WIECZORNE POGADUSZKI, czyli głębokie przemyślenia introwertyka…

Mój najdroższy Introwertyk , jak co wieczór wtula się do poduszki słuchając muzyki… Odpoczywając całkowicie się wyłącza, za co go cholernie podziwiam. Odfruwa myślami gdzieś daleko, aż czasem zastanawiam się, ile kilometrów robi w ciągu takiego relaksu… Aż tu nagle taka sytuacja…

– Kochanie wiesz jaka jest najgorsza choroba całego świata…??

Hmmm, troszkę zdębiałam …mój Introwertyk przemówił – ciekawe, co ma na myśli?

– Kochanie słuchasz mnie? Wiesz jaka jest najgorsza choroba całej ludzkości?

– Myślę, że jest ich wiele…

– Najgorszą chorobą jest samo życie!

– Życie? Dlaczego tak uważasz?

– Bo jest jedyną chorobą nieuleczalną i zawsze prowadzi do śmierci!!!

…ciekawe… a cóż zatem radzisz?

– CARPE DIEM to moja rada!!!

Choć była to króciutka rozmowa, to temat, który poruszył mój zaspany Introwertyczek był niezwykłą wskazówką…

Zbyt często i nade wszystko zapominamy o tym, że w życiu liczą się chwile. CARPE DIEMłap chwilę, żyj chwilą… Cudowna droga, którą powinien pójść każdy z nas.

Jak mawiał rzymski poeta:

„Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie…”

Wiekowe przesłanie, a jakże wciąż aktualne. Przypomina nam abyśmy korzystali z każdej chwili – chadzali za tymi pięknymi i wartościowymi, zaś szybko rozprawiali się z tymi, co nie należą do miłych i przyjaznych naszemu sercu. Trzeba wziąć w garść swoje życie i zawalczyć o każdą sekundę. Niczego już nigdy nie odkładać na potem, bo potem nigdy może nie nadejść.

Po co wciąż płakać nad wczorajszym dniem? Było minęło !!! A dzisiaj jest dzisiaj – mamy nowy dzień. Dzień, który nie tylko daje nam możliwość budowania lepszych siebie, ale również degustowania i celebrowania każdej chwili w nim zawartej.

Nowy dzień przynosi nowe wyzwania – realizujmy je zatem z podniesioną głową bo jesteśmy znów mądrzejsi o wczorajsze doświadczenia.

Moja rada – wyciągaj wnioski i na nich się ucz. Jeśli upadłeś, dowiedz się, jak raz jeszcze nie popełnić tego samego błędu i rusz do boju. Każdemu z nas zdarzają się „wpadki” – nie sztuką jest szybko wstać. Prawdziwym mistrzostwem jest to, by raz jeszcze nie popełnić tego samego błędu. Otrzep kolana i ruszaj dalej!!!

Po co wciąż zamartwiać się jutrem? Jutro to wyzwanie – trzeba stawić mu czoła!!! Przyszłość nie musi być wciąż pisana w czarnych barwach. Masz prawo odmienić swój los. Wykorzystaj to, co daje Ci dana chwilazłap ją i wyciśnij jak cytrynkę….

Moja radaprzyszłość jest tylko tworem wyobraźni. Możesz ją malować w różowych kolorach, albo wciąż dołować się możliwą szarością. Bo tylko Ty możesz odmienić swój los – tylko Ty możesz zawalczyć o lepsze jutro. Nikt inny nie zrobi tego za Ciebie – dopóki Ty sam/a tego nie postanowisz. Choć pierwszy krok nie należy do łatwych, to zapewniam kolejne będą o wiele prostsze. Nigdy nie myśl negatywnie – stań się optymistyczną wersją nowego siebie.

carpe diem

Dzisiaj nie musi być smutne – znajdź proszę to, co Cię uszczęśliwia i po prostu rób to częściej!!! Życie powinno już teraz nabrać barw – właśnie tu i teraz ciesz się życiem.

…a ja… Ja nie boję się spełniać swoich marzeń. Z podniesioną głową realizuje swoje plany – chcę i robię to, co kocham i nie obawiam się pójść jeszcze dalej. Choć bywają trudne zakręty to mimo wszystko nie podaję się. Niech inni sobie gadają – niech drwią i zazdroszczą. Mam w nosie, co mówią. To ich życie i ich problemy – na pewno nie moje. Ja po prostu chcę się czuć spełniona. Chcę się rozwijać. Chcę się uczyć nowych rzeczy. Ja chcę po prostu być sobą.

Kilka lat temu zadałam sobie jedno bardzo ważne pytanie: Czy wiesz, co chcesz w życiu robić?

Wiedziałam!!! Podjęłam odpowiednie kroki i jestem!!! Jestem teraz tu z Wami!!! Cieszę się każdą sekundą spędzoną w miejscu, które sama stworzyłam – jestem Panią swoich chwil. Stałam się niezależna i jeszcze bardziej odpowiedzialna. Sama ustalam, co mam robić i gdzie mam robić. Omijam dużym łukiem pasożytnicze opinie i pnę się do góry.

Moja dewiza: „nigdy nie żałuj czegoś, dzięki czemu uśmiech zagościł na Twojej twarzy”„żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila twojego życia.” Połączenie ich obu daje nieziemskiego kopa!!!

A Ty, co chcesz w życiu robić? Co sprawi, że na Twojej twarzy zagości uśmiech?

Przypomnij sobie słowa piosenki De Mono i pójdź za swoimi marzeniami. Bo naprawdę warto!!!

„Rozmieniasz życie, a jedno je masz dla siebie. Korzystaj z niego, zanim gwiazdą będzie na niebie. Poddaj się chwili – przyjmij do siebie jak kochankę swą. Ten się pomyli, kto nie spróbuje nigdy życia z nią… 

Nic nie trzeba robić dla zasady i nie wszystko musi mieć swój sens. Niech uczucie teraz cię prowadzi. Każda chwila najważniejsza jest… Żyj tylko chwilą!!! Tylko chwilą żyj!!!”

Dostrzegaj nie tylko wartościowe chwile, które Cię otaczają, ale również wartości, które budują właśnie Ciebie!!!

Umacniajmy i budujmy siebie. Bądźmy Panami własnego losu. Nie obawiajmy się marzyć i te marzenia realizować. Bo jedynie co warto – to żyć warto !!!

A ile w Twoim życiu jest tego typu chwil? W jaki sposób Ty łapiesz swoje chwile? Zostaw nam swoją złotą receptę na dole w komentarzu. Czekamy na Twoje rady !!!

Autorka: Agnieszka » O MNIE

Poprzedni wpis:
Następny wpis:

Zostaw komentarz

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.


Skomentuj

ODSZUKAJ RADOŚĆ W KILKU SŁOWACH - CZYTAJ i UCZ SIĘ

DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ

„DZIENNIK MIŁOŚCI WŁASNEJ” to e-book dla każdego, kto chce zacząć siebie kochać. To propozycja dla wszystkich którzy pragną patrzeć na siebie oczami szacunku, zrozumienia, akceptacji i wdzięczności ❤❤❤

(więcej…)

CZYTAJ

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE

ELIKSIR PEWNOŚCI SIEBIE, czyli jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady?

Istnieją takie momenty, w których z wielkim cierpieniem na duszy wątpimy w siebie. Nie czujemy się zbyt dobrze we własnej skórze, odczuwamy ucisk w gardle, nogi odmawiają posłuszeństwa, a serce zbyt szybko zaczyna bić. Człowiek sam ze sobą czuje się źle. A wszystko z powodu kulejącej pewności siebie, która daje o sobie znać, w takich momentach, które są dla nas nazbyt obciążające.

Dlatego postanowiłam napisać książkę, która dokładnie zobrazuje, jak stać się pewnym siebie człowiekiem.  (więcej…)

CZYTAJ

Źródła braku pewności siebie, czyli skąd u ludzi niskie poczucie wartości?

„Źródła braku pewności siebie” to e-book dla każdego, kto chce wziąć pewność siebie w swoje ręce i podjąć decyzję, co dalej powinien z nią zrobić. To nade wszystko źródło schematów głęboko zakorzenionych w podświadomości. To prawda o tym skąd u ludzi niskie poczucie wartości, jak również o tym, co wpływało i wpływa cały czas na naszą pewność siebie.

W e-booku: (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC 2, jak poradzić sobie z miłością, która Cię niszczy?

Toksyczna więź…

Coraz bardziej świadomi, a jednak wciąż tak bardzo nieświadomi… Niestety wciąż zbyt wiele osób tkwi w toksycznych relacjach, całkowicie rujnując swoje zdrowie psychiczne. Nazbyt wiele osób wciąż nieświadomie oddaje swoje życie w ręce wampira emocjonalnego. Traci wszystko – szczęście, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokój, swoje prawa, zdrowie i to wszystko w imię zasad, które zostały zbudowane przez toksycznego wampira.

Jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki moment w których pragniemy tylko jednego – wolności i rozumienia… Czy należysz do tych osób? (więcej…)

CZYTAJ

TOXIC, jak sobie radzić z osobami, które utrudniają Ci życie?

Emocjonalnie wykorzystani…

Emocjonalny wampir to szantażysta o wielu twarzach. Gra i wykorzystuje – owija sobie nas wokół palca i nawet nie wiemy kiedy, a już zachowujemy się tak, jak on sobie tego życzy. To nie Twoja wina!!! Emocjonalny szantażysta to cholerny manipulator – wykorzysta wszystko i wszystkich, by zdobyć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W nosie ma uczucia innych – najważniejsze to podbudowanie własnego ego…

Najtrudniejszy moment naszego życia to ten, w którym w końcu zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta osoba nas krzywdzi. Ciągła krytyka, obgadywanie, niedorzeczne plotki, brak szacunku, obojętność ze strony bliskich… Odczuwasz to u siebie w życiu? (więcej…)

CZYTAJ

CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI

Sztuka perswazji to sposób na życie… Choć mylona z manipulacją, to jednak jest bardzo daleka od tego postępowania…

Perswazja to sposób przekonywania do własnych racji bez wpływu na zdrowie innej osoby. Pomaga dojść do konsensusu poprzez dyskusję zainteresowanych stron nad zaistniałym problemem – tym samym otwiera drogę do jego rozwiązania. Jest również nieodzownym czynnikiem łagodzącym wszelkie kłótnie, czy spory.

Należy pamięć, że perswazja nie polega na zmuszaniu, jak to lubi robić manipulacja. Perswazja nigdy nie jest powiązana z kłamstwem, czy mówieniem nieprawdy. Skupia się przede wszystkim na argumentowaniu danych twierdzeń i postaw w sposób rzeczowy i kompetentny.

…ale dość z teorią… Czas zobaczyć, czego nauczy nas CZARNA KSIĘGA PERSWAZJI…

Publikacji pomoże przede wszystkim opanować bezcenne techniki życia wśród wielu różnych osobowości… (więcej…)

CZYTAJ

DEPRESJA NIEWIDZIALNY WRÓG

DEPRESJA WCIĄŻ OBECNA…

Do tej pory na temat depresji powstało wiele książek, jednak wszystkie „jakieś takieś”… Niby służą pomocą, a wciąż zbyt wiele w nich skomplikowanych terminów… Zbyt mało poradników – zbyt mało prostych przekazów…

Dzisiaj chcę Ci przedstawić pozycję, która jest daleka od medycznych nierozumianych słów. Nie znajdziesz tu nic trudnego do zrozumienia. Ta książka jest napisana, by służyć i pomagać – ma zwiększyć świadomość samego chorującego, jak i jego najbliższych, którzy walczą razem z nim. (więcej…)

CZYTAJ

ZBURZĘ TEN MUR

CZAS NA ZMIANY…

Czy masz czasem tak, że gdziekolwiek się ruszysz, to napotykasz na mur? Próbujesz coś zmienić, coś osiągnąć, ale nic się nie zmienia? Jest pewien sposób na to…

Czas zburzyć ten okropny mur, który przez lata budowany był przez porażki, negatywne myśli, krzywdzące opinie, brak pewności siebie, trudne dzieciństwo, okrutne utarte schematy… Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to uświadomienie sobie, jak dotrzeć do własnego szczęścia.

Dzięki tej książce odzyskać siebie – zrozumiesz i zaakceptujesz, a przede wszystkim nauczysz się prawdziwie żyć. Trener rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy żyć pełnią życia. (więcej…)

CZYTAJ

WŁADCA SŁOWA

Władca słowa… Jak skutecznie i celnie wymierzać słowo, aby osiągnąć władzę nad ludzkimi emocjami?

Książka, której opis właśnie czytasz, stawia sobie za cel dać Ci władzę nad ludzkimi emocjami. Będzie tu mowa o tym, jak możesz się nauczyć sięgać poza racjonalne motywy innych ludzi i oddziaływać bezpośrednio na ich instynkty, rozbudzając i rozpalając swymi słowami ich wyobraźnię. Pokażemy Ci, w jaki sposób, sięgając poza racjonalne motywy słuchacza, możesz rozpalać wyobraźnię samymi słowami. Czyli, w skrócie, dowiesz się przede wszystkim…

Nauczy się – Jak bezpośrednio wpływać na ludzkie instynkty, emocje i wyobraźnię, sprawiając, że wszelkie Twoje sugestie staną się nieodparcie fascynujące, zniewalające i hipnotyczne? (więcej…)

CZYTAJ

POTĘGA ŻYCIA – Jak zacząć od nowa, nie zmieniając wszystkiego wokół?

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje oko w oko z potrzebą zmiany, która często przychodzi niespodziewanie i od której tak naprawdę nie ma odwrotu. Zmiana dotyczy różnych sfer naszego życia, ale w dużej mierze będzie krążyć wokół wewnętrznej potrzeby natychmiastowej odmiany własnego losu…

Wewnętrzny głos krzyczy: „muszę coś zmienić, bo inaczej zwariuję”… Zmiana jest nieunikniona, a Ty od dzisiaj stajesz się jej mapą i przewodnikiem… (więcej…)

CZYTAJ

© 2015-2024 Psychologia życia - Wszelkie prawa zastrzeżone. / Trójwizja Projektowanie stron www /