KWIATOTERAPIA – jak utrzymać i odzyskać zdrowie?

Kwiaty nie tylko cieszą oko, kuszą zapachem, ale również mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie…

Esencje kwiatowe były znane już w starożytnych cywilizacjach. Stosowane w celu utrzymania dobrego samopoczucia znacznie poprawiały stan zdrowia i pozwalały niwelować różne emocjonalne problemy.

Co to jest kwiatoterapia?

Kwiatoterapia opiera się na założeniu, że kwiaty są nośnikami energii, która uzupełniając niedobory organizmu, poprawia jego ogólny stan i wpływa tak na psychikę, jak i ciało.

Jaki wpływ mają na człowieka esencje kwiatowe?

Esencje kwiatowe oddziałują na umysł, stan ducha i przede wszystkim na kondycje emocjonalną naszego organizmu. Kwintesencja zwiera niezwykłą wibrację nadającą harmonię całemu ciału. Esencje nie są lekarstwem, są tylko nośnikiem informacji energetycznej zawartej w roślinie.

Co daje kwiatoterapia?

Kwiatoterpia, inaczej klasyczna metoda homeopatii jest zalecana jako wsparcie w tradycyjnym leczeniu. Jest również zalecana osobom zdrowym, które pragną polepszyć swoje samopoczucie i dodać życiu rześkości. Terapia kwiatowa jest całkowicie nieszkodliwa – niemożna jej przedawkować, ani nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych. Podobnie jak muzykoterapia jest metodą nadającą życiu świadomego szczęścia.

Kontynuując przesłanie starożytnych – wybitny lekarz, mikrobiolog Edward Bach stał się prekursorem kwiatoterapii. Dr Bach jest twórcą kilkudziesięciu esencji, z których można skomponować kilka tysięcy milionów mieszanek. Dla każdego pacjenta, dla każdego stanu emocjonalnego, opracowuje się inną. Właściwie można powiedzieć, że ile ludzkich charakterów, tyle mieszanek.

Na jakie emocje wpływają esencje kwiatowe?

Według dr Edwarda Bacha esencje kwiatowe są pomocne w uzdrawianiu siedmiu rodzajów stanów psychicznych powodujących zakłócenia emocjonalne:

By kwiatoterapia przyniosła pożądany skutek, trzeba umiejętnie i bardzo precyzyjnie dobrać odpowiedni dla stanu emocjonalnego pacjenta zestaw esencji. Porad w zakresie kwiatoterapii mogą udzielać wyłącznie osoby posiadające certyfikat Centrum dr Bacha.

Jaki zapach wybrać dla siebie?

Wybrane ekstrakty działają na konkretne stany emocjonalne, uczucia lub cechy osobowości:

 • osika – usuwa irracjonalne lęki;
 • modrzew – doda nam pewności siebie;
 • goryczka – upora się ze zniechęceniem;
 • oliwka – zwalczy trudności z koncentracją;
 • kasztanowiec – zlikwiduje natłok niechcianych myśli;
 • cykoria – pomoże uporać się z poczuciem odrzucenia;
 • grab – doda motywacji do działania;
 • winorośl – osłabi potrzebę dominacji i umożliwi twórczy rozwój bez konieczności podporządkowywania sobie innych;
 • kolcolist – usunie pesymistyczne myśli;
 • cerato – zlikwiduje brak wiary w siebie;
 • ostrokrzew – przytłumi uczucia nienawiści, zazdrości, podejrzliwości oraz agresję;
 • dzika jabłoń – usunie zatrucia i zakażenia;
 • bugenwilla – zniweluje bóle karku i barków.

Jest to tylko niewielka ilość zbawiennych specyfików, które są w stanie pomóc nam w szarości codzienności. Kwiatoterapia może być pomocnym narzędziem do odzyskania dobrego samopoczucia. Ekstrakty Bacha mogą być również zastosowane jako dodatek do kąpieli, kremu do masażu, mogą również zostać rozpylone w mieszkaniu.

Kwiatoterapia ma dodawać radości – ma być siłą perswazji, która doda uroku szaremu dniu. Ma wywoływać szczęście, a idąc za słowami dr Bacha – ludzie szczęśliwi nie chorują…

Dodajmy każdemu dniu uroku – otaczajmy się kwiatami. Zapełnijmy dom pięknymi bukietami. Róbmy małe prezenciki – mała czerwona różyczka doda nadziei. Wypełnijmy dom kwiatami – rozmażmy się w ich sile.

Wspomóżmy własne samopoczucie!!! Odszukajmy swój własny ekstrakt i dodajmy życiu radości. Spróbuj!!!

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /