Jak zadbać o własną pamięć? Jak dbać o mózg?

Pomimo życia w pośpiechu, wciąż wzrasta potrzeba wiedzy – nowej wiedzy… Wciąż zwiększamy świadomość na temat zdrowego trybu życia. Chcemy być szczęśliwi i pełni energii.

Śledząc najnowsze badania – uczymy się, jak zadbać o organizm. Uprawiamy różnego rodzaju sporty, weryfikujemy co jemy, dbamy o urodę, badamy się…

Mimo, że staramy się żyć w zdrowiu, wciąż gdzieś zapominamy o najważniejszej elemencie, którym jest mózg…By utrzymać w zdrowiu całe ciało to przede wszystkim musimy zadbać o wewnętrzny komputer, o umysł. To na nim opiera się całe życie, to dzięki niemu mamy świadomość życia i jego jakości.

Jak zadbać o sprawność umysłu?

Czym wcześniej zaczniemy dbać o nasz umysł, tym później on zacznie się starzeć i co za tym idzie: do późnej starości będziemy mogli cieszyć się jego sprawnością oraz doskonałą pamięcią.

Już dzisiaj odpowiedz na pytania:

 • Co do tej pory zrobiłeś/aś, by zadbać o swój umysł?
 • Co wiesz na temat potrzeb swojego mózgu?
 • Jak bardzo zależy Ci na zdrowym i pełnosprawnym umyśle?
 • Czy jesteś w stanie zmienić dotychczasowy tryb życia?

Jeśli choć w małym stopniu zależy Ci na własnej pamięci – na własnym mózgu, zachęcam Cię do zapoznania się z poniższymi punktami:

PUNKT 1

Unikaj sytuacji stresujących. Częste sytuacje stresujące działają na umysł degradująco. Brak świadomości w tym temacie, jednocześnie jest przyzwoleniem na autodestrukcję.

PUNKT 2

Wzbogać swoją dietę o antyoksydanty, tj. migdały, jagody, szpinak, orzechy włoskie… Wprowadź do swojego pożywienia produkty bogate w potas i sód, magnez i co najważniejsze kwasy tłuszczowe omega 3. Nie zapomnij również o glukozie, która jest dostępna w świeżych owocach, czy warzywach. Weryfikuj to, co zjadasz. Skonstruuj optymalny plan żywieniowy dla całego siebie. Pamiętaj o witaminach.

PUNKT 3

Odpoczywaj. Pamiętaj o optymalnej ilości snu. Odpowiedni długi sen poprawia funkcjonowanie mózgu i pozwali na przetwarzanie informacji w odpowiednim tempie. Dostarczając odpowiednią ilość przyczyniamy się do tworzenia nowych komórek.

PUNKT 4

Pozwól sobie na urlop. Wybierz miejsce gdzie będziesz w stanie naładować „akumulatorki”. Świeże powietrze sprawi cuda. Pozwól sobie na relaks.

PUNKT 5

Ćwicz pamięć – ucz się, rozwijaj pasje, pogłębiaj wiedzę… Warto, jak najdłużej dostarczać mózgowi nowych informacji – ucz się języków obcych, rozwiązuj krzyżówki, czytaj… Rób, co to lubisz – rozwijaj się… Idź z duchem czasu…

PUNKT 6

Oglądaj zdjęcia – przypominaj sobie zdarzenia ze swojej przeszłości. Opowiadaj o ciekawych momentach. Dziel się swoja radością.

PUNKT 7

Pij wodę. Dostarczenie odpowiedniej dawki, zwiększy Twoją koncentrację oraz uspokoi i odpręży.

PUNKT 8

Medytuj – ćwicz koncentrację. Medytacja usuwa złą energię i pozyskuje pozytywne wibracje. Spróbuj również porannych ćwiczeń – rozciągaj się – pamiętaj, „w zdrowym ciele zdrowy duch.

PUNKT 9

Odstaw używki. Alkohol, nikotyna, narkotyki zabijają szare komórki.

PUNKT 10

Buduj różnorodność – nie pozwól pochłonąć się rutynie. Każdego dnia rób coś innego.

Zastosowanie się do powyższej punktacji zagwarantuje Ci poprawę pamięci i ulepszenie świadomości. Dopieszczaj swój umysł. Bądź dobry nie tylko dla innych, bądź dobry przede wszystkim dla siebie – zadbaj o swój świat. Pokazuj, jak Ty to robisz – ucz innych. Dziel się wiedzą i buduj lepszy – zdrowszy świat wokół siebie. Miej na uwadze dobro całego swojego organizmu. Gotowy do zmiany – działaj…

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

4 odpowiedzi na “Jak zadbać o własną pamięć? Jak dbać o mózg?”

 1. karolina pisze:

  ja zauważyłam wyraźną poprawę u siebie jeśli chodzi o pamięć i koncentrację, odkąd regularnie biorę kapsułki herbaya z wyciągiem z miłorzębu japońskiego. Polecili mi je w aptece i naprawdę jestem z nich zadowolona

 2. Joanna pisze:

  Korzystam ze wszystkich 10 podpowiedzi autorki i nawet kupiłam wspomniany suplement. W moim wieku trzeba o siebie dbać i stymulować komórki. Najbardziej spodobała mi się medytacja, to coś zupełnie nowego w moim życiu.

  • Psychology of Life - Agnieszka pisze:

   Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc. Proszę jeszcze dać znać, jakie efekty przynosi medytacja? Serdecznie pozdrawiam, Agnieszka

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /