EMOCJONALNA HUŚTAWKA, czyli jak Twój nastrój wpływa na Twoje dziecko…

Tytuł dzisiejszego artykułu brzmi znajomo?

Człowiek jako istota emocjonalna jest pełna przeróżnych odczuć, które wychodzą na światło dzienne w różny sposób – często nawet w ten niechciany. Reagujemy nazbyt impulsywnie jednocześnie żałując swojego zachowania.

Każdy z nas chciałby uregulować swoje emocje i całkowicie zapanować nad tymi najmniej pożądanymi. Pragniemy stabilności – pragniemy zdolności samokontroli.

Dlaczego tak dużo trudnych emocji?

Gdy pojawia się w naszym życiu dziecko często stawiamy sobie wysoko poprzeczkę – wymagamy od siebie więcej i jeszcze więcej. Wymagania rosną, a emocje się kumulują, aż w końcu pękają…

Wzloty i upadki to rzeczywistość rodzicielstwa. Jednak warto zaszczepić w sobie chęć panowania nad trudnymi emocjami dla dobra dziecka. Choć to bardzo trudne zadanie, warto podjąć ten trud i rozpocząć proces regulowania emocji… Proces regulowania to oddalanie się do furii…

Pamiętaj, że praca nad własnym wnętrzem pomaga w kształtowaniu prawidłowego obrazu kochających i szczęśliwych rodziców.

Jak trzymać nerwy na wodzy? Jak być spokojnym przy niespokojnym dziecku?

Kiedy wzrastają kłopotliwe emocje – nie zanurzaj się w nich jeszcze bardziej. Nie dopuszczaj do tego, by Twoje niepożądane odczucia parowały i panowały w codzienności. Znajdź źródło i nad nim pracuj…

Jeśli Twoje dziecko jest niegrzeczne – jeśli zachowuje się niewłaściwie. Krzyczy, buntuje się, broi, używa niewłaściwych słów – przestań reagować emocjonalnie. Działanie pod wpływem chwili oddala Cię od obrazu kochającego rodzica. Dziecko nie tylko potrzebuje Ciebie, ale Twojego zaangażowania. Nie wystarczy nawrzeszczeć i odwrócić się napięcie, by sobie odpocząć. Rodzicielstwo stawia Ci wyzwanie, które kieruje w stronę zrozumienia i ciągłej pracy. Pracy nad własnym zachowaniem i zachowaniem swej pociechy.

Jeśli Ty zaczniesz panować nas sobą, to również Twoje dziecko otrzyma poprawny obraz panowania nad swymi emocjami. Zmieniając siebie uczysz inne osoby, uczysz swoje dziecko, że zmiana jest możliwa wystarczy chcieć i działać!!!

Zaszczepione wcześniej niewłaściwe zachowania mogą być odebrane jako właściwe i pożądane…

  • Jeśli Ty możesz się tak zachowywać, to dlaczego Twoje dziecko nie może w ten sam sposób reagować?

Frustracja rodzi frustrację. Furia potęguję furię. Gniew pielęgnuje złość… Jedno zależne od drugiego.

Zapamiętaj:

  1. Dzieci uczą się regulowania emocji od rodziców. Dzieci nie zawsze będą robić to, co mówimy, jednakże w dużej mierze będą reagować podobnie, jak my sami reagujemy.
  2. Bezpieczeństwo emocjonalne towarzyszy prawidłowemu rozwojowi.
  3. Zapewniając sobie wewnętrzną harmonię tworzysz obraz bezpiecznej przystani – na dobre i złe. Bezpieczna przystań to prawo do bezwarunkowości…
  4. Kiedy szanujesz siebie – szanujesz innych… Szanując uczysz szacunku…
  5. Stabilny rodzic to pożądany autorytet.
  6. Dzieci to wyjątkowe termometry emocji odczuwalnych w domu. Idealnie wychwytują złe nastroje i wszelkiego rodzaju napięcia. Pracuj nad sobą.
  7. Nie działaj bez zastanowienia – daj sobie czas na wyciszenie emocji

Mam dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość – nigdy nie jest za późno na właściwe zachowanie. Jednak kosztuje to czasu i nieustannej pracy. Twoje złe nawyki muszą zostać zastąpione przez te oczekiwane. Pracuj, pracuj i pozwól sobie na zmianę. Modeluj zachowanie – prawidłowe zachowanie!!!

Nauka prawidłowego odzwierciadlania odczuć to podróż na całe życie. Już w dniu dzisiejszym, po prostu zacznij od zauważania własnych nastrojów i odczuć. Kiedy zaczynasz się denerwować – szybko reaguj. Działaj na siebie tak długo, aż odczujesz spokój.

Ciężko? Pewnie tak, ale nikt nie powiedział, że będzie lekko. Najważniejsza jest motywacjacel, którego oczekujesz. Spełnienie da Ci wiele, ale jeszcze więcej Twojej całej rodzinie. Warto również poprosić swojego partnera o wspólną naukę. Wspólne dążenie do szczęścia całej rodziny jest gwarantem bezwarunkowej miłości. Dbaj o siebie i swoją rodzinę!!!


Zostań z nami jeszcze chwilkę i opowiedz, jak wygląda Twój dzień z emocjami? Masz jakiś sprawdzony sposób na niechciane emocje?


Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /