Dlaczego Matching and Mirroring są tak pomocne w budowaniu poprawnych relacji międzyludzkich?

Każdego dnia wchodzimy w nowe relacje, spotykamy nowych ludzi. Rozpoczynając interakcje naszym priorytetem staje się zbudowanie dobrego wizerunku – pragniemy przedstawić się w dobrych barwach. Chcemy, aby nasz rozmówca nie tylko zwracał uwagę na nasze dobre cechy, ale również dostrzegał potrzebę dalszego kontaktu. Pragniemy, aby pierwsze spotkanie było początkiem do kolejnych…

Choć życie nie jest jednoznaczne, to i tak warto zadbać o dobrą prezencję. Choćby o dobre wspomnienie o sobie… Jeśli miała to być nasza pierwsza i zarazem ostatnia rozmowa, to i tak warto abyśmy byli kojarzeni przyjaźnie. W ten sposób budujemy lepszy wizerunek samych siebie, ale również możemy zyskać nowych przyjaciół, czy znajomych…

Co zrobić, aby ludzie chcieli z nami rozmawiać?

Poniżej przedstawię Ci dość prostą technikę, której zastosowanie przyniesie Ci wiele korzyści w czasie kontaktów z drugim człowiekiem. Rozmówca będzie się czuł przy Tobie pewnie – będzie pożądał kolejnych kontaktów.

Na czym polega technika Matching and Mirroring?

Technika Matching and Mirroring skupia się na mowie ciała. Nie wymaga dużego zaangażowania. Jest łatwa, przyjemna, ale dodatkowo niezwykle skuteczna. Matching and Mirroring możemy rozbić na dwa pojedyncze style, które polegają na naśladowaniu ruchów ciała swojego rozmówcy. Natomiast różnica polega na:

  • Matching to precyzyjne naśladowanie ruchów i zachowań Twojego kompana rozmowy. Subtelnie i dyskretnie naśladuj, co robi partner rozmowy. Jeśli on ma skrzyżowaną ręce, Ty również to zrób – skrzyżuj ręce. Jeśli on siedzi wyprostowany na krześle, to Ty też usiądź. Jeśli on oddycha szybko, to Ty także. Musisz skupić się na jego mowie ciała – doskonale naśladować jego postawę.
  • Mirroring daleko nie odbiega od Matching-u. I również polega na doskonałym naśladowaniu postawy drugiej osoby tylko, że w tym wypadku Twoje działanie będzie polegać na zachowaniu odbicia lustrzanego. Naśladujesz ruchy odwrotnie, tak jakby osoba widziała siebie w lustrze. Jeśli partner rozmowy ma uniesioną lewą nogę, to Ty unieś prawą, itd.

Skuteczność owej techniki jest potwierdzana przez wielu specjalistów z dziedziny NLP. Nalegają, a wręcz zalecają, by korzystać z niej w celu zachowania dobrych kontaktów. Jednak podczas korzystania z zaleceń owej techniki należy pamiętać o zachowaniu dyskrecji. Kompan rozmowy nie może się domyślić, że naśladujesz jego ruchy. Wszystko musi przebiegać dyplomatycznie z zachowaniem świadomej kontroli.

jak osiagnac sukces

Powyższa technika przynosi zamierzone efekty, ponieważ działa na naszą podświadomość. Podświadomie szukamy podobieństwa i im więcej znajdziemy ich u naszego rozmówcy, tym bardziej nalegamy na kolejne spotkania. Technika pozwala na utożsamianie się z osobą z którą prowadzimy dialog – odnajdujemy podobieństwa. Gdy zauważamy podobieństwa czujemy się bardziej swobodnie – podświadomie deklarujemy znalezienie bratniej duszy.

Tak, jak pisałam powyżej, wdrożenie w życie wymienionej techniki niesie ze sobą wiele korzyści. Życie towarzyskie ulegnie rozkwitowi – wiele osób będzie pragnęło nas poznać, a nawet zaprzyjaźnić się. Częściej będziemy uczestniczyć w spotkaniach towarzyskich – telefony z zaproszeniami nie będą przestawać dzwonić. Staniemy się również wzorami do naśladowania.

Spróbuj zastosować powyższą technikę – efekty choć nie będą widoczne od razu, to na pewno przekonasz się o nich w krótkim czasie. Pamiętaj, że Twoje zaangażowanie w treść rozmowy jest równie ważne. Pogłębiając znajomość musisz pamiętać nie tylko o mowie ciała – ona ma stanowić tylko i wyłącznie dodatek. Najważniejsza jest komunikacja i zachowanie wypełnione pełnią empatii.

 


Spróbuj i opowiedz nam o efektach 🙂 


Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /