
Praca, praca jeszcze raz praca… To właśnie dzisiaj rozpoczniesz swoją podróż do pewności siebie… Przygotuj się – pewność siebie wymaga zaangażowania, poświęcenia i dużej ilość czasu spędzanego nad ćwiczeniami.
Jeśli jesteś gotowy/a to zaczynamy…
Przygotuj kilka kartek papieru, a najlepiej po prostu załóż zeszyt ćwiczeń, który nazwiesz …Moja podróż do pewności siebie… Długopis, flamastry, a nawet samoprzylepne karteczki będą mile widziane – im więcej kolorów tym lepiej.
Droga do pewności siebie ma być wypełniona różnymi barwami tęczy… dosłownie i w przenośni…
Jak zwiększyć pewność siebie?
Pewność siebie dla każdego będzie oznaczać coś innego, dlatego teraz Twoim zadaniem będzie określenie i zdefiniowanie owego pojęcia.
Jaka jest Twoja definicja pewności siebie? Co przez nią rozumiesz? W kilku zdaniach opisz wiarę w swoje możliwości. Definicja ma być prosta i zrozumiała – opisz ją własnymi słowami. W żadnym wypadku nie wolno Ci korzystać z Internetu lub podpowiedzi. To jest Twój czas i Twoja pewność siebie.
Pewność siebie dla mnie to: …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Opisując dostrzegasz swoje pragnienia… Czy już rozumiesz czego potrzebujesz? Czego jest Ci brak? Zachowaj otwartość umysłu – Twoje zalety wymagają zainteresowania, a wady działania.
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Poznałeś/aś własną definicję pewności siebie – umiałeś/aś dostrzec, to czego Ci brakuje i na czym Ci zależy. Teraz przygotuj się do kolejnego zadania. To proste ćwiczenie zajmie Ci tylko około dziesięć minut, więc warto przerzucić kolejną kartkę we własnym dzienniku zmiany.
Wyobraź sobie, jak mogłoby wyglądać Twoje życie z pewnością siebie? Jak byś się zachowywał/a? Czy miałbyś/miałabyś więcej przyjaciół czy znajomych? Gdzie byś pracował/a? Co by się zmieniło? Opisz dokładnie wszystko to, co uległoby transformacji. Punkt po punkcie życia z pewnością siebie.
Będąc pewnym siebie człowiekiem byłbym/ byłabym… …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Skup się na swoim nowym życiu – dostrzeżesz w nim potrzebę przebudowy i rozbudowy. Zmiana czeka na Twoje działanie – czy pozwolisz sobie na tą zmianę?
Jak stać się pewnym siebie człowiekiem?
Wiesz już, jak wygląda Twoje nowe życie, teraz musisz poznać sposób na to, by do niego dotrzeć. Jest to najtrudniejszy element podróży – nie tylko musisz podjąć decyzję, ale wdrożyć ją w życie.
Pewność siebie wymaga dopracowywania i doszlifowywania – tak więc jeśli brakuje Ci pewnych kompetencji, które polepszyłyby Twoje samoocenę nic nie stoi na przeszkodzie abyś je osiągnął/ osiągnęła.
Poświęć na to ćwiczenie troszkę więcej czasu – daj sobie kilka dni na zrozumienie zależności. Pewnego rodzaju braki pielęgnują Twoją zaniżoną samoocenę, dlatego też, nie jesteś w stanie wyzwolić się z ich szponów.
Zastanów się jak możesz zmienić wady w zalety? Czego musisz się nauczyć, aby dokonać metamorfozy? Jaką wiedzę musisz pogłębić aby dodać sobie pewności siebie?
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Jestem w stanie wypracować pewność siebie dzięki zdobyciu i pogłębieniu wiedzy/ umiejętności z zakresu ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Pamiętaj – zdobywanie pewności siebie wymaga zaangażowania i uczenia się. Pogłębiaj swą wiedzę, a otworzysz swoje drzwi do nowego siebie… Przypomnij sobie, co mówi o Tobie umiejętność zawiązywania butów/ sznurówek, a dostrzeżesz zależność miedzy tym, co martwe, a tym co warte Twojego zaangażowania…
Czas na zrozumienie… Czas na przyznanie się do wad i mankamentów. Każdy z nas je ma i niema sensu ich ukrywać. Kłamstwo nie popłaca, a tym samym daje przyzwolenie do tego, by Twój wewnętrzny narrator Cię ganił i jeszcze bardziej zaniżał Twoją samooceną. Pewni siebie ludzie otwarcie mówią o swoich defektach jednocześnie zwracając uwagę na swoje mocne strony …nie mam wiedzy w tym temacie, ale z chęcią ją zdobędę, a tym samym zwróć uwagę na… Szczerość to forma akceptacji i zrozumienia. Nie ma na świecie osoby, która by wszystko wiedziała, tak więc dlaczego chcesz się nią stać?
Aktywuj swoją pewność siebie za pomocą zmiany toku myślenia. Pokaż światu, że wciąż się uczysz. Nauka to podstawa – daj sobie możliwość opanowania nowych umiejętności i wdrożenia ich w życie.
Poczucie humoru, a dlaczego nie? Uśmiech, śmiech jest jak najbardziej wskazany. Jeśli pójdzie coś nie po Twojej myśli obróć to w dobry żart… Inni się śmieją? Przyłącz się do nich – po co się od razu stresować i obrażać? Śmiech rozładowuje napięcie, więc i Ty sobie na niego pozwól.
Pamiętaj, że masz przy sobie kajet – zapisuj w nim wszystkie ważne informacje na swój temat. Jeśli zauważysz, że coś nagle wywołało w Tobie destrukcyjne emocje, które mogą zaniżyć Twoją samoocenę od razu przystąp do działania. Określ „problem” i wykonaj po kolei wymienione powyżej ćwiczenia, by w miarę, jak najszybciej pozbyć się destrukcyjnego uczucia niemocy. Zawalcz o swoją pewność siebie – do dzieła !!!
A jak tam u Ciebie z pewnością siebie? Opowiedz nam o sobie…
Autorka: Agnieszka » O MNIE
Podobne wpisy
ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ
SZUKAJ
NEWSLETTER
Zapisz się na naszą listę mailingową Niech nigdy nie ominie cię żadna nowinka
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
ŚLEDŹ MNIE
KATEGORIE
- DEPRESJA
- EMOCJE i NASTRÓJ
- My Lifestyle
- PSYCHOLOGIA ASERTYWNOŚCI
- PSYCHOLOGIA KOMUNIKACJI
- PSYCHOLOGIA KONFLIKTU
- PSYCHOLOGIA MIŁOŚCI
- PSYCHOLOGIA ODŻYWIANIA
- PSYCHOLOGIA OSOBOWOŚCI
- PSYCHOLOGIA PEWNOŚCI SIEBIE
- PSYCHOLOGIA PRACY
- PSYCHOLOGIA PRZEMOCY
- PSYCHOLOGIA RODZINY
- PSYCHOLOGIA ROZWOJU
- PSYCHOLOGIA SEKSU
- PSYCHOLOGIA STRATY
- PSYCHOLOGIA SUKCESU
- PSYCHOLOGIA ŚWIADOMOŚCI
- PSYCHOLOGIA SZCZĘŚCIA
- PSYCHOLOGIA UZALEŻNIENIA
- PSYCHOLOGIA WPŁYWU - AFIRMACJE
- PSYCHOLOGIA ZABURZEŃ
- PSYCHOLOGIA ZDROWIA
- PSYCHOLOGIA ZMIANY
- PSYCHOLOGIA ZWIĄZKU
- PSYCHOTERAPIA
- TECHNIKI NLP
- TOKSYCZNE OSOBOWOŚCI
- WARTO PRZECZYTAĆ
- WARTO WIEDZIEĆ
- WYSOKA WRAŻLIWOŚĆ