SZCZĘŚCIE w 3 MINUTY, czyli jak wprowadzić siebie i swoich najbliższych w dobry nastrój?

Każdy z nas dobrze wie, że szczęście to podstawa życia – to nie tylko uśmiech na twarzy, ale również wewnętrzne ciepło otoczone iskierkami spokoju, równowagi i harmonii.

Szczęście to nie tylko chwile, ale również sposób życia. Tylko od nas samych zależy jak wiele czasu poświęcimy i co zrobimy w tym kierunku, by otoczyć doczesność promieniami szczęścia…

Czego wymaga szczęście?

Szczęście wymaga zaangażowania i troskliwego serca. Szczęście jest jak małe dziecko – oczekuje oddania, zrozumienia i akceptacji. Porzucenie jest jednoznaczne z zaniedbaniem i oddaleniem – co w konsekwencji prowadzi do większych kłopotów, niż moglibyśmy się spodziewać.

 • Czy chciałbyś, aby ktoś inny zajmował się Twoim szczęściem?
 • Czerpał z niego korzyści, jednocześnie prowadząc Cię w stronę przepaści?

Na pewno NIE – dlatego dzisiaj poznasz sposób na zachowanie w sobie żaru, jak również jego wartości. Poznasz podstawy budowania silnego i solidnego fundamentu wypełnionego szczęściem.

Jak wywołać w sobie poczucie szczęścia?

Szczęście jest powiązane z wdzięcznością, a wdzięczność to nic innego, jak podziękowanie za to, co przyczynia się do szczęścia. Rozpoczynając swoją drogę ze szczęściem musimy nauczyć się praktykować wdzięczność – tak, więc każdego dnia, już od dziś przed zaśnięciem pogrążysz swoje myśli w pozytywnych chwilach, których doświadczyłeś/aś:

Odszukaj w pamięci to, co sprawiło Ci radość, a może po prostu wywołało uśmiech na twarzy.

Cofnij się myślami do pierwszych godzin swojego dnia – każda chwila wymaga wdzięczności. Znajdź wszystko za co jesteś wdzięczny/a i nie zapomnij wypowiedzieć słowa: DZIĘKUJĘ!!!

Pamiętaj, że warto również podziękować za życie – bez życia tych chwil, by nie było. Ten czas zatapiania się w wdzięczności możesz potraktować jako formę modlitwy, bądź medytację. W tym czasie masz swoje myśli skupić tylko i wyłącznie na szczęściu, którego doświadczasz, a może radości, której byłeś/aś świadkiem.

Naukowcy potwierdzają, że codzienna chwila zadumy nad własnym szczęściem powoduje, że stajemy się silniejsi, a kontynuowanie owej praktyki przyczynia się do budowania aury bezpieczeństwa i spokoju wewnętrznego.

Pewnie zapytasz: Dlaczego ta metoda ma działać? Co jest w niej wyjątkowego?

 • codzienna wdzięczność wycisza i dodaje wartości każdemu kolejnemu dniu. Wdzięczność jest zbliżona do miłości – ukochanie dnia, to nic innego jak zatroszczenie się o własne serce. Naukowcy zaznaczają, że gdy myślimy o szczęściu i radości nasz organizm pracuje bardziej rytmicznie – każda część naszego ciała zaczyna ze sobą współpracować… A, gdy osiągamy równowagę łatwiej nam dotrzeć do własnej duszy, do naszego umysłu…
 • skupianie się na pozytywach – na tym, co sprawiło nam szczęście przyczynia się do tego, że sami zaczynamy odbierać nasze życie za bardziej wartościowe. Pozytywne myślenie sprawia, że życie staje się lepsze. Budując własny optymizm jesteśmy gotowi stawić czoła przeciwnościom. Wszelkie niedogodności nie mają wpływu na nasze samopoczucie… Szczęście jest w Tobie – tylko trzeba go dostrzec i wyróżnić…
 • zachowanie rytmu wdzięczności powoduje, że sami przyczyniamy się do przeprogramowania naszego umysłu. Podświadomość skupia się na tym, co jest, a nie na tym, co było. Bardziej doceniamy tu i teraz – skupiamy się na tym, co sprawia, że czujemy się dobrze.

Można powiedzieć, że wieczorna wieczność jest tylko i wyłącznie dopełnieniem kontynuowania procesu tworzenia szczęścia przez cały dzień. Powielając schematy bycia szczęśliwym jednocześnie programujemy nowe kody u własnego potomstwa. Zaszczepiamy szczęście w dziecku, ale również przyczyniamy się do polepszenia relacji z nim.

Wieczorna wieczność może być praktykowana również w gronie całej rodziny. Wieczorny buziak na dobranoc wzbogacony o słowa:

 • Jestem tak bardzo dumny z Ciebie synku… 
 • Dziękuję Ci, że jesteś moją córeczką…
 • Bez Twojej pomocy kochanie dalej miałabym problem z tym zadaniem. Dziękuję Ci, że zawsze jesteś blisko.
 • Kochanie Twój obiad był wyśmienity – jesteś wyjątkowym człowiekiem. Jak bardzo jestem wdzięczna za takiego męża.

Wystarczy odszukać trzy drobne rzeczy za które jesteśmy wdzięczni swoim najbliższym, aby prawdziwie przyczynić się do ich szczęścia…

Doceniając budujemy ich wartość i jednocześnie przyczyniamy się do polepszenia ich samopoczucia. Pamiętaj, aby pochwała szła prosto z serca – dzięki temu owe słowa staną się bardziej wiarygodne, a Ty sam/a odczujesz ich „żar”.

Zauważ, że Twoja rodzina nie musi być idealna, by zasłużyć na Twoje uznanie. Im bardziej docenisz pracę nad własnym szczęściem, tym bardziej przyczynisz się do zmotywowania swojej rodziny do szerzenia dobra.

Zwróć uwagę na jeszcze jeden bardzo istotny fakt – otaczanie się wdzięcznością, nie odbiera Ci Twoich cennych minut. Nie kosztuje Ciebie dosłownie nic, a jedynie przyczynia się do wzrostu. Zero wysiłku, a Ty wciąż zarabiasz… Zarabiasz w bezcennej walucie, której nadano miano szczęścia.

dziekuje

Pamiętaj, że nie piszę tutaj o “warunkowości”, czyli …kocham Cię, bo pościeliłeś/aś łóżko… Ten artykuł ma pozwolić Ci odszukać wewnętrzne szczęście i jednocześnie przyczynić się do tego, by i Twoi najbliżsi go odnaleźli… Najbliżsi będą doceniać Twoje słowa i jednocześnie rozkoszować się w miłości bezwarunkowej.

Szczęście to szeroko „otwarte oczy i usta pozytywnych słów” – spróbuj !!!


A Ty za co jesteś wdzięczny/a? Co sprawia, że czujesz się szczęśliwym człowiekiem?


Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

2 odpowiedzi na “SZCZĘŚCIE w 3 MINUTY, czyli jak wprowadzić siebie i swoich najbliższych w dobry nastrój?”

 1. Aneta pisze:

  Ostatnie doświadczenia pokazują nam, że mamy bardzo wiele powodów do tego aby być wdzięcznym i szczęśliwym z takiego życia jakie mamy. Choć zawsze możemy porównać, że inni mają gorzej jak my, sytuacja jaka jest teraz na Ukrainie Uświadomiła mi że wiele można stracić i niektóre problemy przestają być problemami.

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /