestestwa prawdziwej miłości jest zbudowanie silnego fundamentu samozrozumienia, akceptacji, a tym samym silnego ducha miłowania. Tak, więc aby być zdolnym do miłości, powinno się najpierw prawdziwie pokochać siebie i poczuć się wartym miłości. Gdy zaprzestaniemy samokrytycyzmu, to będziemy mogli zbliżyć się do własnego wnętrza, do swych potrzeb i pragnień. Będziemy bardziej rozumieć swoje emocje, uczucia i tym samym nastroje ducha. Jedno jest pewne, każdy z nas powinien czuwać nad samym sobą i dbać o siebie, aby żyć pełnią życia.

„Uczenie się jak kochać siebie jest początkiem przygody, która trwa całe nasze życie.”~ Oskar Wilde

Bliskość ze samym sobą wymaga rozpoznawania i komunikowania własnych potrzeb. Zaangażowanie oznacza przyjęcie odpowiedzialności za działania i dobrostan swojego ducha. Rozwijanie miłosnej relacji ze samym sobą jest też powiązane z koniecznością zmiany utartych wcześniej niesprawdzonych schematów myślowych, jak również polega na rozwiązywaniu charakterystycznych dla danego etapu życia kryzysów.

Kluczowe staje się okazanie miłości sobie samemu, zanim jeszcze zaczniemy obdarowywać miłością innych. Tak samo ważne jest pokochanie samego siebie, by otrzymać miłość od innych i uwierzyć, że jest ona prawdziwa.

Poprzez akceptację, jako akt zrozumienia dla tego, kim jesteśmy, możemy zbliżyć się do bezwarunkowej miłości wobec samych siebie, co z kolei pozwala nam przybliżyć się do innych.

„Dbać o siebie, znaczy zawsze brać siebie pod uwagę. Słuchać swoich własnych potrzeb. Uznać, iż istniejemy i zajmujemy jakieś miejsce na świecie i mamy prawo by czuć się dobrze i upewnić się, iż jest nam dobrze we wszystkich aspektach naszej egzystencji.” ~Fina Sanz

Pamiętaj, jesteś cudowną osobą, która zasługuje na wszystko. Jesteś wart/a bezgranicznej miłości, zasługujesz na wdzięczność, radość, harmonię i spokój oraz wszystko, co wiąże się z Twoim szczęściem trwania w miłości. A przede wszystkim, zasługujesz na samego siebie, na całą miłość, jaką trzymasz w sobie. Zatem otwórz się na miłość – poczuj ją w sobie i rozsyłaj jej piękno…

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /